Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapesten és környékén...

Budapesten és környékén tényleg mások az emberek, főleg a fiatalok?

Figyelt kérdés
Ha igen miben? Mitől másabbak (gondolkodásuk stb) mint vidéken? Ti mit tapasztaltok?

2020. aug. 22. 03:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igen.


Egy vidéki megyeszékhelyen élek. Mindenki nagynak akarja mutatni magát, kibeszéli a másikat és olyan az egész, mintha valami öregasszonyos, zárt közösség lenne: Az lebeg az emberek szeme előtt, hogy mások ne szólják meg. Ezzel szemben a fővárosban sokkal lazább az egész.


Konkrét példa: Amikor felugrottam egy hétvégére haverhoz, akkor ott 3 csajjal lazán összehaverkodtam/haverkodtunk tömegközlekedési eszközön. Ez vidéken gyakorlatilag elképzelhetetlen, évek alatt egyszer sikerült csak.

2020. aug. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Másabbak picit én is ezt tapasztaltam . Nem igazán foglalkoznak egymással , mintha könnyebben cserélnék a barátaikat ha megváltoznak az igényeik . Ellenben itt vidéken szorosabbak a barátságok és nekem mint “tősgyökeres” vidéki ez a mentalitás a normális és a megszokott . Itt nem annyira jellemző az egyik nap még felvesszük neki a telefont másik nap már nem mentalitás .
2020. aug. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Laza, kötöttségek nélküli. Itt még hajnal 3-kor is ha kimész élet van az utcákban. Esznek a nyitott éttermekben, mennek az emberek ide-oda. Máshol mi van minden halva este 10 és reggel 7 között. Nem mindenkinek rossz ez, de én nappal alszom, éjszaka vagyok fent (munka rend), és még így se maradok ki semmiből.


Tényleg nem szól senki semmiért. Itt most az a divat hogy mindenki fele más színű dolgokat hord. Például a bal lábadon kék a jobbon piros cipő van,félig szőke félig barna hajviselettel mászkálnak (igen, mint Szörnyella), meg ilyesmi és az ember azthinné bele kötnek az ilyenbe sokan, de nem,nem foglalkozik senki senkivel. Tele vannak a népszerűbb helyen anime karakternek öltözöttekkel, játék karakter ruháit viselőkket, nőnek öltözött pasikkal (🤦‍♀️🤷‍♀️), meg minden féle csodabogárral az utca itt-ott. :D

Nyitott mindenki mindenre. Igazán itt nem a bajtársiasság vagy a tolerancia uralkodik, ezt se kell gondolni nem full happy Budapest se csak mindenki szarik a másikra. Ha szóba állsz valakivel beszélget veled, de az addig is tart, pár perc szó váltás, mész tovább a dolgodra.


Viszont itt is itt a fekete leves, minden sarkon mióta kitakarították a hős utcát is valahol ott leselkedik egy selejt. Tehát itt is itt a veszély, a gond.

Cigányok csoportba sok helyen, főleg parkokban. Cseszegetik a kutyásokat, úton-útfélen isznak, verekednek, beléd kötnek, ki akarnak rabolni, megerőszakolni, megverni..


Két élű penge.

2020. aug. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Hat nem tudom, hogy ti melyik alternativ univerzumbeli Budapestrol beszeltek, de abban a vilagban, ahol en elek, az elmult 5 evben (elotte nem voltam budapesti) meg nem lattam olyat, hogy tomegkozlekedesen barki is nyitott lett volna az ismerkedesre. Inkabb azt latom, hogy az emberek A pontbol B pontba akarnak eljutni a leheto legkevesebb interakcioval, az emberek be vannak zarkozva es nem nyitottak az idegenekre.
2020. aug. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
20%

#4: Neked voltak kényelmetlenek a válaszok? Mert láthatóan valaki nyomogatott mindegyikre mínuszt...


Mi abban az univerzumban élünk, ahol működött a dolog. Ha nálad nem, akkor nem biztos, hogy velünk vagy az univerzummal van a gond.

2020. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
Igen
2020. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
#5-os, hat persze. Par szazezer pesti fiatalbol talaltatok parat, akik nyitottak voltak, ezert evidens, hogy minden budapesti fiatal ilyen az idegenekkel, ugye? En meg talalkoztam egy videkivel, aki bunko, szoval minden videki bunko.
2020. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

Budapestről elég téves sztereotípia, hogy minden nyüzsög. Ez csak a Belvárosra igaz, mint hivatalos városrész, ami Budapest 5%-a kb. A köznyelv által belvárosnak értelmezett terület az ezt körülvevő 4-5 kerület Belvárossal határos részei, összesen sem teszik ki a teljes város 20%-át.

Kifelé haladva, bármilyen irányba vidékiesedik el minden, közigazgatásilag ugyanúgy, mint társadalmilag.

Én Kőbányán születtem, itt is élek 40 éve, kertvárosi részen. Kőbányán is sok van ilyenből, a velünk határos 18., 17., 16., majd feljebb a 15. kerületek pedig szinte csak ebből állnak. Persze vannak csomópontok, meg paneldzsungelek, de ez a kisebb-nagyobb vidéki városokra is igaz.

A peremkerületekben élők sokkal inkább vidéki mentalitással bírnak, mint a nyüzsgő belvárosi részeken, mi még szóba állunk egymással, sok helyen (még ha nem is túl legális) állatokat is nevelnek.

Az én meglátásom szerint a Duna Buda és Pest között nem csak folyó, hanem társadalmi szakadék is, de ebbe most nem mennék bele... na, ők saját magukkal sem állnak szóba (tisztelet a kivételnek), khm.

Szóval tessék sz'es lenni Budapestet és a budapestieket ne egy kalap alá venni, mert nekem ugyanúgy szar látni meg hallgatni, hogy egy fővárosi suttyó vagyok, aki lenézi a vidékieket, mármint a "vidékiek" szemében, csak mert itt születtem és élek.

2020. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
43%
#7: Sehol sem azt írtuk, amit próbálsz ránk erőltetni, de oké.
2020. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
28%
A városi emberek igen jelentős része tahó s érdek orientált, akik faxagyereknek is hiszik még magukat, pedig a vidéki disznó is hasznosabb állat hozzájuk képest:)
2020. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!