Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bodyshamingelnek az...

Miért bodyshamingelnek az emberek?

Figyelt kérdés

Ha te is bodyshamingeltél már, azt miért tetted?

Mit várnak ezek az emberek, mi fog történni? Ha beszólnak egy duci embernek, akkor egyből szalad majd az edzőterembe? Vagy ha egy vékony embert bántanak meg a csontváz és gebe jelzőkkel, az majd megy és benyom 2 lángost? A kövér és a sovány ember is tudja magáról, hogy milyen testben él, nem kell rá megjegyzéseket tenni, főleg nem b*nkó módon.

Tényleg nem értem. Miért gondolják úgy, hogy kevesebb tisztelet jár annak, aki valamilyen módon eltér az átlag testalkattól?



2020. aug. 24. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2020. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy másokon töltsék ki a frusztrációjukat.
2020. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert mindig is bántották azokat akik vmilyen módon kilógnak az átlagból. Lehet ezt bárhogy nevezni, ez sosem fog megszűnni.
2020. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Engem az irritál kifejezetten, mikor valaki rám akar dumálni valamit, hogy az milyen gyönyörű, milyen szép, az az egyedüli elfogadható, a divat...


Semmi bajom más testével. A sajátommal több bajom van, pedig sokat teszek érte. De mikor valaki jön a "csonttal csak a kutyák játszanak" meg "ez az új szépségideál" meg társai, akkor belőlem is elő tud jönni a bully. Ha engem csesztetnek az alakommal, mert teszek érte vagy meg akarják mondani, hogy mit tartsak szépnek, akkor meg főleg.

2020. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer megkérdeztem egy ilyen embert, h miért mondta annak a nőnek hogy hájas koca. Azt mondta: mert az.

De miért mondtad neki, miért nem elég magadban megállapítani?

Mert ronda. (És röhög mellé...)


Szóval a bodyshamingelőknek kb ennyi eszük van.


De ha nekem beszól valaki hogy jajjaj milyen sovány vagyok, mit szól ehhez a férjem, én is lerendezem azzal hogy örül hogy nem vagyok olyan kövér mint te. Vissza kell szólni ezeknek, ne érezzék már magukat annyira tökéletesnek.

2020. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Oszt magyarú tudsz-e?
2020. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Ok nélkül nem mondtam senkire, hogy kövér. De amikor azzal cse.szeget, hogy nem eszek eleget, miért nem eszem azt a zsíros, magyaros kaját, elfúj a szél, a férfi meg a disznó 100 kg felett kezdődik, akkor ha csak célozgatok arra, hogy talán pont ezek miatt van elhízva, és egyáltalán nem az a normális, amit ő művel, meg amit rám akar erőszakolni, akkor én vagyok a gonosz body shamer.
2020. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%
En siman csak ignoralom az ilyen lepcsön fullado izzadva büzlö hajas disznokat, es amugy még ök tamasztanak elvarasokat màsok felé meg kritizàlnak.., de nem szolok be ugyanis annyit se èrnek hogy leacsanyolodjak eddig is.
2020. aug. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert buták, primitívek. Mint ahogy az ötös válaszoló is leírta, ha megkérdezel egy ilyen embert, nem fog tudni mondani egy normális érvet, mert buta mint a föld.
2020. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy egyet kell érteni az életmódjával az illetőnek, meg hogy tetszenie kell, hiszen emberek vagyunk, nem tetszik mindenkinek mindenki, de az általános tisztelet akkor is ugyanúgy jár 40 kilós nőnek, meg a lépcsőn fuldokló pocakos srácnak is. Attól, hogy valaki túlsúlyos, vagy épp az ellenkezője, attól ő még nem lesz kevésbé ember, itt inkább csak erről van szó.

Az ha egy 100 kilós ember beszól, hogy miért nem eszek egy zsíros kenyeret, épp ugyanúgy bodyshaming, mint az, amikor a modell csaj szól oda a kövérnek, hogy röfi.

A válaszokból azt szűröm le, hogy a szebb testtel megáldott emberek is megkapják ezt a kevésbé szépnek mondott testűektől.

2020. aug. 24. 15:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!