Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs kifejlett személyiségem?

Nincs kifejlett személyiségem?

Figyelt kérdés

Sok dolog érdekel. Tényleg, rengeteg. Éppen ezért nem tudom eldönteni, hogy mi akarok lenni vagy merre akarok tovább menni.

Szeretem a fizikát és a matematikát, érdekelnek már régóta a csillagászattal és az űrkutatással kapcsolatos dolgok. Jól is megy mindkettő, jártam általánosban matekversenyekre is, könnyen megértettem a tananyagot, a kompetenciám is jó lett belőle.

Érdekel az írás és a könyvek is, imádom a szépirodalmat és sokan mondják, hogy jól írok. Hamar meglátom a lényeget a történetekben és könnyen is elemzem őket. Magyartanárom azt mondta, hogy szerinte mindenképp ilyennel kellene foglalkoznom, csak az a baj, hogy hiába lennék jó író, képtelen vagyok egyetlen könyvet is befejezni, de ha mégis, nem garantálja semmi, hogy kedvelnének.

Mostanában érdekel a pszichológia is, könnyen tanulok és jegyzek meg innen infókat, ezzel még jól el is lehet helyezkedni.

Szintén matekhoz kapcsolódnak még a mérnöki irányok is, például gépészmérnökként el tudnám magam képzelni.

Szimpatikus a jogi terület is, mert szeretek és tudok vitázni, de viszont nem szeretek alsó pozícióban lenni és kiszolgáltatottnak érezni magam, nem tudom, hogy egy kezdő jogásznál ez mennyire gond. Valamint néhány jogszabály szerintem hülyeség.


Amit esetleg a személyiségemről tudni érdemes, hogy elég fura gyerekkorom volt. Szeretem és értékelem a művészetet, azonban én szörnyen logikus és analitikus gondolkodású vagyok. Pontosabban az én sajátos logikámat követem, ami az esetek nagy részében ugyanúgy beválik, mint a megszokott módszerek. Rossz a memóriám, ez szerintem az alvászavarom miatt van, néha elég figyelmetlen vagyok, és lehet hogy van egy kis mentális gondom, ami eddig nem került kivizsgálásra, például eléggé hiányosak az érzelmeim, alacsony az empátiám is. Ambivertált (introvertált és extrovertált is) vagyok.

Engem most legjobban a csillagászat érdekel, mert 1) valamennyire egyedüli, de mégis emberek között vagyok 2) logikus gondolkodás kell hozzá 3) biztosabb pénzügyi helyzet mint mondjuk a bölcsész 4) fizikusi diplomával könnyebb elhelyezkedni nagyobb cégeknél is akár. Viszont félek, hogy mi van, ha nem ez a legjobb, és mondjuk sokkal sikeresebb lennék bölcsészként? Mennyire nehéz a fizika szak, ha nem vagyok egy született zseni, de azért hülye sem?



2020. aug. 27. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

én gépészetet és programozást tanulnék egymás mellett, mechanikus dolgokat akarok tervezni, robotokat programozni. bárki tanácstalan abban hogy mit tanuljon, mindig ezt mondom neki :D mert ha én ezt akarom, akkor az szar nem lehet


projekt munka tehát csinálhatjátok csapatban és tuti sokat fizetnek ha létrehoztok egy hasznos új dolgot.

2020. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

ja bocsi most tűnt fel hogy a személyiséged volt a kérdés, szerintem kifejlett személyiség vagy, mindenre nyitott és kíváncsi, az a legjobb ha nem ragaszkodsz a művészetek/ technológiák/ akármik egy szegmenséhez mert az életedben mindig lesz lehetőséged új dolgokat felfedezni, és mindenre nyitott vagy.


nem igazán értek a személyiségekhez de neked biztos jó személyiséged van :) hasonló amúgy enyém is és én sosem változtam meg, aminek örülök :D de lehet idős korra begyöpösödünk, de az nem most lesz.

2020. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra szeretnék elsődlegesen választ találni, hogy hogyan döntsek. Mármint nem azt, hogy mi legyek, hanem hogyan válasszak, honnan tudhatom meg, hogy melyik a megfelelő?

A programozás sajnos nem az én asztalom, plusz már ígyis olyan rossz a látásom, nem bírnék ki még negyven évet a monitor előtt :D

Gépészet pedig csak azért jött fel lehetőségként, mert az ismerősi körben van egy ezzel foglalkozó cég és náluk biztos tudnék munkát találni.

2020. aug. 27. 22:32
 4/7 anonim válasza:
100%

A kérdést olvasva tökéletesen magamra ismertem. De komolyan. Ha valakivel éppen arról beszélek, hogy milyen hobbijaim vannak, garantált, hogy valamit kifelejtek, annyi van, hogy már én is alig tudom észben tartani. Én is írosgatok például, imádom, de sosem tudtam vele egyről a kettőre jutni. És pont azért nem, mert ha valaki ennyi mindent csinál, nem tud semmiből sem kiemelkedően teljesíteni, mert azt az energiát, amit más egyetlen egy dologba fektet vele, ő szétszórja sok apró darabra. Sokáig képtelen voltam ezt elfogadni, én mindenhez ragaszkodtam amit csináltam, minden örömöt okozott, és nem akartam semmit sem letenni. Így viszont a vége az lett, hogy semmiben sem tudtam fejlődni, mert annyi fele estem szét. Ha jobb helyzetben vagy mint én, és ki tudsz választani 1-2, de maximum 3 irányt, amiben tovább tudod fejleszteni magad, akkor az a legszuperebb. Én azonban semmit nem szelektáltam, csak próbálok fontossági sorrendet állítani. Hogy mi alapján? Vizsgálj meg mindent, és tedd fel magadnak azokat a kérdéseket, hogy mi a rövidtávú és hosszútávú célod vele, miért szereted csinálni, és mennyire vagy tehetséges benne.


Aztán ha megvan,hogy mi a legfontosabb, és mik a fontosak, ezekben próbálgasd magad, gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj. Meg lesz a gyümölcse minden befektetett órának, hidd el


Btw bocsi, hogy nem fogalmaztam teljesen összeszedetten, de mentségemre legye, hogy elég késő van már:D

2020. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Arra már rájöttem én is, hogy nem tudom majd minden érdeklődési körömet hivatásosan csinálni. A művészetis dolgokat inkább meghagytam hobbinak, hisz az íráshoz például nem is kell végzettség. De még ígyis el vagyok akadva kicsit.

Ezek nálam szinte hetente/havonta váltakoznak, néha eszembe jut egy jó történet, és akkor egy hétig minden este hajnalig írok, utána megtalálok egy témát és egész nap arról olvasok, pl. fekete lyukak vagy neutron csillagok, de közben imádom a fura pszichológiai eseteket. Mindennel foglalkozni pedig nem tudok, mert mindig csak egyetlen dologba akarom befektetni az összes időmet, csak míg mondjuk hajnali kettőkor lehet írni (bár lehet nem lesz jó), addig a nehezebb és tudományosabb dolgokat ilyen későn nehezebben érti meg az ember.

2020. aug. 28. 09:50
 6/7 anonim ***** válasza:

"viszont nem szeretek alsó pozícióban lenni és kiszolgáltatottnak érezni magam, nem tudom, hogy egy kezdő jogásznál ez mennyire gond"

Ugyanannyira, mint bármilyen másik területen. De ezt nem lehet meguszni: mindenki úgy kezdi, hogy kezdő. ☺️

2020. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvass utána annak, hogy milyen pszichológiai és fiziológiás következményei lehetnek az alváshiánynak, aztan alakíts ki valami normális napirendet, akkor könnyebb lesz atlatni a saját helyzetedet.
2020. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!