Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány éves kortól lehet szolizni?

Hány éves kortól lehet szolizni?

Figyelt kérdés
Oda is időpontot kell kérni? Első alkalomra hány perce érdemes befeküdni? (Hófehérke vagyok) milyen meleh van bent?
2020. aug. 27. 21:33
 1/7 A kérdező kommentje:
*meleg
2020. aug. 27. 21:33
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Sztem 14+
2020. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Nemkell idopont, mivel nem tart sokaig.
2020. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk az oviban volt kvarclámpázás.
2020. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Kezdésnek 5 percet szolizz, aztan ha jol birod, akkor 6-7-8-10...
2020. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Úgy tudom, nincs korhatár hivatalosan. Én 14-től kb. 20 éves koromig jártam szoláriumba, aztán mégegyszer rámjött 25-26 éves korom körül is. Én is hófehérke vagyok, és szeretem, ha van egy kis színem, ne tűnjek hullának, de a szolárium/napozás regeteg árt, különösen a hófehérkéknek.

És engem sajnos senki nem figyelmeztetett, hogy ennek hosszabb távon milyen következményei vannak. És most nem is a bőrrákra gondolok, mert azt sokkal valószínűbb, hogy megússza azember, mint hogy nem, meg ilyen komolyabb dolgokat mindenki tud, mégsem foglakoznak vele, mondván "úgysem velem történik meg", viszont a bőröregedést nem lehet kikerülni, ha nem használsz rengeteg fényvédőt, és még úgy is necces.

A szoláriumkrémek, amik segítenek szebben barnulni, az esetek többségében semmilyen fényvédőt nem tartalmaznak, és a legtöbben nem is használnak mást szolizáshoz.

Szóval azt javaslom, hogy egyrészt keress más barnulási módot, vannak már egész jó és nem is vészesen drága barnítókrémek, amiktől nem leszel narancssárga és foltos sem. Másrészt, ha mégis ragaszkodsz a szoláriumhoz, akkor soha ne használd fényvédelem nélkül (minél magasabb FPS). De hogy ennek értelme is legyen, már a szolihasználat előtt, még otthon kend be magad, hogy legyen ideje beszívódni rendesen.

Most lehet, hogy nagyon fiatalon pont nem érdekel, hogy X év múlva milyen lesz a bőröd, de hidd el, később nagyon is fog.

2020. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, koszi❤️
2020. aug. 27. 22:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!