Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha hazamész a szüleidhez,...

Ha hazamész a szüleidhez, akkor ők, mikor visszajössz, ellátnak sok mindennel vagy kérned kell tőlük?

Figyelt kérdés

Mondjuk süteménnyel, vagy egy kis háztáji terménnyel stb. Szerintem automatikusan nem jár, mert nem te dolgoztál vele, de a kérdés arra irányul, hogy felajánlják ezt maguktól, vagy csak ha megkéred őket, hogy lehetne-e valamiből vinni.

Szerintem pofátlanság ugyanis "leszüretelni", ha nincs ilyen megegyezés, miközben lehet, hogy a szülők lecsót akartak főzni az elvitt paprikából vagy paradicsomból.

És ugyanilyen rossz tulajdonságnak tartom, ha a kedves szülő "sajnálja" a gyerekétől és direkt nem adja, miközben ő sem eszi meg a szilvát, de a gyerekek szívesen megennék.

A felsorolt példák most nem konkrét esethez kapcsolódnak, csak azért írtam, hogy érthetőbb legyen a kérdés. Ki hogyan gondolja?


2020. aug. 28. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha a párom hazamegy, kifejezetten kérem hogy ne hozzon semmit.

Nem szeretném hogy pont ezeket gondolják rólunk.

2020. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár, de szívesen adják. Ez szokás. Sőt, ha falusi rokonokat látogattuk, kopasztott csirke meg tojás nélkül sosem mentünk haza. A mi családunkban ez van, hogy megpakolják a látogatót. Én is megpakolom anyámat, ha meglátogat azzal, amit adni tudok.
2020. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerető családom van és anyukám is nyugodtabb, ha tudja, hogy van mit ennem a koliban, ezért szinte mindig hozok magammal főtt ételt, zsemlét, sütit,stb. Persze mindig megbeszéljük mit és mennyit viszek el. Van amikor semmit nem hozok.

De ez teljesen alap, nagymamám, de még nagynéném sem enged el üres kézzel.

2020. aug. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyam mindig felpakolna egy egesz zoldsegpiacra valot, mindig megkerem hogy ne adjon semmit, vagy boven eleg lesz 1-2 kilo.
2020. aug. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum egy adag ételt szokott adni, illetve kertben termett zöldségeket.
2020. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig fel akarnak pakolni, aztán észszerűsítjük a dolgot, mert a végén már úgy kéne betaposni a cuccot az autóba. Szívesen adják, mi pedig szívesen elfogadjuk, de mindig csak annyit, amennyi tuti nem romlik ránk. Egyébként nem alap. Mindig mondják, hogy menjünk be a kamrába, vagy ki a kertbe és vigyünk, amit akarunk, de így sosem rabolnám le mindenüket, ezt ők is tudják, ezért inkább végig kérdezik a felhozatalt. Lekvárt visztek? Befőtt? Paradicsomlé? Lecsó? Eper? Barack? Saláta? Uborka? Paradicsom? Mindenmás???????

Egyébként részben miattunk tesznek el/ültetnek ennyi mindent, így mindent elutasítani ugyanolyan tiszteletlen lenne szerintem, mint mindent elhozni tőlük. :) Valahogy az arany közepet igyekszünk tartani.

2020. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem szokott adni sütit, kávét anyukám, meg amit szeretek..

Ha ő látogat meg akkor én is sütök neki, adok amit tudok.

Oda-vissza megy.

Úgy, hogy csak ő adna, nekem rossz érzés lenne.

2020. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!