Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó 70 év felett élni? Miért?

Jó 70 év felett élni? Miért?

Figyelt kérdés
2020. aug. 29. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Összességében jó
Összességében nem jó
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Ez szubjektív.

Valaki 70 éves korában már ágybanfekvő,non-stop gondozásra szorul stb.,nem boldog

De valaki elég szépen él,csinálja a dolgait,boldog

2020. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki egészséges tud maradni annak azért biztos jó, de aki hajszol és nagyon sokat dolgozik és sokat stresszel az le épül sok esetben, szedheti a gyógyszereket.
2020. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, csak Magyarországon a béka segge alatt van az egészségkultúra és azt hisszük, hogy 70 évesen már kötelező roncsnak lenni. De egyébként ha az egyéni állapoton túl nézzük, akkor is lehet egy csomó örömöt találni az életben, pl. látszik, hogy az idősek szeretik a tapasztalataikat de igazából a materiális dolgaikat is továbbadni az utódiaknak. Tehát ha még családod is van, akkor mindenképp jó.
2020. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki 70 évesen teljesen ellátja magát, ki tud menni minden gond nélkül wc-re, eliár vásárolni, nem okoz gondot a távolság, tud magáról stb akkoe nincs baj.

Van olyan 90éves is aki mentálisan és fizikálisan is topon van, neki úgy is jó élni. Van akit meg 50évesen is pellenkázni kell.



Nekem teljesen mindegy hány évig élek, hogy 40évig vagy 110ig. Amíg nem okoz gondot az élet, nem vagyok senki terhére, amíg eltudok járni a wc-re és ki tudom tőrölni, amíg mentálisan ép vagyok boldogan fogok élni. Az hogy esetleg fájni fog kicsit a lábam vagy a hátam, esetleg kopaszodom, hát istenem :D Nagyobb baj soha ne érjen.

2020. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapám most lesz 81 éves, még mindig kertészkedik/olvas/politizál, és elég jól el van. Vannak egészségügyi bajai, de hála Istennek, nem súlyosak. Ezek miatt panaszkodik, de szerintem szeret élni. Pláne unokázni... meg dédunokázni. ;)
2020. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Angliaban az emberek kilencvenvalahany eves korukig elnek. ( A nem alkesz, nem 200 kilos.)

Hetven evesen a no no, a ferfi ferfi. Egyenes a tartasuk, sajat fogaik vannak, szexelnek, es vonzoak. Bringaznak, futnak, utaznak, kerteszkednek, baratkoznak, celjaik vannak.

Nem azert, mert jobban elnek!

2020. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám (70) és az ő anyja (90) él és virul. Látszik rajtuk, hogy jól meg vannak a saját kis világukban. Ja, és felettébb energikusak, bármit megcsinálnak gond nélkül. Nem vicc. Nagymamám lánya (aki nekem az anyum) is pörög egy nagyvárosban, szinte egész nap toppon van.

Viszont, ami vicces, hogy én eléggé introvertált és nyugodt típusú vagyok, nem szeretek sokat mozogni. Depressziós hónapjaim vannak, ja és barátaim sincsenek, szóval nem tudom, hogy nekem milyen életem lesz 10-30-50 év múlva. Azért örülnék, ha ezt a hajlamot örökölhetem tőlük majd idősen.

2020. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 70 év nem határszám. Látom a munkahelyemen, a családomban, 60-80 között összemosódik a kor. Ha valaki mentálisan és fizikálisan topon van és nem aggódik a holnap miatt, annak a 70 év pont olyan, mint pl a 60 volt.
2020. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki 85 évesen ellátja magát. Megvannak a kis maga hóbortjai mentálisan, persze semmi komoly, csak amiken úgy mosolyog az ember :) De gondozza a kertjét, főz magára, boltba jár, takarítgat, barátnőkkel beszélget. Tényleg elvan és boldog.

Másik 93-95 éves, ő is gondoskodik magáról, persze már ő otthonban lakik, de így is sétálgat, nincs terhére az ápolóknak, bevásárol magának, igényes magára.

De sajnos van olyan 65 éves is aki gondoskodik magáról, de már járni alig tud, nem szívesen megy már sehova. Csinálja a dolgait, de nem szívesen. 5-10 év múlva ki tudja mi lesz.

Nagyon más hogy kinek milyen az idősebb kora. Fiatal korban alapozod meg a fizikai állapotod és a mentálist is java részt.

De vannak súlyos betegségek is amikkel nem lehet számolni.

Sajnos ismerek olyat is, hogy 50-55 éves folt a fickó és egyik nap még dolgozott, boltba elment, főzött stb. Másik nap meg már pellenkázni kellett. Ezt az egyik nap és másik nap tényleg úgy képzeljétek el hogy 2 egymást követő nap. Azt mondjuk nem tudom mi baja lett, de erre nem voltak felkészülve.

2020. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Pl nagymamám 75, mindent elfelejt. Dugdossa a pénzét, elfelejti hova tette, majd megvádolja a lányát (aki gondozza), és a szomszédokat hogy meglopták.

Nem tudja tartani a vizeletét.

Pisi szagú a háza.

A férje 20 éve meghalt, egyedül él.


Én mondjuk ezt nem akarnám. Inkább halnék meg 40-50 között amikor még önmagam vagyok.

Nem akarom hogy mások gondozzanak, és nem akarok szellemileg leépülni.

Félek attól is hogy egyedül maradok.

2020. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!