Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha mindenki attól tart, hogy...

Ha mindenki attól tart, hogy mások elitélik vmi miatt, akkor végülis mindenki is itélkezik ugye?

Figyelt kérdés
Te mennyire félsz attól, hogy mások mit szólnak majd, ehhez képest mennyire vagy itélkező másokkal szemben?
2020. aug. 30. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1, Mo.-n ez így van;

2, Én is szoktam negatívan ítélkezni, de nálam inkább jobban előtérbe kerül a másik pozitívumainak az előtérbe helyezése.

A helyzet a "tök mindegy, hogyan gondolkodsz" kategóriába esik így is, mert sokan pont emiatt tartanak h*nek, hogy másban meglátom a jót...

2020. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy mindenki ítélkezik. És ezzel önmagában nincs is gond. Az ember lát/hall valamit, arról azonnal megvan a jó/rossz véleménye. A bajok ott kezdődnek, hogy sok esetben nem is kiváncsiak az igazságra, nem szeretnének a dolgok mélyére látni, mert könyebb elkönyvelni az első gondolatot, mint igazság.

Hiszen sokkal egyszerűbb azt gondolni valakiről, hogy rossz ember pl, mint belenézni, hogy igen, rosszat tett/mondott, de miért is tette/mondta azt? És lehet, hogy az ő helyében, mások is ugyan úgy jártak volna el, ha tudnák a teljes igazságot. De ez csak egy példa az ezer közül. Személyes példa például, hogy megismertem a testvérem új párját. Elsőre buta, kényes cicababának gondoltam, de ezt a véleményt magamban tartotta, esélyt adtam annak, hogy jobban megismerjem, és kiderült, hogy egy csendes, jószívű, szerethető teremtés.

Engem egyébként nem érdekel egyáltalán idegen/munkatárs/távoli ismerős emberek véleménye, hisz az, hogy az hogy xy vajon jónak, szépnek, és okosnak tart-e vagy rossznak, butának és csúnyának, nulla befolyással van ez életemre. Nem leszek se több, se kevesebb a véleményével.

2020. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!