Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az emberekkel való kommunikációmat?

Figyelt kérdés

Eddig olyan helyen dolgoztam, ahol nem kerültem kapcsolatba vevővel. Szóval csak pár kollégával voltam egész nap. De munkahelyet váltottam, és itt beszélni kell vevőkkel. Elmagyarázni a termékeket, fajtákat, stb. Viszont mindig elég csendes voltam, nehezen ment az emberekkel a beszélgetés. Kevés ember előtt tudom teljesen elengedni magam és sokat beszélni.

Viszont nem akarok beégni első nap, hogy erre se vagyok képes.

Túl jó állás lehetőség, hogy hagyjam veszni.

Szóval tanács kéne, esetleg valaki aki ugyan ilyen helyzetben volt?


2020. aug. 30. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Egyáltalán olyan a személyiséged, ami alkalmassá tesz erre a munkára? Ha ügyfelekről és vásárlókról van szó, akkor az extrovertált személyiség nagy előny, míg introvertáltként egy totál szívás. Biztos, hogy neked való ez?
2020. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy máshova nem vettek fel, ide meg jelentkezésem nélkül hívtak be. És nagyon tetszik. Csak ez a fránya beszélgetés.

Mindig félek, hogy hülyeséget mondok. Ha nagyon ideges leszek, elkezdek dadogni, vagy nem jönnek a szavak, miközben úgyérzem elájulok.


Viszont tudom, hogy ez hátrány az életembe, hogy ez nehezen megy, így szeretnék ezen változtani.

2020. aug. 30. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Gyakorlás. Egyedül gyakorlás. Ha valóban jó munkahely és nem s.ggfejek a feletteseid ott, akkor bele van kalkulálva a munkádba a hibalehetőség is (mondjuk, nemigen tudom elképzelni, hogy ebben az általad leírt munkakörben ordas hibát lehetne véteni). A hiba a tanulási folyamat része, természetes. Aztán egy idő után megszokod, introvertáltság ide vagy oda. A kedves első meg szerintem szerényebben célozgasson a témában, amennyiben nem okleveles pszichológushoz van szerencsénk személyében.


Én is találkoztam már olyan vevőszolgálatossal (pl.), akinek nem volt a legjobb a kommunikációs készsége. Ettől függetlenül korrekt volt, és erre szoktam emlékezni. Erre, vagy arra, ha a vevőt külön állatfajnak tekintik és bunkózni kezdenek.

2020. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan az előző is írja, gyakorolj. Attól, hogy hülyeséget mondasz nem kell félni. Ha számolni bírnám én hányszor szoktam! Mindenkinek botlik meg a nyelve, mindenkinek van olyan, hogy véletlenül mást mond mint amit akart, mert közben máson járt az agya, vagy félreolvas valamit és igen vicces dolgok jönnek ki belőle. Emberek vagyunk ez belefér. Tanuld meg ezeket a hibákat lazán kezelni. Vagy csak javítsd ki és ennyi. De nem kell rajtuk idegeskedni. Ha a beszédstílusodon akarsz fejleszteni, hogy kicsit gördülékenyebb legyen, akkor pedig nézz olyan videókat vagy olvass olyan dolgokat, amikben az emberek stílusa olyan mint amilyen ehhez a szakmához jól jön. Ha sok ilyen videót nézel el fogsz bizonyos kifejezéseket, szófordulatokat és hanglejtéseket tanulni. De nehogy tudatosan jegyzeted, hogy miket kell beleépíteni a beszédedbe, mert akkor erőltetett lesz. Csak hagyni kell, hogy az agyad magától átvegye. Mint amikor barátod sokat használja mondjuk azt, hogy a ménykü esne beléd, és egyszer csak azt veszed észre,te is folyton azt mondod. Kicsit túlmagyaráztam, de nem baj.
2020. aug. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!