Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van különbség az introvertált...

Van különbség az introvertált és az antiszociális embereket között?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált = személyiségtípus

Antiszociális személyiségzavar = Pszichopátia/szociopátia.

Aszociális személy = Társaságkerülő, magának való.

2020. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
94%

[link]

[link]

[link]


az antiszociálist nem téveszted össze a aszociálissal?


mert az Aszociális azt jelenti hogy "Másoktól visszahúzódó (személy), aki kerüli mások társaságát, a közösségi tevékenységeket, megmozdulásokat; embereket kerülő (személy)."


végül is magának való


de amúgy az aszociális az egy jegy amit te is választhatsz de szerintem többségben introvertártak aszociálisok én is introvertárt és aszociális vagyok

2020. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első jót írt! Még annyit írnék, hogy az antiszociális viselkedés, tehát nem a személyiségzavar, az olyan viselkedést jelent, ami másoknak kárt okoz, vagy a társadalom szemében züllött. Szóval ami a társadalmat bomlasztaja. Azért az introvertált az nem ilyen. Szóval igen elég nagy különbségek vannak, főleg ha az antiszociális személyiségzavart nézzük, amit az első is írt. Egy ilyen személyiségzavarban szenvedő ember lehet akár extrovertált is. De az antiszociális viselkedést ne keverd ezzel. Aki antiszociális annak pszichológiai segítségre van szüksége. Egy introvertáltnak nincs. A köznyelvben sokszor hallom én is, mintha ugyan azok lennének, de nagyon más a kettő.
2020. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Intro: elfogadja a környezetét, de inkább egyedül szeret lenni.

Pszicho: a környezetében a cselekedeteivel nem feltétlen tud meglenni.

2020. aug. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is egyedűl szeretek lenni,nekem senki nem hiányzik!
2020. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!