Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem engedhetik meg maguknak,...

Nem engedhetik meg maguknak, mégsem értik meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szüleim mindketten nagyon betegek, nem jut nekik semmire, mégis pénzelni akarják az orvosokat, mert szerintük másképp szóba sem állnának velük. Lényegében három embert kell eltartanom. Mostmár amit csak lehet megvonok magamtól. Heti kétszer veszek egy dobozos ivólevet, azonkívül vizet iszom szörppel. Ennivalót egyáltalán nem veszek, a munkahelyi reggelin és vacsorán élek.

Nagyon megterhelő pénzügyileg és lelkileg is a támogatásuk, nem tudok hosszútávon félrerakni magamra, mert valamire mindig kell küldenem nekik pénzt.

Tudjátok, mi a legrosszabb? A tudat, hogy részben azért élek csórón, hogy pár orvosnak extra 20-30-50 ezer repüljön a zsebébe egy olyan munkáért, amit amugy is el kell végeznie, és meg van fizetve érte. Mert tudom, hogy úgyis odaadják neki, és kérnek mégtöbb pénzt ha megszorul a hurok.

Én EGYÁLTALÁN nem azért dolgozom, hogy idegeneket gazdagítsak, nem vagyok jótékonysági szervezet. Csakis azt szeretném, hogy a szüleim ki tudják fizetni a számláikat és soha ne kelljen éhezniük. Soha ne nélkülözzenek.

De nem képesek megérteni, hogy nem jut még az orvosoknak is. Mégis mit tehetnék?? Ebbe az állandó qurvasok kiadásba már beleroskadok, megőrülök... Ha eladnám a fél vesémet se lenne jobb...



2020. szept. 10. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nagyon régi beidegződés, nemigen tudsz mit tenni, max. annyit, hogy nem adsz nekik kp-t, hanem pl. kifizeted a számláikat, megcsinálod a nagybevásárlást stb. Hálapénzt meg adjanak a nyugdíjukból, ami az apróbb kiadások után marad nekik.
2020. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi megvonás tőlük. Mondd, hogy nem kaptál annyi fizut vagy most vírus miatt sok helyen lecsokkentettek a munka időt és bért is. Tudom nem szép dolog hazudni de vmi ilyesmit mondanék plusz annyit h innentől fix havi pénzt adsz nekik pl 20ezer Ft és kész. Ennyit tudsz adni, nem tobbet.
2020. szept. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ez jó ötlet, előző, csak valószínűleg jön majd az érzelmi zsarolás. hogy a saját gyerekük miatt fognak idő előtt meghalni. az idősek pont olyan önzőek, mint egy kisbaba és mint a kamasz.
2020. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Így van, hármas. Pont ma mondta apám, hogy majd a krematóriumban találkozunk...
2020. szept. 10. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám nekik, hogy nem arra adám nekik a pénzt, hanem pl a bevásárlásta, ami ugye nem 50000 forint.
2020. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagyok, az a nagy helyzet, hogy a kollégák 90 százaléka nem vár pénzt a betegtől, pláne nem egy kusnyugdíjastól. Aki vár annak is a 90 százaléka rendesen ellátja a beteget, akkor is ha nem kap, max nem vág olyan jó pofát hozzá.


Szerintem ezt a hálapénz témát egyre inkább a betegek erőltetik, én volt hogy szó szerint veszekedtem a beteggel, mert nem volt hajlandó megérteni, hogy nem kell a pénze. Sokszor szerintem még versenyeznek is egymással, hogy ki tud kövérebb borítékot tuszmákolni, mintha ezzel elitebb ellátás járna...


Szóval semmit nem kell adni, csak egy kis tiszteletet.

2020. szept. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Mondd, hogy TE beszélsz az orvosokkal és te adod majd oda a hálapénzt. Egyébként meg de, aki elteszi a pénzt, az el is várja.
2020. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok az orvosokkal találkozni, mert külföldön élek :(

Most küldtem nekik 40 ezret, erre írta hogy "köszi nem gondoltam volna hogy ilyen bajban ennyit utalsz. azt hittük küldesz 100 ezret vigyázz magadra".


Ha nem gyötörne a bűntudat letíltanám anyám és sorsukra hagynám őket. 2018 óta dolgozom, milliókat szipolyoztak már ki belőlem ha baj volt, ha nem. Pedig akkor is meg tudtak élni, amikor még velük éltem. A nővéremtől kellene kérniük. Ő házas, gyereke nincsen, szóval sokkal jobban megtehetné mint én.

2020. szept. 14. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

hhúbassz..


másfelől meg a nővéred eddig nem került képbe. miért nem beszélsz vele és találtok ki valamiféle taktikát?

2020. szept. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Előttem őt húzták le milliókkal. Mióta elkezdtem dolgozni ő egy fityinget nem küldött nekik - amit meg tudok érteni, megszabadult a tehertől. De azért elég rosszul esik, hogy egyedül hagy ebben. Apám rosszindulatú tüdőrákos, anyámnak pedig gerincsérve és cisztája van (már kétszer volt műtve).
2020. szept. 14. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!