Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki volt már hosszan tartó...

Ki volt már hosszan tartó "levert" állapotban, depressziós hangulatban? Mit próbáltatok ez ellen tenni ?

Figyelt kérdés
2020. szept. 19. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Több éve ebben vagyok és csak egyre rosszabb lesz. Voltam már sok pszichológusnál, pszichiáternél, több pszichiátriai, terápiás intézetben, szedtem gyógyszert is, de semmi eredmény.

Egyre komolyabban foglalkoztat az öngyilkosság. Szóval én is érdeklődve várom a válaszokat.

2020. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valamilyen nagyon rossz dolog történt talán az életedben?
2020. szept. 19. 13:34
 3/7 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
100%
Hát meditáció + gyógyszer kombó segített
2020. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyerekkorom elég rossz volt. Apám lelkileg rengeteget bántott minket és gyakran meg is ütött. A lelki terrorból szabadulva nagyon nehezen tudtam valamicskét felépíteni magamból, úgy, hogy eleve ritka, érzékenyebb személyiség típusba tartozom. Emellett egyre jobban úgy érzem, hogy történt valami tisztázatlan trauma is a múltban. Ehhez hozzájött, hogy mivel nem átlagos céljaim vannak, sehogy se boldogulok az életben. Mármint külön élek és dolgozom, csak ez egyre jobban kimerít.
2020. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már hosszabb időn át tartó depresszióm, azon lényegében csak a pszichológus tudott segíteni, de vannak most is visszatérő nehezebb, depisebb időszakaim, amikor nagyon kell küzdenem, hogy ne ragadjon el magával. Ilyenkor nekem a művészetek segítenek. Akár zenélni, énekelni, festeni, rajzolgatni, mind mind nagyon jó. Vagy a sport, kirándulás. Utána olyan szinte, mintha kicseréltek volna. Vagy mondjuk olvasás, sőt,néha a házimunka is. Amik viszont engem személy szerint mindig depissé tesznek, azok a tanulmányi dolgok és a social media/sok sok virtuális dolog. Mindenkinek más használ, és mindenki másra érzékenyebb, de azért leírtam, hátha segít neked is. :)
2020. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sporttal, jövés- menéssel kordában tudom tartani. De ha pl betegség miatt nem tudok kimozdulni, akkor KO vagyok a depitől.
2020. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én. Munkahelyet váltottam, tanulni kezdtem, lettek macskáim. Ezek segítettek.
2020. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!