Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha 22 évesen is ujjat...

Gáz, ha 22 évesen is ujjat "cumizok"?

Figyelt kérdés
Valamiért megmaradt bennem ez a dolog. Mikor kicsi voltam, akkor családom elvitt valahova, ahol megpróbáltak leszoktatni erről, ujjbábokkal, csípős paprikával de nem sikerült. Azóta még általánosban is folytattam a dolgot, ott jegyezte meg pár barátom, hogy te még szopod az ujjad? Persze én megjátszottam, hogy csak vérzett és azt izéltem. Mikor már szaksulis voltam ott már közösségben, utcán már egyáltalán nem csináltam csak itthon. Most is néha azon kapom magam, hogy cumizok. De már sikerült leszokni, hogy éjszaka az ágyban már nem teszem. De napközben itthon csinálom mintha észre se venném. Család is néha meglepődik, meg kérdezi, soha nem szoksz le róla? Valamiért nem tudok leszokni róla még ennyi idősen sem. Egyik általános iskolatársam is szopta elég sokáig sőt még a teremben is de egy idő múlva leszokott róla. Én meg nem. Főleg a nagy ujjamat szoktam, most is néha mikor írom ezt. Mondjátok, hogy nem vagyok ezzel? Hogy tudnék leszokni róla? Amúgy mi lehet ennek az oka, hogy ennyi idősen is érzek ilyen kényszert erre? Légyszi ne trollkodjatok, meg hülyéskedjetek, mert tényleg komoly a dolog. 22L

2020. szept. 26. 01:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Ha én lennék a barátod át szoktatnálak másra,amikor ilyen kényszered van:D Ez nem trollkodás,szerintem 1 legit megoldás,ami mindenkinek jó lenne. Egyébként már csak azért sem kéne mert a billentyűden/telefonodon rengeteg baci van,amit így könnyen bejuttatsz a szádba,kismillió betegséget elkaphatsz ha a nem patyolat ujjaidat szopkodod,ez nem elég visszatartó erő?
2020. szept. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 $$$$$ ***** válasza:
51%

Engem nem zavarna. Szerintem nem nagy cucc.

20/F

2020. szept. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Semmi gond ezzel,engem sem zavar 22F
2020. szept. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szopni akarnád akkor kezdj el vele valamit csinálni,foglald le a kezedet,mougasd meg az ujjaidat stb..
2020. szept. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
1-es nagyujjamal nem szoktam a billentyűzetet nyomi :D..az kimarad amúgy is de am igazatok van. de azért elég fura,mitől van ez még nekem?
2020. szept. 26. 02:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Megszokás, trauma?
2020. szept. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
orális fixáció. aki az ujja helyett a cigit szívja, az ugyanaz
2020. szept. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondolom akkor csinálod, ha valamilyen kellemetlenséget, frusztrációt élsz meg. Írás közben is azért jött elő, mert anonim is zavar ez téged, mert nem általános dolog.

Pedig ugyanezt a funkciót tölti be másoknál, a köröm rágás, száj harapdálás, ujjak bőrének tépkedése stb.

Nyilván legjobb lenne, ha a szorongásod csökkenne, de annak feltárása, megoldása egy hosszabb folyamat. A leszokás egy tüneti kezelés csak, te tudod, hogy szeretnél-e leszokni, vagy elfogadod így magad.

A leszokás, a szorongás oldása nélkül, inkább átszokás lesz, valamilyen társadalmilag elfogadottabb önnyugtató formába (mint pl a fent említettek, vagy cigi, nassolás stb).

2020. szept. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Nővérem 38 éves, babát vár, dolgozik, családja van, diplomás és otthon szopja az ujját. Furcsa egy kicsit, de semmiben nem befolyásolja az életet. Ez legyen a legnagyobb bajod.
2020. szept. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég érdekes,de amúgy tok cuki lehet:)
2020. szept. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!