Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak barátai a beképze...

Miért vannak barátai a beképzelt vagy nárcisztikus embernek?

Figyelt kérdés

Minél jobban megismered őket, annál jobban bántanak téged, belédkötnek, lehordanak és még sorolhatnám. A nárcisztikus személyiségzavar pedig egy rémálom, de gondolom, hogy nagyon sokat tudtok erről.

Szóval, szerintem igazságtalan, hogy körül van véve emberekkel (nyilván lehetnek kivételek). Nem tudom, miért vagy hogyan tudják elviselni őket az emberek. Először megnyerőek lehetnek, viszont ahogy említettem, ebből pokol a vége.



2020. szept. 26. 18:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%

Mert vannak akik nem csak a személyiségét szeretik a másiknak.

Mert az embernek vannak pozitív tulajdonságai és az igaz barát azokat szereti benned, és melletted marad.

Mert egy igaz barát nem fog elhajítani azért mert elviselhetetlen vagy mások számára.


Tudom hihetetlen a mai világban amikor eltávolodnak az emberek egymástól, és belemerülnek a virtuális térbe, hogy vannak olyan emberek akik még feltétlenül szeretik a másikat (mint barát), minden rossz tulajdonsága ellenére is.

2020. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
A családon belül mindenki irtózik tőlük, csak munkahelyen tudják úgy megjátszani magukat, a napi 8 órában, hogy el ne iszonyodjanak tőlük.
2020. szept. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ja es még egy kerdes:

Elobb-utobb, akik kozel allnak hozzajuk, rajonnek arra, hogy narcisztikussal v pszichopataval van dolguk?

2020. szept. 26. 19:20
 4/21 anonim ***** válasza:
56%

Nem mindenki nárcisztikus, akit annak hívnak...


Számodra mit jelent annak lenni?


Mert amit leírsz, az inkább a bullying. Aminek gyakori velejárója, hogy a bántalmazóval nem szállnak szembe az emberek, hanem csimpaszkodnak rajta és becsicskulnak neki, hogy ne váljanak potenciális célponttá. Azért veszik körül az ilyeneket emberek, mert így könnyebb.

2020. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Az a közelálló műveltségi szintjétől függ. Ha csak sorozatot néz, és Stephen Kinget olvas, nem fog rájönni, mert nem lesznek ismeretei ilyen pszichológiai dolgokról. Végig lehet csinálni úgy egy életet, hogy valaki magát vádolja, amiért a narcisztikus nem elégedett vele - de csak ha buta az illető.
2020. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert van akinek imponál, hogy egy "nagyszerű" ember szóba áll vele. Pl egy ismerősöm számomra elviselhetetlen, okoskodó, gonosz, mindenkit leszól, durván beszólogat,önmagát mások fölé helyezi. Én nagy ívben kerülöm. Mégis van egy holdudvara ilyen lúzer emberekből akik szó szerint körülállják és áhítattal hallgatják. Elhiszik, hogy több náluk, hipnotizálva vannak, elhiszik, hogy zseni. Én sose értettem ezt a jelenséget, és nemrég jöttem rá, hogy nárcisztikus. Ha jól megnézem, tényleg csak ilyen szerencsétlen, önbizalomhiányos rajongói vannak, normális ember már szóba se áll vele.
2020. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert szuperül átb*a őket, így hisznek neki, és elfogult barátai lesznek neki: ha valami rosszat tesz, akkor is őt szent, és sérthetetlenek tartjàk.
2020. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os es 7-es valaszolo nagyon jol megragadta. Viszontlattam a sajat esetem.

10 evig voltam benne egy narcisztikus barati kapcsolatban. Nem tartom magam buta embernek, de onbizalomhianyosnak annal jobban. Ezert imponalt az, hogy egy olyan naygszeru, okos, elismert, nepszeru es sikeres ember leszallt hozzam. Azota tudom, hogy inkabb en segitettem neki az eszemmel, mint o nekem :) Az utolso 1 evig nem esettle, hogy mivel allok szemben. Nekem senki nem mondta el, hogy vitak eseten, amiket o csinalt, az az erzelmi zsarolas es manipulacio kategoriajaba tartozik. Mesterien manipulalt. Az utolso evben rengeteg vita volt kozottunk, ekkor kezdtem el utananezni, hogy mit lehet ilyen szituacioban tenni,es igy jutottam el a narcizmusig. A kapcsolat vege ota pszichologushoz is jarok.

Tehat en orultem, hogy hozzam szol, es megtisztelonek ereztem, hogy velem akar dolgozni. Szerintem nem annyira egyszeru felismerni, nagyon jo kameleon.

2020. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
8# sajnos, én párkapcsolatban voltam egy ilyennel. (terapeuta is megerősítette, illetve a támogatóim is) Örülök, hogy kikerültél belőle teljesen. Nem tudtam, hogy barátságban is ennyire tönkretehetnek. Legközelebb kipécézzük ezeket a férgeket.
2020. szept. 29. 23:04
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Sajnálom, Kérdező, ez borzasztó nehéz lehetett. El sem tudom képzelni, hogy párkapcsolatban milyen lehet.

Barátságban és munkatársi viszonyban voltunk, és azért is érinthetett mélyen, mert hosszú éveket éltünk meg együtt, meg azért, mert azzal, hogy véget vetettem a kapcsolatnak, én feladtam a közös munkáinkat (köztük egy álommunkát, amit imádtam), és úgy éreztem, hogy teljesen nulláról kell kezdenem az életemet. Miközben ő el sem gondolkodott azon, hogy miért vagyok képes kidobni mindent az ablakon. A mai napig szoktak még kétségeim lenni (hogy biztosan jól érzékeltem-e a dolgokat), pedig már több, mint 1 éve nem beszéltünk egymással.

A manipulációt és az érzelmi zsarolást most már jobban felismerem :)

2020. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!