Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az utóbbi években született...

Az utóbbi években született gyermekek magasabbra nőnek, mint akik régebben születtek? Tehát nőtt az átlag testmagasság?

Figyelt kérdés
Mert ha a szülő magas, attól még a gyerek lehet alacsony, ebben nem feltétlenül van összefüggés, hogy a magasságot öröklöd.
2020. szept. 27. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, folyamatosan nő a testmagasság.

Régi történelmi embereknél megjegyezték (pl egy fáraónál), hogy nagyon magas volt, mindenki felé magasodott és a csontok alapján megállapították, hogy kb 170 cm magas volt férfiként :) De akkoriban már ez is extrémnek számított. A leletek alapján szépen végigkövethető a dolog.

A magasság meg sok gén együttes hatása. Nem lehet azt mondani, mint a kék-barna szempárnál, hogyha anyunak és apunak kék szeme volt, akkor nekem is kék lesz. De ha anyu barna, apu kék, akkor én nekem lehet kék és barna is. Sok száz gén befolyásolja, így hasonlítani szokott a végső testmagasság valamelyik szülőéhez (vagy a magasságuk átlagához), de itt beleszámít a gyermekkori hatások is. Pl akik más kisgyerekként is kosaraztak (és normálisan hozzájutottak a megfelelő táplálékhoz), azok magasabbak.

2020. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De tényleg, mi okozhatja ezt leginkább? Mostanában sokan tizenévesen 190 cm körüliek. Régen is voltak magas emberek, de még az én korosztályomban sem volt ez jellemző. A maiak szerintem többnyire nagyra nőnek. Ez persze mit sem zavar, mert én átlag magasságú vagyok, csak feltűnt az utóbbi időben.
2020. szept. 27. 14:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De tényleg, mi okozhatja ezt leginkább?

----

Leginkább a táplálkozás. A mai csecsemők nem pálinkás kenyéren cseperednek, mint a régiek. Nem pirított lisztet kapnak, hanem tápszert. Nem akkor látnak húst, amikor valamelyik tyúknak eltört a lába, hanem naponta hozzájutnak. És sorolhatnám napestig.

2020. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!