Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire egyenlőtlen a...

Miért ennyire egyenlőtlen a világ? Hogy lehet ember és ember között ekkora különbség?

Figyelt kérdés

Az egyiknek 3 +100 milliós luxusautója van, a másik 10 évig spórol egy 1,5 milliós kocsira.

Az egyik izmos, magas, jóképű és milliomos, a másik pedig mozgássérült, krónikus beteg, nélkülöző és csúnya.

Nem lenne értelme tényleg jogszabályban rögzíteni, hogy ki vállalhat gyereket és ki nem. Mert így ennek nincs értelme, hogy Dr. Gazdag Lóránd és felesége illetve Kiss Pista és neje ugyanúgy vállal 3 gyereket abból a célból, hogy boldogságot hoz az életükbe és mindent megpróbálnak nekik adni miközben születésük pillanatában eldől, hogy Lóránd gyerekei emberek ezreit fogja kizsigerelni talán éppen Pista gyerekeit, akik között lehet vmelyik korán öngyilkos is lesz, mert nélkülözni kényszerül felnőttként. Én már a 10. állásról kapok választ, hogy "köszönjük, de nem ön került kiválasztásra" pedig infó diplomám van, ami keresett. Nem lehetséges, hogy már fél éve ilyen Lóránd gyerek félék szórakoznak az én életemmel is? Ennyi erővel le is ugorhatnék a hídról, ha sehova nem vesznek fel.



2020. okt. 9. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
KB úgy.
2020. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy az életnek igazságosnak kell lennie? El kell fogadni, hogy az élet egy rakás szar :)
2020. okt. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"mi teremtettük ilyenné"
2020. okt. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ezzel a mentalitással Hitler csapatában tuti kaptál volna munkát, csak arról sajnos lekéstél.

Mégis milyen felfogás az hogy csak a gazdagok és a szépek vállalhassanak gyereket? Te jó ég... Mintha a többinek joga sem lenne az élethez.

Ha nem egy vinnyogó kis hisztigép az ember, akkor megtalálja a boldogságot csúnyán és szegényen is. Sőt, még betegen vagy mozgássérülten is. Rengeteg példát látni.

Aki meg ilyen nyivákolós típus annak soha semmi nem lesz jó, akkor sem ha luxusautói lesznek.

2020. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Infó diplomád van, ami "keresett".

Igen, rengeteg ilyen állás van.

Ha fél év alatt összesen 10 negatív visszajelzést kaptál, akkor nem túl sok állást pályázhattál meg összesen.

Szóval nekem ez így kicsit zavaros.

Másrészt, azok akik viszik valamire az életben (és már a szüleik is vitték valamire) szinte 100%, hogy nem azzal vannak elfoglalva, hogy csak azért ne vegyenek fel, hogy ismeretlenül is borsot törjenek az orrod alá.

2020. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Mintha a többinek joga sem lenne az élethez."


Hát sokszor éreztetik vele, hogy nincs. Például nem veszik fel sehova. Nincs pénze ennivalóra vagy szimplán öngyilkosságba kergetik a rendszeres megaláztatásokkal.


"Ha fél év alatt összesen 10 negatív visszajelzést kaptál, akkor nem túl sok állást pályázhattál meg összesen."


Rosszul írtam, az utóbbi időben volt 10 kudarc, de mióta államvizsgáztam meg se tudom már számolni hány helyről utasítottak el.


"Másrészt, azok akik viszik valamire az életben (és már a szüleik is vitték valamire) szinte 100%, hogy nem azzal vannak elfoglalva, hogy csak azért ne vegyenek fel, hogy ismeretlenül is borsot törjenek az orrod alá."


Jajj de kis naiv. Bizonyára nem tudod, hogy a nagy céges HR-esei kapcsolatban állnak egymással és mindent tudnak az egyes jelentkezőkről. Ha az egyik jelentkezésnél csúnyán beégett, akkor dobják át az infót és kb COCOM listára is került az illető.

2020. okt. 9. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Valahogy nem tudom elhinni, hogy valakit csak az alapján dobnának, ha amúgy jó szakember, reális bért kér és nincsenek súlyos személyiségbeli problémái, hogy a konkurenciánál a HR-es kiscsaj mit gondolt róla.

Kár összeesküvés elméleteket gyártani.

De ha mégis igaz lenne, és te csúnyán beégtél, és bekerültél a nagy cégek HR hálózatának feketelistájára, akkor pályázz kisebb cégekhez.

2020. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!