Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az egyik...

Miért van az, hogy az egyik ember tud érvelni-vitatkozni, a másik pedig nem?

Figyelt kérdés
Úgy irigylek néha egyes embereket, akik csípősen oda tudnak mondogatni a másiknak. Ők tényleg alkalmasak vezető beosztásokra is. Viszont, aki alájuk van rendelve, az maga is megszívja

2020. okt. 13. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Magabiztosság, gyors észjárás...
2020. okt. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Én pl okos vagyok, jó a szókincsem, átlátom a helyzeteket, jó emberismerő vagyok, rafinált vagyok, és figyelek. Az a típus aki kibeszéli a macska szájából az egeret, vagy havat ad el az eszkimóknak, ha az érdekem azt kívánja.
2020. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2# és kva nagy az egód...
2020. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik talpraesett, intelligens, ràmenös, a màsik meg nem, ez van, nem vagyunk egyformàk, Én is az elsö csoporthoz tartozok szerencsére.
2020. okt. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha valaki érvel és vitatkozik akkor nem oda mondogat csípősen, hanem higgadtan elmagyarázza a saját érveit elképzeléseit. Meghallgatja, figyelemmel kíséri az ellenérveket is. Vannak olyan emberek akik csak a maguk igazát hajtják, ők nem érvelnek, nem vitatkoznak csak szavakkal dobálóznak.
2020. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na 4-es, akkor ha valaki nem tud vitatkozni-visszavágni stb. akkor az ezek szerint már nem is intelligens?!


Te vagy a másik nagyképű a kettes mellett!

2020. okt. 13. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért szerinted akinek nincs véleménye, vagy azt nem tudja megindokolni az intelligens????Mert én nem tartom annak.Szóval ja intelligens ember nem marad alul szellemi pàrbajban.
2020. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ötössel értek egyet, mert bár a vita erősen kontextus függő, hogy ki, mit ért rajta, normál esetben a vita kultúrált kéne legyen, CSAK megalapozott tényekkel kéne érvelni, a személyes véleményt mellőzni kell vagy kihangsúlyozni, hogy most személyes véleményt mondasz, és a hangvétel is kultúrált szinten kell, hogy maradjon. Természetesen elfogultnak se szabad lenni, a másik fél álláspontját is meg kell érteni és ez alapján átértékelni a saját álláspontod és nyílván a másik szabába sem szabad belevágni.

A mindennapi életben ugyan nem ezt értjük, mikor a vita szót használjuk, de egy vitának így kéne kinéznie.

2020. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es: van olyan nexus, amikor az egyik fél nyomás alatt van (főnök-beosztott, pláne mondjuk katonaság, vagy éppen egyházi hierarchia, stb.) és nem mondhat akármit!
2020. okt. 14. 09:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!