Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szüleim minden nap elmondják...

A szüleim minden nap elmondják, mennyire hülye vagyok. Tényleg reménytelen a helyzetem?

Figyelt kérdés

Gyerek korom óta kb. minden nap azt hallgatom tőlük, hogy idióta, agyilag zokni, stb. vagyok, de úgy érzem, sokszor ők azok, akik nem is értik, amit mondok/teszek, illetve ők nem képesek normálisan kifejezni magukat.


A legfrissebb ezzel kapcsolatos "élményem" ma reggel történt, amikor közölték, hogy mennek vásárba és nekem meg a barátomnak is mennünk kell velük, hogy majd segítsünk bevinni, amiket vesznek.

Hazafelemenet kitalálták, hogy mivel a barátom holonap kezd az új munkahelyén, elmegyünk a munkahelyéhez kocsival, hogy idézem "tudja, hol kell majd leszállnia a buszról". Erre összenéztünk a barátommal és mondtuk, hogy de mi már megnéztük az interneten az útvonalat (mellesleg pont a munkahelye előtt áll meg a busz, még az adott megálló is a cégről van elnevezve, szóval el se tudná téveszteni...). De csak magyaráztak valamit, hogy de el kell oda menni, hogy ne tévedjen el, meg ne holnap, az első napján lássa először az utat...

Aztán apám hátraszólt, hogy üssem be a gps-be, mert nem tudja, merre van a cég, de aztán hiába mondtam, merre kell menni a térkép szerint, mindig másfele ment és amikor kérdeztem, miért nem fordult le pl., amikor mondtam, elkezdett ordítani, hogy "én másmerre akarok menni", meg hogy "a g3ci térkép ki akar vinni az XY útra, pedig biztos máshonnan is meg lehet közelíteni".

Erre már nem tudtam mit mondani, mellesleg ha a térképet követtük volna, elvileg 10 perc alatt ott lettünk volna, de ehelyett vagy 20 percet keringtünk, mire odataláltunk, mert mint kiderült, ő azon az útvonalon akart menni kocsival, mint ahogy a busz is megy. De ez is csak később derült ki, előtte csak annyit mondott nekem, hogy üssem be a barátom munkahelyét a térképbe és mondjam, merre kell mennie..

Közben anyám 2 buszmegállónál is kiszállt, hogy lefotózza a buszmegállóba kitett menetrendet, amikor az adott megállókban meg sem állt az a busz, amivel a barátomnak utaznia kell, mi meg még vagy 10-szer elmondtuk a barátommal, hogy de amúgy tényleg nem kell oda kikocsikáznunk meg menetrendeket fotózgatnunk, mert tudjuk, hogy kell oda eljutni, a menetrendeket telefonról is meg tudjuk nézni...De erre is csak ugyanazt hajtogatták, hogy de nem fogja tudni, hol van és el fog késni meg tévedni, ha nem mutatjuk meg az utat...

Aztán mikor megtaláltuk a cég előtt a buszmegállót, ahol le kell szállni a buszról (igazából nem is "megtaláltuk", csak egyszer az életben arra mentünk, amerre a térkép vinni akart minket), anyám kiugrott a kocsiból, hogy lefotózza azt a menetrendet is, hogy "tudjuk, hogy megy oda a busz", mire a barátom rám nézett és láttam rajta, hogy mostmár ő is ki van és mondta, hogy "de....már mondtuk többször is, hogy mi tudjuk, hogy lehet ide eljutni..Vagy most nem értem, miért kellett elkocsikázni idáig és lefotózgatni a menetrendet", mire idegesen annyit mondtam, hogy "mostmár én sem értem, mi van..". (Ezt amúgy inkább az egész szituációra értettem, hogy hiába mondtuk el többször ugyanazt, nem...fogták fel, meg igazából fölösleges volt az egész, fölöslegesen pazaroltuk az üzemanyagot is, mert nem értem, hogy lehet a buszon ülve eltévedni. Konkrétan 2 busszal megy oda, azaz 1x száll át.)

Erre apám felcsattant és elkezdett velem ordibálni, hogy ő észrevette, hogy én nagyon sokszor nem értem, mi folyik körülöttem, mert egy hülye qrva vagyok és ha nem tűnt volna fel, azért jött el ide, hogy ha valamiért el kéne jönnie a barátomért, tudja, hol dolgozik.

(De még mindig nem értem, ehhez miért akart egyrészt a busz útvonalán jönni, amikor a buszok általában nem a legegyszerűbb útvonalon jönnek, hanem egy olyan útvonalon, ahol minél több ember fel tud szállni, másrészt akkor még mindig nem értem, minek kellett lefotózgatni a menetrendeket?)

És persze az egész hazavezető úton üvöltöttek velem, hogy miattam kellett egy csomó benzint feleslegesen elfogyasztani, mert nem voltam képes "normálisan" mondani az utat.....


Szóval hasonlóan telnek a mindennapjaim, azaz soha nem képesek normálisan összefoglalni, mit szeretnének pontosan, úgy kell kihámozni a felcsattanásaikból, mi is pontosan a kínjuk és még én vagyok a hibás, amikor nem értem elsőre, mit akarnak. Ezért tényleg én vagyok a hülye?

(Mellesleg mielőtt valaki leírná/megkérdezné: igen, nagykorúak vagyunk és igen, épp azon vagyunk, hogy minél hamarabb elköltözhessünk innen)


2020. okt. 18. 13:57
 1/4 anonim válasza:
100%

Az egész írásnak a lényege ez:

" igen, épp azon vagyunk, hogy minél hamarabb elköltözhessünk innen"


szerintem jól látod a helyzeteteket :)

2020. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
Sok beszédnek sok az alja.
2020. okt. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el minél gyorsabban. :)
2020. okt. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szuleid elmebetegek. Pszichiatriai kezelesre szorulnak.


Menekuljetek toluk akar meg az utcara is. A baratodhoz nem tudsz koltozni? Barmi jobb,mint a mergezo gonosz aljas szuleid.


Te meg a baratod normalisak vagytok. A szuleid megkeseritik az eleted. Borzalmas ezt olvasni. Az enyemek is hasonloak voltak.

2020. okt. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!