Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan családtagotok, aki...

Van olyan családtagotok, aki mindent elvállal, de aztán meg folyamatosan panaszkodik, hogy semmire sincs ideje/milyen sok munkája van? Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Aki felesleges köröket fut és értelmetlen munkával tolti az időt?

Kozeli családtagom. Én figyelmen kívül hagyom, ha ilyen módon akar elszeparálódni tőlünk, hát tegye.

2020. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem családtag, hanem barátnőm. Eleinte próbáltam segíteni neki, tanácsokat adtam, h hogyan kell nemet mondani, pihenni, stb. Amikor semmi nem változott, akkor sajnáltam, együttéreztem vele. De megvilágosodtam! Rájöttem, hogy az ilyen emberek direkt élvezik ezt, és eszük ágában sincs változtatni. Ha van 10 perc szabadidejük, akkor unatkozni kezdenek, nem tudnak mit kezdeni magukkal. És persze vêgtelenül élvezik is a mártír szerepet. Szóval most már nem hat meg az ez irányú panaszkodás.
2020. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyám. Még azt sem engedi, hogy segítsek neki a házimunkában, mert jön azzal a kifogással, hogy azt csak ő tudja jól csinálni, még akkor is, ha csak mosogatásról, vagy porszívózásról van szó. Aztán jönnek a lecseszések, hogy soha nem segítünk neki, csak döglünk egész nap, stb. Ugyanúgy kezelem, mint a 2. válaszoló, tehát leszarom.
2020. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Drága édesapám és édesanyám,sosem volt elég idejük rám, egy nap alatt meg akarják váltani a világot.

Nehezen de egy idő után muszáj volt el fogadom,volt olyan is hogy hiába próbáltam közös programot senki sem ért rá soha sem,innentől kezdve már nem érdekel.

2020. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van. Idegesít. Szembesíteni szoktam az illetőt, de mártír...na már most aki mártír, az is marad. Nem változnak meg soha.
2021. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 ugyanez, bro.
2021. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!