Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kerüli valaki a szemkont...

Miért kerüli valaki a szemkontaktust?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából mostanában történt két eset, ami miatt gondoltam felteszem a kérdést itt. Elég sokat vonatozom és lehet fura, de azért ha valaki beül a kabinba hozzám vagy én megyek valahova, általában egyszer a két órás út alatt biztos egymásra nézünk, szerintem nincs ebben semmi, ez csak olyan természetes. Az első az volt, hogy beült velem szembe egy srác, aki miután a hatalmas táskáit felpakolta és elrendezett mindent, majd leült, rám nézett és kb. egy perc múlva összeszedte a cuccait és átment egy másik kabinba. Oké nyilván nem érdekel, vad idegen stb. csak kicsit rosszul esett, hogy most mégis miért.:D A másik eset, két barát(fiúk) szintén velem szemben, és az egyikük olyan feltűnően kerülte a szemkontaktust, hogy egyszer sem tudtam a szemébe nézni az egész út alatt és annyira zavart, nem értem miért. Ne értsétek félre, nem bámultam mint valami creeper, de mindig elkapta a tekintetét mikor ránéztem...kicsit kínosnak éreztem a dolgot.

Ha valaki közületek szokott így viselkedni, mondjátok már meg az okát légyszi. Nem célom az önfényezés, szerintem teljesen átlagos külsőm van. Mondanám, hogy talán a szemeim különlegesek, de hát így nehéz megállapítani, ha valaki még rád sem néz, úgy hogy nem feltétlen mondanám, hogy zavarban volt. Az elsőből kiindulva meg még az is lehet, hogy megijesztettem?! :D


2020. okt. 22. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Utálom az embereket.

Manapság sose tudni kire nézel rá, lehet egy elmebeteg és megkésel, amiért "bámulod" őt.. pedig lehet éppen, hogy csak oda pillantottál véletlenül. Inkább próbálok elszeparálódni mindenkitől, akitől csak lehet.

2020. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Én mindig kerülöm a szemkontaktust, még a közeli barátaimmal is. Nem bírom.
2020. okt. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem előjön a szorongásom a szemkontaktustól, szóval ha nem szükséges inkább kihagyom.
2020. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
1-es orvosi eset vagy. Ez már nem a középkor.
2020. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Uh hát valamennyire megtudom érteni, hogy bármikor elsétálhat az ember beteg elmék mellett, de azért ilyen vonatos szituációban ilyen nem jutott eszembe most.

De mitől szorongtok? Attól hogy beszélgetésbe kell elegyedni?! Vagy nincs rá magyarázat?

2020. okt. 22. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egy beteg elme megtalálja és bántani akarja akkor az így is úgy is fogja. Szóval nem értem a logikát, attól hogy nem néz rá attól még bántja. Sőt azt gondolhatja az őrült, jé ez nem figyel el van bambulva be van dugva még a füle is, na ezt könnyű kifosztani.
2020. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden ember mashogyan viselkedik.

1. Felenk. nem tud szemedbe nezni, mert zavarba hoz

2. Idegesitesz, tehat le akar koptatni

3. Nem akarja, hogy azt hidd, hogy bámult téged...

4. Szép vagy, megnézett

Stb stb

2020. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ha egy idegen emberrel véletlenül összeakad a tekintetem (de még akár ismerősökkel is megesik), akkor valamilyen iszonyatos kínos érzés fog el. Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor pl. egy randin vagy és senkinek nem jut eszébe semmi, amit mondhatna és akkor ott van az a kínos csend...

Az egymás szemébe nézés nekem valamilyen szinten intim dolog.

2020. okt. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!