Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek aki szenved a...

Szerintetek aki szenved a boldogtalanságtól és esélyét sem látja annak, hogy valaha kilábaljon a depressziójából, az tartozik annyival az esetleges szeretteinek, hogy az ő kedvükért ne vessen véget az életének?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon gyakori ellenérv az öngyilkossággal szemben, ahogy megfigyeltem.

2020. okt. 25. 16:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Én főleg ezért élek. Meg gyávaságból.

Boldog már nem leszek, de ha meghalnék, a családom is boldogtalanabb lenne. Csak ők bántak velem emberként, amiért hálás vagyok.

2020. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Nemcsak a szeretteinek, hanem saját magának is tartozik annyival, hogy megpróbálja helyrehozni a dolgokat és nem dobja el az életét. Az öngyilkosság a gyávák fegyvere.
2020. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
#1 Nagyon jól leírta
2020. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Igen.

És úgy írom, hogy mindkét oldalon voltam.

2020. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%
Az változtassa meg a gondolkodását.
2020. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy sejtésem szerint a többiek legrosszabb esetben is egy vagy két éven belül túl lennének rajtam, azután menne az életük tovább, mintha nem történt volna semmi, és ez a relatíve rövid ideig tartó szomorúság nem vethető össze azzal a spirállal, ami már nagyon rég magába szippantott és egyre mélyebbre és mélyebbre húz az idő előrehaladtával. Fene tudja, hogy hány évtizeden át fog tartani még, sajnos fiatal vagyok és a női felmenőim vígan elélgedélnek/tek 90-95 évekig anélkül, hogy valaha lett volna komolyabb egészségügyi problémájuk ez idő alatt.
2020. okt. 25. 17:19
 7/19 A kérdező kommentje:
*eléldegélnek
2020. okt. 25. 17:21
 8/19 anonim ***** válasza:
32%
Ugy is meghalsz nem kell sietni, drogozz, prostizz vagy amit akasz ha nem szamitana az elet em ilyesmiket csinalnek
2020. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Nincs esély rá, hogy ebből valahogy kikerülj? Ha nem is az, hogy boldog, de legalább ne szomorú, azaz semleges legyél. Mi miatt vagy depressziós? Nem tudna neked valaki segíteni?
2020. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Nehogy azt hidd, hogy a szüleid, nagyszüleid, igazán közeli hozzátartozóid 1-2 év alatt túllépnének a halálodon (normális családi kapcsolatokat feltételezve)
2020. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!