Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is úgy érzi, mintha...

Más is úgy érzi, mintha mostanság jóval gyorsabban haladna az idő?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2020. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kicsit bővebben nézőpont kérdése. Ha az időegységeket nézzük, akkor azok "állandóak". Viszont az általunk használt időt a föld forgása határozza meg. Ha a föld forgása lassulna / gyorsulna, akkor az eddig használt időegységeket és azok váltószámait újra meg kéne határozni vagy maradhatnánk a már megszokottaknál, de értelmét vesztené, hogyha 16 óra alatt lenne éjszakából nappal.


Drasztikus változás ilyen téren nem lesz, viszont a föld forgási sebessége évről évre csökken, szóval nagyon rövid idővel, de minden évben egyre hosszabbak lesznek a napok.


Ez pedig pont az ellentéte annak, amit érzel.


[link]

2020. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nézőpont kérdése alatt pedig arra gondoltam, hogy figyelembe vesszük-e ezt az évenkénti elhanyagolható időeltérést vagy nem, de nyilván egyik esetben sem fog gyorsabban telni az idő.
2020. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Lefordìtva: ràjöttèl, hogy öregszel 😅
2020. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is gyorsabb

Egy nap is. Elszalad csan

2020. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4


Nem épp erről van szó. Inkább amit az 5-ös ír. Úgy elmegy egy nap. Pedig most tanulással töltöm, tehát nem amiatt érzékelem gyorsnak az időt, mert olyan jól szórakozom. Egyébként a családom is hasonlóan érez.

2020. okt. 26. 19:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de nalam egyertelmuen a Covid miatti szar monotonia egybefolyasa, meg a legyunk mar egyszer tul ezen is miatt. A rossz csak az, hogy karbaveszettnek tunik. De a jo, hogy kevesbe vontatott.
2020. okt. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Covid elott is. Evek ota. Akkor is, ha otthon voltam egesz nap, es nem egy szabad naprol beszelunk, hanem huzamosabb időről. Most is ilyen van, megis. Ebren vagyok reggel 6-7 ota, volt egy 3.5 oras inteznivalo keszulodessel, utazassal, es az egesz nap elsuhant
2020. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De fura, épp ezen filóztam tegnap.

10 és 20 éves korom közt mintha sokkal tovább tartott volna a megélt 10 év mint 20 és 30 éves korom közt.

Nyilván ez hülyeség, csak érzetre igaz, de rémisztő. Mi van ha egyre gyorsabb lesz és mindjárt nyugdíjba megyek?

2020. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyre többen ezt érzik, észreveszik... igen, egyre gyorsabb a relatív időnk.
2020. nov. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!