Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakire azt mondják...

Ha valakire azt mondják "rafinált" az jó vagy rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés
Nálunk a cégnél minden évben véleményt kell írnunk a munkatársakról és az egyik kolléganőm azt írta a másikról, hogy rafinált. Mivel ez abszolút névvel megy, így megkérdezte tőle, hogy miért tartja annak? Mire a másik azt felelte, hogy jó értelemben írta mert, hogy talpraesett. Szerintem ez a kettő nem éppen ugyanazt jelenti. Szerintetek?
2020. okt. 29. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Gyurcsány? Rafinát!
2020. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát eléggé kettős értelmű. Benne van az is, hogy olykor nem tisztességesen éri el, amit elér.
2020. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szokták jó értelemben és rossz értelemben is használni.
2020. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelmező szótár: kétszínű, ravasz, ügyeskedő.
2020. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Ezért két értelmű. Ügyeskedni pozitívan is lehet.
2020. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet jó úgy érdekében is ügyeskedni és rosszban is nem mindegy.

Lehet tényleg talpraesettseg.

Nem gondolom, hogy ha nyíltan rosszat akart volna mondani róla akkor nem egyértelműen negatívat ír.

Egyébként te ismered a kolléganődet te mit gondolsz?

2020. okt. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

engem akkor nevezett először életemben egy csaj rafináltnak, amikor nagyon kíváncsi voltam a lakására, és addig addig mondtam neki a szépet hogy felvitt, és megtörtént. Kb fél órán keresztül beszélgettünk este 23kor, majd mondta hogy oké gyere.

(első találkozás volt)

2020. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 Nem kifejezetten rafináltnak tartom, mert egyébként kedves , normális nő, de nem is mindig a legegyenesebb utat választja.
2020. okt. 29. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez inkább a használójától függ, hogy átb*ra használja, vagy csak pl.: poénkodásra.
2020. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!