Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy a technika fejlődik az...

Ahogy a technika fejlődik az emberek visszafejlödnek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre ahogy a technika fejlödik az emberek elbutulnak egyre jobban a többség lassan képtelen a saját gondolatokra is,és a saját önálló véleményre is,sokan leépültek mentálissan,se barát,se barátnő,a politikában visszatér a nacionalizmus ismét divat,mert némi hamis biztonságérzetet ad az embereknek,mert látszólag nem foglalkozunk a világgal csal magunkkal,de a világ adjon sok pénzt,tehát a technika fejlödik ezzel párhuzamosan az emberek pedig visszafejlödnek,vagy csak én gondolom igy.
2020. okt. 31. 20:53
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem azért fejlődnek vissza, mert a technika fejlődik. Csak a technikának hála széles körben láthatóvá válik a leszakadó réteg.
2020. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem a technika tehet róla.

Az emberek (tisztelet a kivételnek) nem használják azt megfelelően.

2020. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Minden abba az irányba mutat, hogy "Te csak ne gondolkodj, - mindent meg tudsz oldani a technika segítségével!" -Még munkanélkülivé is könnyebben válhatsz, - mert a technikai háttér-kiszolgálás lényegesen kevesebb, jól fizetett emberen múlik, a megbízhatóan kiszolgált gép meg nem "pampog" fizetésemelésért, nem betegeskedik, nem alapít családot, nem késik, nem megy el előbb, nem kell vele társadalmi értelemben törődni, nem kell kiképezni, képzésekre küldeni, továbbképezni. És ez olyan jó - annak a szűk rétegnek, aki futószalagon tolja kifelé az országból a profitot, amíg adómentes, hogy utána angolosan leléphessen.
2020. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami garantáltan butít, az a televízió. Az értelmesebb adók már fizetősök. Az internet adta lehetőségeket sajnos sokan nem használják ki, csak a szórakozásra, nézd meg egyszer mire tartanak igényt az emberek pl Youtube-on. Én szerencsére ki tudtam használni, rengeteg barátot Facebookról szereztem, akikkel nem csak virtuálisan tartjuk a kapcsolatot. Talán a következő generációk kicsit tudatosabban fogják használni az internetet, s nem a televízió lesz a minta, nem azon nőnek fel. Sajnos itt a szülők is felelősek, a 30+ korosztály még nem ebben a technikai fejlődésben nőtt föl, az ő felelősségük is, hogy a gyerekük min nő föl, s mennyire lesz befolyásolható az életben.
2020. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ez már bizonyított tény

Mivel elkényelmesedtünk és nem használjuk a tudásunkat és mindent a technika old meg helyettünk

2020. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
A techinka jellemzően alacsony hozzáadott értékű, automatizálható feladatokat old meg, semmi gond nincs azzal, hogy nem szorozgatunk fejben nyolcjegyű számokat. Aki szerint az emberiség a technológia ilyetén szintű elterjedése előtt kevésbé lett volna ignoráns, az olvasson XIX. századi szociográfiákat és tessen csodát látni.
2020. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Az a fránya technika...


Igen, sokak életében változást tudott hozni egy-egy telefon, számítógép és hasonlók. Sőt, mi embereket életében is. Néha nap visszasirom a technikailag fejletlenebb időket, de ez csak egy menekülő nosztalgia a jelenbol.

2020. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!