Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha irigy vagyok a...

Mit tegyek ha irigy vagyok a képzett, okos emberekre, de magam egy gyenge képességű krónikus munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Igaz van diplomám de semmit nem érek vele, mert angolul nem tudtam normálisan megtanulni ami a szakmámban alapkövetelmény. Tapasztalatom is nulla és joég tudja már mióta vagyok munkanélküli. Sehova nem vagyok alkalmas. Viszont elképesztő irigy vagyok azokra akik már az MSc-jüket is megcsinálták (vegyész, mérnök stb.), menő cégeknek dolgoznak home office-ban én meg lassan 1 éve home office-ban vagyok munkanélküli. Változtatni nem tudok, angolt nem tudom fejleszteni megrekedtem egy szinten és már semmi reményem az élet egyéb területein sem. Gőzöm sincs mit tegyek.

2020. nov. 2. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod fejleszteni az angolt?
2020. nov. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nincs hozzá érzékem. Ráadásul azt se tudom milyen anyagokból. Kapkodom össze vissza az online anyagokat és a végén egy nagy katyvasz lesz belőle és még jobban összezavarodok. Kellene valami egzakt tanulási program (B1 szinten vagyok). Feliratos filmeket is évek óta nézek és mai napig nem fejlődött a szókincsem és nem értem meg magyar felirat nélkül.
2020. nov. 2. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell kiutazni külföldre. Na ott aztán megtanulnád a nyelvet. Persze neked így nincs pénzed. El kéne vállalnod valami más munkát ideiglenesen (keresni, keresni, nem feladni) és összespórolnod annyit hogy kimehess. Kimész, elmész mosogatni vagy takarítani, ahhoz talán eleinte nem is kell sokat meg szakmailag beszélned de közben mégis rá vagy kényszerülve hogy tanuld. Aztán vagy hazajössz és folytatod itt vagy megtetszik ott és kint maradsz.
2020. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Úgy nézek én ki mint aki ki tud menni egyedül külföldre (nincs ismerősöm). Ráadásul a kezelésemet (autoimmun beteg vagyok) nem fogják finanszírozni ha meg se tudok magyaron kívül más nyelven szólalni. Ha egyszer is nem adom be az injekciót már akkor mozgásképtelen vagyok.
2020. nov. 3. 00:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor neked ennyi volt. Hasonlóan vagyok én is csak nincs diplomám mert nem vettek fel. Lőttek nekem. 1.5 éve vagyok munkanélküli.
2020. nov. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért nem tanultok valami szakmunkát. Burkoló, villanyszerelő stb.


Itt nem az angollal van baj, hanem azzal, hogy büdös a munka írom ezt diplomásként.

2020. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor gyártsd csak a kifogásokat bakker. 😑
2020. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: "Miért nem tanultok valami szakmunkát. Burkoló, villanyszerelő stb."


Ha nem tűnt volna fel ezek is fizikai munkák... De a legfőbb kérdés: mégis mi a francból? Egy fillér megtakarításom sincs.

2020. nov. 3. 12:12
 9/10 A kérdező kommentje:
#6: Ja hozzátenném, hogy nem a fizikai munkával van gond, de a betegségem miatt az általad felsoroltakat se tudnám végezni. Nincs olyan OKJ-s szakma, ami nem fizikális és keresett a piacon illetve nem kell hozzá agytrösztnek lenni (vegyésztechnikus, könyvelő és társai). De ha mégis vannak ötleteid ezen kritériumokat figyelembe véve akkor szívesen meghallgatok. Köszi.
2020. nov. 3. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:
én aza angolhoz mondom, hogy nekem az fejlesztette a tudásom, hogy angolul kezdtem gondolkodni, az interneten is angolul olvasom a dolgokat és ez segített nagyon sokat, például ha egy olyan emberrel beszélnél aki jól tud angolul, akkor sokat fejlődnél te is, pl lehet itt az oldalon is tudnál találni, igaz tanárral jobb lenne, de az nyílván pénzbe kerül. vagy felmenni angol fórumokra, és ott irogatni, az is nagyon sokat segítene és leírnád, hogy elnézést a rossz angolomért, nem beszélek jól, ha hibákat találtok javítsátok ki kérlek. valami ilyen nem segítene neked?
2020. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!