Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Világi- vagy hívő(vallásos)...

Világi- vagy hívő(vallásos) életet élni jobb?

Figyelt kérdés
Keresztény- református vagyok.- járok gyermek korom óta közösségbe, 2 évvel ezelőtt 18 éves voltam és akkor 2018-ban túlzásba vittem,! Nem mentem buliba, haverokkal se fogalalkoztam! Nem feküdtem le csajokkal, csak minden nap bibliát olvastam, dolgozni mentem ettem-ittam házi munka. Aztán haza jöttem ebed, délután bibliázás ima! Utánna 6 hónap eltelt meg untam úgy gondoltam ezt nem élet, aki így él lehet tökéletesebb de olyan mintha csak léteznék mint egy élő halott. Utánna ott hagytam a közösséget, azóta van barátnőm, igaz első barátnőm és első szex de házasságon kívül történt, de nem vádolom ezért magam! Járunk moziba, szórakozunk dolgozunk elvagyunk szépen! Káros szendvedélyem nincs. Ugyan úgy hiszek Istenben és Krisztusban szoktunk a barátnőmmel imádkozni törekszünk szeretet- jo lelkű emberségre de úgy gondoljuk élni kell az életet mert egyszer élünk.- mit gondolsz?
2020. nov. 5. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nincs jobb vagy rosszabb. Mindenki magában kell megkeresse a számára megfelelő utat, legyen az hívő, mély vallásos, vagy épp ateista.


Én is református vagyok, bár nem tartom magam vallásosnak, csak hívőnek. Nem nagyon olvasgatom a bibliát, imádkozni csak esténként szoktam. Nekem ez abszolút belső dolog.


Renszeres nemi életet élek a párommal, aki (még) nem a férjem, és egyáltalán nem érzem helytelennek.


Van két haverom, akik viszont tartják magukat ahhoz, hogy megvárják a házasságot - nem tartom ostobaságnak, tisztelem őket ezért. Ez az ő döntésük.

2020. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Fiatal koromban én is beleestem ebbe a csapdába, amiről írsz, szóval átérzem a dilemmát. Én több évnyi hívő közösségben szerzett tapasztalat és filozofálás után végül az ateizmus mellett döntöttem.


Ne mások elvárásai alapján éld az életedet, hanem úgy, ahogyan azt helyesnek látod.

2020. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem az ellentétet. Igaz, hogy én katolikus közösséghez tartozom, de nálunk még a plébánián is rendszeresen vannak bulik. Persze nem olyan, hogy a sárga földig isszuk magunkat. Én nem vagyok egy nagy bulizós alkat, de nem gondolom, hogy baj, ha valaki szeret dübörgő zenére ugrálni. Vannak a szórakozásnak más formái is, azok többségével sincs semmi baj. Nyilván egy szexorgián ne vegyél részt, de színházba, moziba menni, kirándulni, várost nézni, sportolni, vasútmodellező klubba járni miért lenne rossz (hogy csak pár példát említsek)?


A baráti közösség azért is fontos, mert a keresztény életünk ott kezdődik, mikor kilépünk a templom kapuján. Azzal mutatjuk meg a nem hívőknek, hogy milyen Krisztus, hogy közöttük vagyunk, és látják a példánkat. Hogy szeretettel fordulunk egymás felé, és őfeléjük is. Hogy tudod ezt megtenni, ha nem találkozol a(z esetleg nem hívő) barátaiddal? Kiállhatsz az aluljáróba és felolvashatod a Bibliát, de nem sokan fognak rád hallgatni. De ha a barátaidnak mondod, hogy te ezt és ezt teszed, mert hited szerint ez a helyes, annak sokkal nagyobb hatása van. Például nem csapsz be másokat, mikor megtehetnéd. Vagy elmész egy ételosztásra segíteni. Vagy kedves és türelmes vagy akkor is, mikor már nagyon tele van a hócipőd. Így tudod igazán elvinni Krisztus lelkét az emberek közé.

2020. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
#3-as, erről az orgiás példáról lehetne ám vitázni.
2020. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: márminthogy szerinted belefér a keresztény életbe az orgia? Nekem nem. Emberileg rombolónak tartom a mély szerelmet nélkülöző szexet, és ezért nekem ugyanúgy nem fér bele, mint más önrontó (vagy más embernek ártó) tevékenység.


Ezt persze úgy értem, hogy ilyenben résztvenni keresztényként nem helyes. Hogy ténylegesen vannak-e magukat kereszténynek valló emberek, akik ilyet csinálnak, arról fogalmam sincs, ezzel nem nekem kell elszámolni.


Ami pedig a bármilyen, házasságon kívüli szexet illeti: a Biblia nem mondja, hogy ne szexelj házasság előtt, hanem lényegében azt, hogy az első szex maga a házasság. Szóval ha szó szerint vesszük, akkor se fér bele. (De senkinek nem javaslom, hogy összeházasodjon valakivel, csak azért, mert szexeltek.)

2020. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!