Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Életkorát van aki nem "fogja...

Életkorát van aki nem "fogja fel"?

Figyelt kérdés

A házban lakik egy férfi és rendesen megdöbbenve nézett ránk amikor köszöntünk és magáztuk. Ránézésre olyan 40 lehet.


Vagy 3-ik alkalommal mikor köszöntünk megkérdezte miért magázzuk, ő nem olyan öreg.


:D


Mondom oké, szóval azóta tegezzük. Tök fura mert van aki meg kikéri magának, hogy mi kis gimisek tegezzük.


Hogy van ez? Mitől függ? Meg van aki nem érzi magát annyinak amennyi?



2020. nov. 5. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Neked már aludnod kéne!
2020. nov. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

# 1


6 óra alvás meglesz így is. Annyi elég.

2020. nov. 5. 23:35
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kiskorban teljesen természetes hogy öregnek látjátok a fiatal felnőtteket. Majd ha te is felnőtt leszel, jókat fogsz mosolyogni az egykori önmagadon :)
2020. nov. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

# 3


Nem is úgy értettem, hogy öreg, ezt ő mondta hogy "miért tegezzük, ő nem olyan öreg".


Én tiszteletből, mert van aki rendesen felhördült, hogy hogy merem én tegezni.

2020. nov. 5. 23:46
 5/16 A kérdező kommentje:

# 3


Szerinted ez miért van? Valaki miért kéri ki magának a tegezést, míg mást meg megbántok ha magázom?

2020. nov. 5. 23:47
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően az emberek soha nem érzik magukat öregnek, mert a lélek nem öregszik, csak a test. Pl most neked biztos nagy felnőttnek tűnnek a huszonévesek, de ha te is huszonéves leszel, rájössz hogy az sem különbözik a tizenéveskori önmagadtól. Akkor a harmincasokra fogod azt hinni hogy ők már komoly felnőttek, aztán ha harmincas leszel, rájössz hogy még mindig te vagy te, és nincs egy ilyen hirtelen nagy lelki változás benned. És így tovább.

Most a szüleidet is komoly idősebb felnőtt embereknek látod, de ha annyi leszel mint most ők, el fogsz képedni hogy mennyire fiatalok voltak mikor te tizenéves voltál.

Mindig van pár idióta ember aki azt hiszi hogy ő szarta a spanyol viaszt és hogy a tiszteletet magázódással lehet kifejezni, de a többség tisztában van vele hogy nem ezen múlik. Lehet valakivel tiszteletteljesen beszélni tegezve is, és magázva is porig lehet alázni. Meg ezek az emberek azt hiszik hogy ha valaki fiatalabb, annak kötelező seggre ülnie tőlük, csak mert ők idősebbek a tizenévesnél. Pedig a tisztelet kétoldalú dolog. Kortól függetlenül mindenkihez emberi hangnemben kell szólni.

Tudom hogy nehéz ez a kor, tizenévesen mindenki billeg a tegeződés és a magázódás között. Már nem vagy gyerek, de még felnőtt sem, és baromi nehéz belőni az emberek korát, meg megtippelni hogy ők normálisak vagy el vannak szállva maguktól. De a többség normális, és még örül is neki ha egy nála fiatalabb letegezi, mert akkor úgy érzi hogy nem néz ki annyinak amennyi :)

2020. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

én olyan 38 körül lehettem amikor a gimis korú csajok elkezdtek csókolommal köszönni.

de az első röhögésem után ment is vissza a laszti-szerbusz kislányom!

2020. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

En ugy vettem eszre, hogy ez a magazosdi nagyon “megosztja” az embereket... van aki mindig azt szereti ha ismeretlenek magazzak (huszonevesen is), valaki meg utalja. Van aki azt gondolja “szemelytelen”/“az oregeket magazzak”, valaki pedig azt hogy “udvarias”/“tavolsagtarto”.

Es ez szerintem fuggetlen attol hany eves :)

2020. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Azért szerintem kikopóban van, egyre kevesebb olyan ember van aki felhúzza magát ha magázzák.
2020. nov. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Számomra nem lenne probléma, de valószínűleg megkérném, ha akar, tegezzen. Fura dolog tudod az idő múlása. Néha úgy érzem sose telik egy nap. Néha azt, nemrég még iskolába jártam, most meg megyek a 40 felé.
2020. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!