Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljem túl ezt a nyomoru...

Hogyan éljem túl ezt a nyomorult, kegyetlen világot, ha minden kritikát és nehézséget világfájdalomként élek meg?

Figyelt kérdés
Kezdve azzal, hogy krónikus beteg vagyok és egy csaj se fog velem összejönni (már szemembe is mondták), de amúgy se, mert minden tekintetben átlag alatti vagyok (magasság, súly, pénisz, beszéd, arc, személyiség, egzisztencia stb.). Ha valaki kritizál akkor hetekig képes vagyok magamba roskadni. Épp itt a gyk-n mondta valaki, hogy a bécsi terrorista is hasznosabb az osztrák társadalomnak, mint én. Azóta folyamatosan a sírógörcs határán vagyok. Valahányszor elolvasom a facebook kommenteket, hogy az emberek szerint "nincs vírus", "azért haltak meg mert krónikus betegek voltak, nekik már úgyis mindegy" minden alkalommal rámjön a szorongás és magamba roskadok és aznap már semmi nem érdekel és sokszor sírok is, mert ennyire semmibe néznek. Már utálok élni és semmi kedvem sincs semmihez. A gép rabja vagyok, mert a való életben már nem osztanak nekem lapot, de mindig ezek az utálkozó reakciók jönnek velem szembe a neten így még annyi kedvem sincs kimenni társaságba és folyamatosan gerjeszti magát a folyamat és egyre rosszabbnak/senkinek érzem magam. Járok pszichológushoz, de az olyan mint a rossz politikus. Bullshit dumákat/bölcseleteket tol az arcomba és semmit nem segít. De miben is tudna... Újjászülesszen?

2020. nov. 6. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél több dolgot csinálsz, minél elfoglaltabb vagy, és minél több emberrel beszélgetsz rendszeresen, annál inkább szarsz az ilyen apróságokra.

Volt egy időszak amikor én is minden hülyeséget magamra vettem (olyan szinten hogy ha a kasszás nem 100 wattos mosollyal köszönt nekem, akkor hazafelé azon gondolkodtam, hogy vajon rossz benyomása van-e rólam) de aztán elkezdtem "kifelé élni", lefoglalt a munka, hobbik, barátok, azóta pedig csak röhögni tudok azon, ha valaki pl belémköt. Konkrétan nincs helye a fejemben az ilyeneknek, mert megvan a magam dolga.

Pszichológushoz járni meg baromi hasznos dolog, de csak akkor, ha kilépsz abból a közegből, ami hozzá juttatott. Ha ugyanúgy meg vagy rekedve az életeddel mint eddig, akkor jó, hogy nem segítenek a "bullshit dumái".

Az életén meg mindenki tud változtatni valamilyen szinten. Ha arra van kapacitásod, hogy a gyk-ra írj ki ilyen kérdéseket, akkor arra is van, hogy csinálj valami produktívat.

2020. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd meg, amit az egyes ír. A figyelemelterelés tényleg jót tenne. Bármilyen hobbi vagy egyéb tevékenység, ami leköti a figyelmed és az energiád. Az a jó, ha nem is jut rá időd ezeken agyalni.
2020. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keresd meg Kokawecz Katalint a Fb-on. A betegséged autoimmun eredetű, annak pedig ő az Amerikában tanult atyamestere. Mint látod, az nem vezetett eredményre, hogy itt hetente elsiratod magad, ideje tehát megmozdulni, és kezedbe venni a sorsodat.
2020. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!