Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Matematikához értők miért...

Matematikához értők miért nézik le aki ahhoz nem ért?

Figyelt kérdés

Eddig én csak olyannal találkoztam hogy akinek jók voltak a matematikai képességei, annak ösztönösen voltak jók. Nem azért mert állandóan éjjel nappal tanult.


Nekem viszont napi 2-3 óra (ez csak a matekra) koncentrált tanulás kellett gimnáziumban, hogy 5-ös szinten tudjam tartani.


Szóval észrevettem, hogy matekkal kapcsolatban van egy megvető, lenéző stílus azok részéről akiknek ez ösztönösen megy.



2020. nov. 7. 09:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Totál hülye vagyok a matekhoz - valahol elvesztettem a fonalat és onnantól kezdve végem lett - de sehol nem tapasztaltam, hogy ez lenne az emberi érték fokmérője. Röviden, engem ezért még sehol nem néztek le, de nem is ilyen pályán dolgozom.
2020. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

A matematika tényleg egy olyan tantárgy, ami vagy megy az embernek ösztönösen, vagy nem. Ha nem megy, akkor tanulhatsz 10 órákat naponta, akkor se leszel sokkal jobb.


Na de ez amúgy az intelligencia egyik fokmérője is, hogy mennyire tudsz logikusan gondolkodni. Ha nem megy a matek, akkor valószínűleg kevésbé.


Aki meg kevésbé intelligens, azt általában lenézik azok, akik intelligensek.

2020. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Engem miért néznek le, mert nem beszélek idegennyelvet? Már mindenhol alapkövetelmény.
2020. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Matematika az intelligencia egyik fokmérője. Igen, a 8-ból 1 fokmérő.
2020. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

A matematika színtiszta logika, és problémamegoldás. Gyakorlatilag a gondolkodás képessége az egyetlen ami kell hozzá.

Sajnálom, de aki képtelen gondolkodni, logikai és problémamegoldó képességei hiányoznak, azt ostoba embernek tartom, és lenézem.

Pláne egy középiskolás matek, ami gyakorlatilag abból áll, hogy van egy szabály, van egy megfelelő formátumba rakott feladat amire alkalmazni kell a szabályt, és kész. Aki erre képtelen, az vagy lusta felfogni, vagy mentális retardációban szenved. Ez esetben adjunk a kezébe egy burger sütő csipeszt, utcaseprő lapátot, vagy felmosórongyot, aztán tologassa azt. Ha pedig úgy gondolja, hogy többre képes az agya, akkor erőltesse meg, mert a hasznára válik majd, és még élvezni is fogja.

Nyilván egy egyetemi szintű matekhoz már kell az affinitás, és ezzel még a "jó matekosok" is megszenvednek.

2020. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

# 5


Na pontosan rólad beszéltem. Tipikus példája vagy a matekot ösztönösen értő embereknek. Neked sosem kellett órákat tanulással töltened, hiszen ez annyira logikus hogy ránéztél és megértetted.


Nekem ugyanezt a szintet(legalábbis azt hogy gimiben 5-ös legyek matekból) csak napi több óra tanulás tudta hozni. Matematikai területek közül csak a geometriai témájúakat értettem meg ösztönösen és nagyon gyorsan.


Én ilyen vagyok, ostoba, lusta felfogású, mentálisan retardált.

2020. nov. 7. 09:52
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
#6 de, nekem is kellett, mert a koncepciót fel kell fogni, de onnantól gyakorlatilag ugyanazon logika mentén lehet alkalmazni, mint az előtte lévőt, és az az előtt lévőt. Hívhatnánk "józan paraszti észnek" is. Talán úgy nem lenne olyan menő azzal hencegni, hogy "ááh, nekem nem megy a matek, heheehe". Ideje felfogni, hogy a matek nem más mint a logikai gondolkodás rendszerbe foglalva.
2020. nov. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Én meg lenézem azokat, akik ilyen prosztó módon állnak másokhoz.
2020. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

# 7


Jó abban igazad van, hogy nagyon sokan tényleg úgy álltak hozzá gimiben hogy 'hú ez nehezen megy ezért inkább kerülöm'. Így meg tényleg nem fog menni.


Szóval olyan szerintem sincs amit mondanak, hogy 'hülye vagyok matekhoz' , ez inkább azt jelenti hogy 'nem megy ösztönösen' hanem sajnos időt és energiát kell fordítani a tanulására.


Nekem is így volt.

2020. nov. 7. 10:14
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

De tény, kérdező, hogy neked semmi dolgod nincs a matekkal, ha nem érted, csupán egy közép érettségin kell átvergődni magad.

És nekem sokkal nehezebb dolgom van, mert abszolút nem vágom a nyelvet, nem áll rá az agyam, mégis nyelvvizsgáznom kell belőle, nem elég az érettségi.

Örülj, mert neked áll a világ

2020. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!