Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha állítólag butul elfele az...

Ha állítólag butul elfele az emberiség, akkor hogy lehet, hogy lassan már 2 idegennyelv alapkövetelménynek számít és reál diploma nélkül nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Mindenhol olyan álláshirdetéseket látok, hogy software infrastructure manager, accounting manager, cloud system engineer, Financial Planning & Analysis Senior Manager meg a tököm tudja még, amit le se tudok fordítani pedig infós diplomám, középfokú origo-s nyelvvizsgám is van és mégse tudtam normális területen elhelyezkedni. Rengeteg állásnál alap, hogy angolul hirdetik meg és az angol mellett kell egy másik nyelvet is beszélni C1 szinten sokszor olyan egzotikus nyelvet, mint a francia vagy spanyol. Ja és nem diplomás állások gyakorlatilag alig vannak, de azok is olyanok már, hogy egy szakembertől ilyen-olyan műszaki biz-basz technológiák naprakész ismerete 5 év releváns tapasztalat, proaktív-rendszerszemlélet meg még ezernyi baromság. A vendéglátó/szolgáltató szektorról nem is beszélve, ahol ha nem vagyok olyan attraktív mint Palvin Barbi és nem kommunikálsz úgy, mint Katalin hercegné akkor repülsz a rostán.


Jó ezen nem lepődnék meg, ha nem hangoztatná mindenki, hogy egyre butább az emberiség, egyre hülyül az új generáció stb. Az Idiocracy című filmmel szoktal példálózni meg a tik-tokkal, hogy mennyi hülye van pl. alázzák itt, hogy erre rájött: [link]

Meg, hogy a fiatalok egyre hülyébbek a közösségi felületek miatt: [link]


Ha tényleg ennyire hülye az emberiség, akkor hogy a pi**ába lehet az, hogy már mindenhova 3-5 körös interjú meg a fenti kritériumok beugrók és majd csak a munkahelyen kell aztán megváltani a világot... első héten... tegnapra kell projekttel és folyamatos céges képzéssel.



2020. nov. 10. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Oh, ezek a titulusok csak formalitások. Én is ügyfelekkel foglalkozom, csajnak kb 2 soros aláírása volt, aztán csoda volt, ha egy mondatot értelmesen le tudott írni, a hozzáértése pedig valahol a s3gg és a lyuk között van.
2020. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Először is amiket leírtál, azok csak elvárások a munkáltatók részéről.Azok emelkednek, de ez nem azt jelenti, hogy egyre több ember tudja ezeket teljesíteni.

Másodszor az iskolai végzettség nem egyenlő az intelligenciával.Nekem is volt olyan kollégám akinek egyetemi végzettsége volt, két nyelven beszélt, de ettől még sík hülye volt.

Az emberiség elbutulását az általános józan ésszel való gondolkodásra értik. Az pedig összességében tényleg egyre rosszabb.

2020. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindenhol olyan álláshirdetéseket látok,

Valami kulonleges allashirdetest nézhetsz, mert a földi halandoknak szánt hirdetések 2/3 fizikai munka. Oda meg nem kell 2 diploma es idegen nyelv se.

A maradek 1/3 java is sima irodai melo, ahova eretsegi is eleg.

2020. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Nekem is volt olyan kollégám akinek egyetemi végzettsége volt, két nyelven beszélt, de ettől még sík hülye volt."


Hát ja, kérdés, hogy miben mérjük az intelligencia mércéjét. Aki 2 nyelven beszél és diplomája van, de alapvető dolgokban nem tájékozott és bagatellnek tűnő hiányosságai vannak az inkább a rendszer/társadalom hibája. De az intelligencia és innováció mérőfoka még mindig az, hogy hány nyelvet tudsz és milyen diplomát szereztél nem pedig az, hogy mennyire van tájékozott a társkeresésben/háztartási gépek kezelésében/állattartásban vagy szimpla általános műveltségben. Utóbbiakért a kutya nem fizet pénzt. Én is ismerek rengeteg országot a fővárosával vagy jó vagyok az online kvízekben de ez a kutyát nem fogja érdekelni.


#3: Akkor lehet dunántúli vagy pesti vagy. Itt kelet-Mo.-on csak az él meg, aki kvalifikált és nyelveket beszél. A többi meg valahogy nyomorog vagy éhenhal.

2020. nov. 10. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szét kell választani a tanult tudást, és józan paraszti eszet.


Ma az oktatásban mindent IS tanítanak. Amiket leírtál nagyjából, ebben a sorrendben. Csak a lényeget nem: alap pénzügyi ismeretek (mi a bankkártya, mi a hitel, mi a rezsi, stb) elsősegélynyújtási ismeretek, háztartási ismeretek.

Sok gyereknek fogalma sincs, hogy "működik" egy ház. Hogyan lesz ennivaló az asztalon. Mi a KRESZ. Ha az általam felsorolt ismeretek hiányában él valaki, akkor gyakorlatilag nincs problémamegoldó képessége. Az nálam kvázi egyenlő a "nincs józan paraszti esze", vagyis sík hülye, ahogy itt valaki fogalmazott.

Oly sokszor találkoztam már olyannal, aki hiába tudott németül, vagy angolul, vagy oroszul, problémát nem tudott megoldani. 2020-ban, ahol a világvége faluban is van net, és mindennek utána tudsz nézni a neten. Csak éppen ez a tudás hiányzott belőle.


Las Vegasban, de szerintem akármelyik USA városban így van, a hotelekben külön embert alkalmaznak minden munkafolyamatra. Van egy dolgozó, aki csak az ujjlenyomatokat törli a bejárati ajtóról. Van egy, aki a mosdóban ül, és csak a mosdót takarítja. És még sorolhatnám, a lényeg, hogy azt az egy munkafolyamatot kifogástalanul megcsinálja. SEMMI MÁST. És ez a kulcs.

2020. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2020-ban is igaz, hogy a lexikális tudás és az intelligencia nem ugyan az.
2020. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Csak a lényeget nem: alap pénzügyi ismeretek" - aki elvégez egy nembölcsész képzést (vagyis piacképes diplomát szerez) annak lesz pénzügyi tudása, megnyugodhatsz.


"...elsősegélynyújtási ismeretek" - önző leszek, de mégis mi a francnak? Mikor lassan divat közömbösnek nézni mindenkit, aki nem ismerős, rokon. Ha feltűnt volna elhidegült a világ. Ez legyen a mentősök feladata.


"...háztartási ismeretek" - ez meg végképp irreleváns. Aki ügyes az tudja mit kell tenni, aki meg debil az vagy fogad takarítót (szinte minden diplomás ismerősömnél már ez van) vagy pedig kiszenvedi valahogy a gyk-s kérdések alapján


"Las Vegasban, de szerintem akármelyik USA városban így van, a hotelekben külön embert alkalmaznak minden munkafolyamatra" - még mindig Magyarországról beszélünk. Mondjuk jó felvetés. Lényegében a kérdésemben említett jelenség az angolszász világban vehető észre. Nálunk ugyanúgy éhenhalsz, ha nem tanulsz és fejlődsz, mint 5-10-20 évvel ezelőtt. Ezért van az, hogy az okosak közül sokan kimennek nyugatra az értelmiségi elit réteget alkotni (miközben a nyugati emberek is valamennyire kvalifikáltak és megtehetik, hogy lusták maradjanak) míg nálunk maradnak a lusták és debilek kevés pénzért egyre szegényebb körülmények között. Mi sajnos nem gyarmatosítottunk és loptuk szét a fél világot, hogy ennyi idő után is megengedhessük, hogy lógassuk a lábunkat alibi munkákkal egyre elhülyülve, amíg a koponyák termelik a pénzt (Wernher von Braun, Teller Ede).

2020. nov. 10. 15:11
 8/12 A kérdező kommentje:
#6: Az aktív nyelvtudást és felsőfokú piacképes diplomát komoly szakmai tudással (amit elvárnak egy Morgan Stanley, Deutsche Telekom, AstraZeneca kaliberű cégnél) te lexikális tudásnak tartod? Bravo
2020. nov. 10. 15:15
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Már miért butulna az emberiség? Én ezt se nem tapasztalom, se nem olvasom.



Amúgy meg én pont fordítva látom.


Érettségikor már sok fiatal két idegennyelven beszél, egyikből középfokú, másikból felsőfokú nyelvvizsgája van. A logikai készsége is sokaknak brilliáns. Emelt szintű érettségiket tesznek jó eredménnyel. Nehéz egyetemi szakon állnak helyt úgy, hogy mellette dolgoznak is.

Mindezt úgy, hogy mellette mindenre van idejük, egész egyszerűen mert igen gyorsan tanulnak, agyuk akár a szivacs.

2020. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9: Én is pont ezt kérdezem. :D

Amúgy ha egy-egy hírportál idióta sztoriról szóló cikkét vagy politikai jelenséget (Trump, Brexit, vírustagadók, abortusztiltás stb.) olvasol, akkor rendszeresen előjön ez a szöveg és az Idiocracy című filmmel példálóznak. Épp ezért se értem. De talán az 5-ös kommentelő rálelt a lényegre vagyis lehet csak Amerikára jellemző ez, de nem Európára azon belül is Magyarországra.

2020. nov. 10. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!