Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt köztetek (vagy...

Vannak itt köztetek (vagy ismertek-e) olyan lányok akik raccsolnak?

Figyelt kérdés
Gondolom tudjátok az mit jelent: furán ejtik az r-betűt. Hogyan alakult ki és mennyire zavar titeket? Összejönnétek egy hasonló raccsolós fiúval?

2020. nov. 13. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
38%

Nem, kerítenék egy logopédust.

És addig gyakorolnék amíg jó nem lesz.

2020. nov. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En ismerek, tobb tanarom is igy beszelt, plusz a ferjem sem tudja kiejteni tokeletesen az r-t, de neki csak bizonyos szavaknal feltuno.

Igazabol engem egyaltalan nem zavar, szerintem ez egy olyan dolog, amivel egyutt lehet elni. A tanaraim is jo szakemberek voltak, jol tanitottak, engem inkabb erdekelt a mondanivalojuk, mint az, ahogyan ezt elmondtak. Bar azt hozzatennem, hogy teljesen erthetoen beszeltek.


1-es, ez nem ennyire egyszeru, a kerdezo gondolom mar tul van szamtalan logopediai foglalkozason, elofordul, hogy ez a beszedhiba nem mulik el nyomtalanul.

2020. nov. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2# dehogynem, kitartónak kell lenni, nekem nem csak az R betűvel volt bajom, pöszén” beszéltem, leültem, gyakoroltam rengeteget, ennyin múlott.
2020. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#1: Tizenévesen volt egy nagyon enyhe agyvérzésem ami érintette a beszédközpontot. Szóval nem lehet rajta javítani, mert a nyelvem elég gyenge ráadásul a fogsorom is szabályozva volt, ami miatt alapból nehéz a szép artikuláció. Voltam logopédusnál, de semmit nem tudott segíteni.
2020. nov. 14. 13:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!