Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki úgy érzi, hogy...

Van olyan, aki úgy érzi, hogy tényleges segítséget kapott ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy egy-két üde kivételtől eltekintve az ember nem nagyon számíthat segítségre. Ha valaki feltesz egy kérdést, akkor a hozzászólások nagy része arról szól, hogy az illető:

- beszólogat és sértő, agresszív, bántó megjegyzéseket tesz, amivel semmit sem segít, sőt

- elmondja a kérdezőt mindennek (tipikus az életképtelen, gyenge, mártír stb.), majd bizonygatja, hogy bezzeg ő

- szimplán leírja a saját történetét/tapasztalatát, ami természetesen teljesen tökéletes

- megkérdőjelezi az egészet és kikiáltja kamunak

- trollkodik

- valami teljesen értelmetlen baromságot ír

- értetlenkedik

Nem mondom, hogy nincsen kivétel, mert van. Viszont vannak kategóriák, ahol szerintem lassan már nem is érdemes kérdést feltenni, mert belekötnek... szerintem tipikusan ilyen a gyerekvállalás, nevelés (mert úgyis rosszul neveled a gyerekedet, mire vállalsz gyereket, hova vállalod, mit veszel neki, mit adsz neki, ki marad otthon, meddig marad otthon, akarsz vagy nem akarsz gyereket stb.), az állatok kategória az majdnem ugyanez csak pepitában, a családi kapcsolatok (kinek a háza, mamahotel, követelőző gyerek stb.), a felnőtt párkapcsolatok (ahol instant válasz a szakítás, nem érdemelsz jobbat, verjen agyon, soha nem lesz senkid, királynő stb.), fogyókúrák (ahol mindenki hülye, lusta, igénytelen stb., bezzeg ő), de még az ételek, italok kategóriában is összevesznek azon, hogy ki hogyan készít egy ételt, mennyit szán étkezésre, eszik-e gyorsétteremben, vesz-e készételt stb.... Szerintem ez borzalom. Évek óta használom ezt az oldalt, de szerintem egyre rosszabb lesz. Nem tudom, hogy más is hasonlóképpen látja-e.


2020. nov. 15. 18:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

1. Annyira naiv nem vagyok, hogy "segítségért" jöjjek ide:)

2. Véleményeket gyűjteni, azt lehet.

3. Akkor szoktam jönni, ha már zokni az agyam (mint most), ilyenkor kifejezetten jót tesz random témákban random emberek élethelyzetébe beleélnem magam.

4. Én örülök, ha mások leírják a tapasztalataikat, persze, ha min. kb. kulturáltan van megfogalmazva.

2020. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen, én úgy érzem.


És adtam is.


Az már más kérdés, hogy a kérdező abból mit értett meg, mert sokan személyes támadásnak veszik, ha használható tanácsot kapnak közös rinyálás helyett.

2020. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy sok értelmetlen, sértő, bántó hozzászólás van.

Én már kaptam itt segítséget és azt hiszem másnak tudtam én is segíteni. Igaz nem nyilvánosan...többnyire privát üzenetben szokott ez történni.

Nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak.

Sokszor egyébként a kérdésékkel is van probléma.

Egyrészt sem fogalmazni, sem értelmezni nem tudnak, másrészt tényleg érthetetlen számomra, hogy ugyanazok a kérdések, néha ugyanazoktól az emberektől forognak kissé átfogalmazva újra meg újra.

Ezt nem tolerálja sok ember.

2020. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Emberekkel és érzelmekkel kapcsolatos kérdéseket nem szoktam kiirni, mert a többségetek vagy antiszoc, vagy pszichopata, de olyan kérdésekre már kaptam választ, hogy pl mitől lehet random elszíneződés a falamon.
2020. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Matekfeladatokban kaptam segítséget. Szerintem hasznos volt.
2020. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Segítő szándékú válaszból kaptam már elég sokat, tényleges segítségből viszonylag keveset, azt is leginkább egészség kategóriában.
2020. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Mintha magamat olvasnám. Sokszor megfogalmazódott már bennem ez a kérdés, de úgy véltem ez csak lapát lenne a tűzre. Az oldal és az emberek minősége is egy fertő.
2020. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam már itt segítséget. Pl. akartam venni egy polcos szekrényt, ami elbír egy akváriumot, de nem konkrétan akváriumbútor. Nagyon hasznos észrevételek érkeztek, és végül sikerült jó terméket választanom.
2020. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó választ kaptam. Pl ha egészségügyi, jogi kérdést teszek fel. Tehát olyat, amire létezik normális válasz.

Ha olyanokat kérdeznék, hogy "miért nem vagyok boldog" stb, ilyenre nem is várnék normális választ

2020. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hasznosnak találom az oldalt. Ahogyan sokan írták előttem, úgy én is sok hasznos választ kaptam már Pl a természettudományokkal kapcsolatban. Meglepő lehet de ezen kívül én itt nagyon nagy önismereti tettem szert. Akármennyire is hihetetlen nekem az oldal többet segített mint a pszichológus, igaz hozzá ritkán jártam. Az, hogy kérdésben kiírtam a hangulatom és utánna visszaolvastam, az, hogy más mentális gondokkal küszködő emberrel beszéltem, az nekem nagyon sokat segített. És én is tudtam másnak is. Szóval én szeretek itt tevékenykedni.
2020. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!