Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kényszerítenek az...

Miért kényszerítenek az emberek arra, hogy úgy érezzek, mint ők?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy állandóan belekötnek abba, hogy valamit vagy jól csinálok, vagy rosszul. Valaki szerint túl érzékeny vagyok, valaki szerint egy hideg pszichopata. A lényeg, hogy sehol sem tudok önmagam lenni, annak ellenére, hogy a terapeutám erre bíztat, mert szerinte semmi bajom, és jó vagyok úgy, ahogy vagyok.

Most abba kötöttek bele, hogy egyedül élek és élvezem az egyedüllétet. Szerintük csak saját magamnak hazudok, mert senki sem szeret egy üres lakásba hazaérni. De mi van akkor, ha én igen? Mármint lehetne jobb is nyilván, ha pl. olyan várna otthon, akit szeretek és viszont szeret, de így sem rossz. Évek óta nincs párkapcsolatom, a szexet kívánom, de megvagyok nélküle. Nekem így jó. És nem értem, miért piszkálnak mindig, ráadásul, amikor elmondtam, hogy én elvagyok a saját magam társaságában is, nem kell ehhez külső visszaigazolás, akkor is az volt, hogy ilyen nincs. Nem tudom, mi ebben az abnormális, de már nagyon feldühítenek. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha ez az idegesítés és provokálás lenne az oka annak, hogy egyedül jobban érzem magam.

Egyébként nem vagyok aszociális, élvezem a társaságot, gyakran vagyok a középpontban, imádom a hosszú mély beszélgetéseket is. De totálisan megvagyok úgy, hogy magányosan éldegélek, pasi nélkül, család nélkül és egész nap tanulok. Az utóbbit sem értik, szerintük valami nincs rendben velem, ha fontosabb nekem a munkám, mint a pasizás vagy a párkapcsolat-hajszolás.

Nem akartam gyakorira írni, de elegem lett, ma végleg betelt a pohár, amikor az életstílusomat a piszkálták.

Szerintetek is valami baj van velem? Mert én nem gondolom, de örülnék, ha kapnék a szekálás helyett más visszajelzést is.


2020. nov. 22. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj veled. Mindenkinek vannak ilyen szakaszai az életben, amikor egyedül van, de nem mindenki élvezi. Én azért úgy odavágnám a szekálóknak, hogy "mi van? Fel akarsz szedni, azért cseszegetsz ezzel?". Aztán ha tagadna vagy hátrálna, akkor megmondanám, hogy törődjön a saját dolgával.
2020. nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amúgy van egy olyan érzésem, hogy aki a legtöbbet szekál ezzel, az borderline-os. Állandóan arra kényszerít, hogy vele legyek, növeljem az önbizalmát, visszaigazoljam hogy “jó vagy, okos vagy, szép vagy Buksi”. Már megmondtam neki, hogy nem leszek az anyja. Ott kellene hagynom a francba, csak már annyira elhitetik velem a többiek is, hogy valami baj van velem, ha ennyire független szeretek lenni...
2020. nov. 22. 00:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval még annyi, hogy nekem nincs szükségem emberekre a környezetemben ahhoz, hogy visszaigazolják, hogy én milyen vagyok. Nagyon jól tudom nélkülük is, hogy milyen vagyok, és az én személyiségtípusomnak megfelelően partnert.
2020. nov. 22. 00:15
 4/9 A kérdező kommentje:
*keresek partnert.
2020. nov. 22. 00:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most szükséged van erre az egyedüllétre, hogy átgondold a dolgaidat, megismerd önmagad, hobbizgass, gondolkozz. Utána újult erővel vágsz bele a lecsóba. 😁 Ismerős érzés. Szerintem az ismerőseid társfüggők lehetnek, vagy azok a fajta vérszívók, akiknek semmi nem jó. Ha meg lenne pasid, akkor a kapcsolatodat fúrnák.
2020. nov. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Mennyivel egyszerűbb lesz*rni mások véleményét, mint (már bocs, no offense tényleg, de) itt picsogni, hogy ki mit gondol a te életedről/életviteledről? Ugye?
2020. nov. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja hát legalább a p*csogásom is azt bizonyítja, hogy nem vagyok rideg pszichopata.
2020. nov. 22. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Írtam hogy no offense, nem véletlen. Ne vedd személyes támadásnak a véleményemet, csak lusta voltam kíméletesebb szót találni.

Miért, egyébként te minek hívnád azt, hogy mindenféle jött-ment véleményén felhergeled magad, legyen az a legközelebbi ismerős, vagy valami random beszélgetőpartner? Sok energiát elvesz az, hogy ennyire foglalkozol mások véleményével. Ha van önkritikád, akkor bizonyára magadtól is rájössz miben hibázol, ehhez pedig nem kellenek megmondó emberek hidd el (ha meg vannak is, csak ignorálni kell őket).

Ebben nincs semmi ridegség, pszichopata-beütésre meg aztán végképp nem vall, egyszerűen csak elengeded a füled mellett a számodra nem fontos dolgokat. Ilyen például mások rád erőltetett, visszatarthatatlan véleménye. Mindenki söprögessen a saját háza tájékán ugyebár.

Ezzel nem mondom, hogy teljesen tojd le mindenki észrevételét, de akik az általad elmondott módon adják elő mit hogy kell, azokra csak bólogass és felejtsd is el az elhangzottakat.

Illetve még valami: fogadd el, hogy mindenkinek van véleménye és ezek közül akad olyan is, akié neked nem fog tetszeni, de ez attól még nem jelenti azt, hogy nem mondhat jókat. Lehet hogy épp rávilágít egy komoly hiányosságodra, vagy épp kiemeli egy nagyon jó tulajdonságodat, ki tudja. Na ehhez kell a már említett önkritika. Így hosszú távon sokat fejlődhetsz.

2020. nov. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy baj van veled, körülveszed magad mindenféle erőszakos suttyókkal és nem válogatod meg, hogy mit engedsz be az életedbe.
2020. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!