Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mi miatt alakulhatott így?...

Ez mi miatt alakulhatott így? Félti magát az ember, erről lehet szó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az ember általában arrafelé kötekedik, arrafelé éli ki frusztrációját, ahol a legkisebb az ellenállás. Tehát például a munkahelyen a munkatársával csúnyán bánik, beszél, az igazgatóval nem. Vagy a postással kiabál, a miniszterrel nem. A saját kisgyerekét elveri, mert felidegesítette a főnök, ahelyett, hogy neki húzna be. A gyengébbe beleköt, a bokszbajnokba nem, stb. Tehát látható, hogy a védtelenek irányába megy az agresszió. Ez annyira undorító és gyáva tulajdonság, és ez ott van a legtöbb emberben. És akkor ezektől az emberektől kellene megijedni, ha rád szólnak keményebben. Nem, nem kell. Nekem is van munkatársam, aki ilyen. Nagyszájú sokakkal, felfelé meg elkussad. És én csak nevetek rajta, ha kötekedni akar, mert látom, hogy milyen ember valójában, egy jellemtelen, elkussadó fajta.

2020. nov. 25. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Te miért itt éled ki a frusztrációdat, ahelyett hogy bevernél egyet a munkatársadnak? Na ugye...
2020. nov. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert nem vagyok agresszív. Én még csak soha nem is verekdtem életemben.
2020. nov. 25. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es

A kérdező nem itt éli ki a frusztrációját. Legalábbis, nem emlékszem, hogy bármelyikünket is kiosztott volna most itt keményen.


Csak felvetett egy kérdést, ami jogos, mert az emberek tényleg ilyenek, ha tetszik, ha nem.

2020. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elkussad :D ez jó.

De megválaszoltad a kérdésed a kérdésedben. Félti magát az ember, ergo ott éli ki a frusztrációját ahol nincs negatív következmény.

2020. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad magadnak a kérdésedet:)
2020. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A szüleim mindig vertek, és tessék egy egészséges, normális ember lett belőlem. - Mondta a férfi aki napi szinten bántalmazza verbálisan a kollégáit."

Pont tegnap láttam a fenti részletet egy cikkben, valami ehhez hasonló sorok voltak.

Kialakulni valószínű ezért alakulhatott ki, biztos ő is el volt nyomva az élete egyik szakaszán. Az effajta viselkedést pedig azért folytatja, mert még senki nem állt ki vele szemben emiatt.

Most nem ötletet akarok adni félre ne értsd, de van olyan akit egyszer móresre tanítanak emiatt, és utána már nem meri ugyanezt az attitűdöt használni az emberekkel szemben.

2020. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én a helyedben megkérdezném a főnökömtől ugyanezt, amikor legközelebb cseszeget.
2020. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyenge kötekszik az erőssel,mert irigy! Aki erős,az csendes,békés típus.
2020. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!