Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek a közönyösségetet és a felszínes érzelmeket?

Figyelt kérdés
Én sokkal jobban érzem magam ilyen emberek között, akik azért vesznek annyi fáradtságot, hogy kedvesnek tűnjenek, de valójában nem foglalkoznak veled. Nekem ez egy tök pozítív dolog. Miért igénylik ennyire az emberek a törődést?

2020. dec. 1. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert feleslegesen nem akar senki leàllni ilyenekkel beszelgetni, mert csak az idöt veszik el közben jobb dolga is lehetne az embernek.
2020. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert semmi előremutató nincs benne. Semmi értelme, csak viszi az energiát.
2020. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Miért ne lenne értelme? Úgy értem van valami érdeke, van amiért szóba álljon velem. Meg nyílván nekem is van. Például szükségem van a segítségére (csak nem az érzelmire), neki meg tőlem kell valami. Ha látja, hogy semmi haszna belőlem, vagy én is látom, akkor nem is állunk egymással szóba. Azért kerülünk kapcsolatba, mert valamilyen előnye származik mindkettőnknek belőle, akkor meg nem fölösleges.

2020. dec. 1. 15:55
 4/8 Sunshinedoll ***** válasza:

Nekem semmi pozitív nincs abban, hogy valaki egy élettelen, utálos ember, csak érdekből, vagy a két szép szemem miatt leáll pofizni.

Nem akarom az energiámat olyan emberekre pazarolni, akiről tudom, hogy nem fontos neki, mit gondolok, vagy mit érzek, mert csak csaját magával foglalkozik addig, amíg neki jó. Nekem ebből nincs előnyöm, az, hogy méltóztatott hozzám szólni és emberszámba venni őszintétlen szándékkal nem előny.

Nyilván vannak olyan helyzetek, amikor egy felületes kapcsolatot érdemes fenntartani, de ezt is meg lehet hagyni annak, ami: kényszerből köttetett, fleszínes kapcsolatnak, nem kell mellé a fölösleges jópofizás. Alapvetően a magánéletemben komolyabban jelenlévő személyként biztos nem tartanám meg.

2020. dec. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3#

De az meg nem a felszínes beszélgetés kategória

2020. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled kérdező. Amúgy is fárasztanak az emberek, a felszínesekkel legalább kevesebbet kell foglalkozni.
2020. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre én sem tudom a választ, de pl.-ként talán érdemes figyelembe venni az utcán mozgó embereket. Elmennek egymás mellett a legtöbbje, kis rész azért rápillant a másikra, minimális része kedvesen. Tehát olyan, mintha nincs, nem lenne igény a másik felé közeledésre, a másik megismerésére.

Ezzel szemben pl. ott vannak a kutyák, akik legalább érdeklődést tanúsítanak a fajtatársaik felé.


Másrészt pedig mindenkinek vannak gondjai, és azzal (sem) akar foglalkozni, még így egy másik emberével meg főleg nem.

Számomra is kissé megfoghatatlan ez az egész.

2020. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én sajnos pont nem ezt látom. Inkább mindenki a másik dolgával van elfoglalva és kelletlenül beleduma van a másik dolgába.
2020. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!