Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy ha arra...

Miért lehet az, hogy ha arra gondolok, hogy csak átlagos életem lesz, akkor öngyilkossági gondolataim támadnak?

Figyelt kérdés

30 felé közelítek, de ott tartok, mint egy kamasz. Pontosabban ott sem. Gimnázium végéig hasítottam, nagyon értelmes és érdeklődő gyerek voltam (sőt, igazából egyetemen is jól teljesítettem), és még most is tudom magamról, hogy bármit meg tudnék tanulni, de valamiért képtelen voltam elkötelezni magam bármi mellett, ezért most az önéletrajzom szinte üres. Egy diplomát szereztem, de arra se vagyok büszke. Érzem, hogy semmit nem tudtam kihozni abból, ami bennem van. Mással ellentétben én nem keresgéltem aktívan, nem vállaltam egyre nagyobb feladatokat, nem voltam proaktív a saját életemben. Nem mertem. Tulajdonképpen nem vállaltam fel a saját személyiségem. Úgy kell elképzelni, hogy például éreztem, hogy el kéne mennem kórusba, mert hallottam olyan visszajelzést, hogy jó hangom van, de féltem elmenni egy idegen társaságba, mert olyan erős volt az önértékelési zavarom. Ugyanez volt, bármilyen új helyre mentem. Attól is rettegtem, hogy nem fog kifizetődni az, amit elkezdek tanulni, és inkább el se kezdtem.


Ha ezekre gondolok, akkor teljesen elhagy az életerőm, és az öngyilkosságra gondolok. Olyan, mintha elárultam volna a saját életemet. Nem bírok szabadulni attól, hogy most már nagy valószínűséggel csak középszerű lehetek bármilyen területen, mert egyszerűen már nem lesz annyi ráfordítható időm a tanulásra, ami ahhoz kéne, hogy nevet szerezzek magamnak és büszke lehessek magamra. Sőt, odáig is el szoktam menni gondolatban, hogy így az egész életem értéktelen. Más is szenved ettől?


2020. dec. 5. 20:48
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Én a helyedben egy vidám, mozgalmas társaságot keresnék. (igaz ez a mostani időkben kicsit nehéz, de nem lehetetlen) Régebben szerettél volna csatlakozni ide-oda, de nem tetted meg? Hát tedd meg most! De ha egyedül lennél inkább, akkor olvass érdekes könyveket. Ismerkedj, csinálj új dolgokat. Ha meg semmi nem segít, keress fel egy szakembert:)
2020. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
nem kell mindennek kifizetődnie. Csináld és tanuld mert szereted. hobbimba már annyi pénzt toltam az elmúlt 2 évben, hogy soha nem fog kifizetődni. De sokat tanultam és jól éreztem magam. Ennyi, nem kell több.
2020. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert azt hiszed, hogy az atlagos az egyenlo a rosszal. Mert mindenhol azt latod a mediaban, hogy kulonleges eletet kell elned, kulonben egy senki vagy.


Ha rajonnel, hogy ez hulyeseg, akkor sokkal boldogabb lehetnel.

2020. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem a médiában látom... a családomon és a barátaimon látom. Tudom, hogy sokkal többre vagyok képes. Az az átlag alatti, ahogy az eddigi életemet éltem.
2020. dec. 8. 10:22
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy meg de, az átlagos nagyon is egyenlő a rosszal, legalábbis ebben az országban. Az átlagember soha nem valósítja meg azt, ami benne van, élete végéig értelmetlen munkát végez szar bérért, és nincs annyi pénze, hogy megvalósíthassa az álmait, se annyi megtakarítása, hogy méltósággal átvészeljen egy váratlan helyzetet, pl. ha valami drága egészségügyi ellátást kell fizetnie. Meg is lehet nézni az ország fursztráltsági szintjét és mentális állapotát. Jobb sorsra érdemes emberek mindenütt.
2020. dec. 8. 10:24
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

A motivacios eloadok hulyesegeit mantrazod. Ami a frusztraciod oka is egyben.


A vilag nem ugy mukodik, mint ahogy az ilyen Szabo Peter fele guruk beszelnek rola.

2020. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Lehet, de attól még szerintem van igazság abban, amit mondok. Az emberek többsége valszeg nem szereti a munkáját és nem oda jut az életében, ahova szeretett volna. Pláne nem annyit keres. Itt, Mo.-n nagyon kevesen engedhetik meg maguknak a minőségi kikapcsolódást vagy a minőségi egészségügyi ellátást.
2020. dec. 8. 11:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem mondom amúgy, hogy nincs igazad, mert akarva-akaratlanul ilyen motivációs trénerek gondolatai között nőttem fel (tényleg nem én tehetek róla), pontosan tudom, hogy mi a visszássága ennek az USA-ból eredő Keep smiling!-os behaviorista "csakaszokásaidatkellmegváltoztatniésmindenmegváltozik" hurráoptimista menedzsermódszertannak-nak, de azért egy-két megfigyelésük igenis helytálló. Abban például nem hiszek, hogy a pénz tesz boldoggá, viszont a hiánya nagyon gyorsan tud boldogtalanná tenni. Ahhoz, hogy az ember méltósággal éljen, ne legyen kiszolgáltatva az állam kényének-kedvének, ne legyen kiszolgáltatva valami ostoba főnöknek, minőségi oktatást biztosíthasson a gyerekeinek, normális helyen lakhasson, mind-mind sok pénz kell. Ahhoz meg, hogy az embernek sok pénze legyen, nagyon jónak kell lennie valamiben, vagy találnia kell egy olyan niche-t, egy piaci rést, amit más még nem talált meg. Ez meg nem úgy szokott történni, hogy az ember elszegődik egy multihoz robotolni, ahol fogaskerék lesz egy gépezetben.
2020. dec. 8. 11:27
 9/17 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked, sokat segít: [link]
2020. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 8. 21:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!