Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés, mikor elérzékeny...

Milyen érzés, mikor elérzékenyültök?

Figyelt kérdés
Részletezzetek minél jobban. Miért szokott ez előfordulni? Fizikailag ez mutatkozik e valahogy?

2020. dec. 12. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Könnyes lesz a szemem es iszonyat nyomast erzek a mellkasomban, torkomban, szaporabban veszem a levegot,a szam picit lekonyul ahogy mondjak ilyenkor, es a szem mindent tukroz.

Ugy erzem, a lelkem faj.

En erzekeny tipus vagyok, ha ok nelkul megbantanak, mensi idejen, vagy akar egy siro gyereket latva is elo szokott nalam fordulni

Egy oleles, sírás altalaban lenyugtat.

2020. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hasonlit a meghatódásra
2020. dec. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Oljan mintha egy éles fájdalom és erős myomás törne felfele a torkomon, és egy fal állná az útját.

Amikor a fal áttörik jön a megönnyebítő sírás.

2020. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 Mi a különbség az elérzékenyülés és a meghatódás között?
2020. dec. 12. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Az elerzekenyules nem ua mint a meghatodas?
2020. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A meghatódás erösebb kifejezés többet jelent joval.


Elérzékenyülni egy filmen is lehet.

2020. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En ugy tudtam egyik a masik szinonimája. No de legyen.
2020. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Árnyalatbeli eltérés van.
2020. dec. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elérzékenyülésnél hirtelen elcsendesedek, leállok, de azért tudok kintre is figyelni. Ez kb. úgy nézhet ki, hogy addig valamennyire aktív voltam, hozzászóltam dolgokhoz, figyeltem, és egyszer csak hirtelen elcsendesedek. Lehet hogy a legtöbb esetben inkább azt hihetik, hogy zavarban vagyok.

Meghatódásnál ugyanez, csak intenzívebb reakció, szúr meg párás lesz a szemem, esetleg sírok. Kicsit olyan, mintha teljesen lezsibbadnék, meg körülöttem minden lezsibbadna, nem is tudnék kintre figyelni. Ha addig beszélek, akkor nem tudom befejezni a mondatot.

Akármiért előfordulhat. Talán leginkább akkor, ha valami olyan dolog, amivel nagyon tudok azonosulni van "becsomagolva" nagyon szépen.

Legutóbb pl egy dalszöveggel jártam így.

2020. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!