Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehetnek olyan blokkjaim...

Miért lehetnek olyan blokkjaim, ha valamit intézni KELL, nem intézem el?

Figyelt kérdés

Példák.

Jàrtam gyógytornászhoz korábbi törés miatt, nem volt jó kapcsolatunk, mert sokszor késtem (eleve ez is, hogy idöre kell mennem, gyakorta vagyok csak ennyire is képtelen!), es szerettem volna megköszönni a sok türelmét kitartását hozzàm ajándékkal, mérhetetlen fontosnak tartottam, de képtelen voltam úgy kilogisztikázni a napokat(dolgozom is), de ki lehetett volna..., hogy utolsó napra vigyek vmit!

Igy utólag külön kellett bemennem, amikor már lejart az x alkalom előírt torna, es bent sem volt, majd àtadjàk neki.


A munkahelyen is megbeszeltük a fönökkel, hogy szabi alatt beszaladok elköszönni, ajándékozas ez az.

Reggeltöl vergödtem otthon folyamat, hogy nem birok elindulni pedig muszàj! Késtem vagy fél napot, de ö hál ég be sem tudott jönni(vagy már ismer!!), igy online beszéltük meg a végén, hogy leteszem az asztalára.


Most be kéne vásárolnom karácsonyra,(meg nem is most, hanem napok óta), sütni is akarok ezt azt, mindjárt zárások lesznek, es megint jön ez az érzés ami gúzsba köt!!

A tegnapi napon semmit nem készültem karàcsonyra, mert KELL készülnöm a karàcsonyra.


Szóval mihelyst valami égetöen fontos lesz nekem, amit nagyon nagyon akarok, vagy szimplàn csak muszáj, hogy menjen, klappoljon ezt intezni azt intezni, megtervezek valamit ügyesen, pl amugy a személyit, jogsimat is meg kellene ujitanom, adókártyám nincs is, bármit csinálni akarok, jön ez a hatalmas blokk! És leterít. Nem én irányítok, hanem ez a blokk engem.

Notorius késések azok jellemzöek, azt màr "megszoktam". Meg a környezetem is. Ismernek.


De nekem úgy tűnik, ez egyre rosszabb.

Elöször azt hittem emberfóbiám lehet. Talán attol van. De én ebben már nagyon nem vagyok biztos.


Valakinek ötlete, netán tapasztalata van?



#blokk #nororius késések #nem tudatos
2020. dec. 22. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Öt másodperces szabály.

Elhatározod, és öt másodpercen belül elkezdesz cselekedni: készülődni, hogy elindulsz, elővenni a sütéshez való dolgokat, telefonon megbeszélni egy időpontot, stb.


Ha eltelik ez az öt másodperc, az elmédnek adtad át a terepet, ami remek abban, hogy kifogásokat gyártson, miért ne csinálj semmit.


Az elmének az a szerepe, hogy megvédjen Téged a ragadozóktól. (Legalábbis ez volt az őskorban.) Tehát ha nem csinálsz semmit, nem mész sehova, elméletileg baj sem érhet.


Szóval legyőzni úgy tudod ezt a fajta túlzott óvatoskodását, ha elkezded csinálni azt, amit amúgy halogatni szoktál.


Beválik, mert utána már nem fordulsz vissza, hogy "mégsem csinálom", illetve a következő lépésnél újra lehet alkalmazni ezt a technikát. :)


Meglátod, hogy mennyire könnyen veszed át az irányítást így.

2020. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez az 5 másodperces technika jónak hangzik.

Ezt én is kipróbálom majd.

2020. dec. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Igaz nem én vagyok a kérdező,de az ötleted kedves 1-es válaszoló, nagyon jó.

Én biztos, hogy kipróbálom, mert egész életemben ilyen hallgató típus vagyok mint a kérdező.Az okot nem tudom.

Én minden esetre, köszönöm 🙂

2020. dec. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Nem az én ötletem, nem ékeskedem más tollaival.


Nekem fogmosásra, és egyéb unalmas, repetitív és "elfelejthető" dolgokra jött be a legjobban. Sokszor addig-addig halogattam a reggeli fogmosást, mire ebédidő lett, és végül aznap teljesen el is maradt. :)

2020. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De jo tanàcs!


Most tovàbb is vitt ez a gondolatmenet is, "Tehát ha nem csinálsz semmit, nem mész sehova, elméletileg baj sem érhet".

Pontosan meg is fogalmazodott ez már bennem, csak olyan szemszögböl hogy hogyan àllhat fejre az egész életem és miert jönnek csőstől a bajok ha én nem csinálok semmit. Nekem annyira logikàtlan. Ha nem kavarom az állóvizet miert lesznek km magas hullámok körülöttem?


Lehet a töréssel kezdödött pont ez a rosszabbodàs. Joformán nem csinàltam semmi veszélyeset mégis törés lett belöle. Hogy én ezt miért kapom az élettöl.

Es mindig olyan problémáim vannak, vagy olyan pofonokat kapok, amiket meg sem tudok oldani. Ha akarnàm sem. Úgy az élettöl. Ès ugy, hogy amugy én meg sem mozdultam joformàn, de abbol is csak baj lesz!


Pont ementén fut az életem.

2020. dec. 22. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"miert jönnek csőstől a bajok ha én nem csinálok semmit"


Akkor is jönnek, ha csinálsz, de a cselekvéssel legalább alakítod a saját életedet, a passzivitással meg csak elszenveded.


"Nekem annyira logikàtlan. Ha nem kavarom az állóvizet miert lesznek km magas hullámok körülöttem?"


Az elméd leszarja, hogy milyen az életed. Egyetlen feladata van: hogy túlélj. Ezért túlvéd mindentől, ami szerinte veszélyes. Ja, hogy közben halálraunod magadat, és lemaradsz mindenről? Az nem az ő feladata, hanem a lelkedé, tudatodé, nevezzük akárhogy.

2020. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

En nem unom magam azalatt hanem szenvedek olyanoktol hogy mennem kéne indulnom kéne nem megy de muszàj indulj már de nem.

Aztàn vmi fàradtságérzés jön azaz a fizikai eröm is eltünik. Es akkor még azzal is küzdök. Hogy valahogy visszajöjjön.


Az unalomtol teljesen messze van. Stressz és szenvedés ami megy.

2020. dec. 22. 11:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Szoval a kövi fàzis ne feküdj le bird ki állva de csak egy kicsit de egy kicsit sem.
2020. dec. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!