Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek többsége a jó befejezéseket szeretik a történetekben a rossz befejezések helyett?

Figyelt kérdés
Én pl azt szeretem ha a legtöbb szereplő meghal a történetben és összeségében nagyon rossz vagy rossz a befejezés stb, míg az átlag ember a happy endek rajongója vagy esetleg keserédes amit még elviselnek.
2020. dec. 28. 23:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Mert jobb a boldogabb befejezés. Ennyi.
2020. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyan azért amiért te a rosz befejezést szereted. Az emberek egy része pont ugyan azért szereti a csoki fagyit mint amiért a másik része a vanilliát.
2020. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen igaz. Én például azt szeretem, amikor úgy alakul a vége, hogy legyen min elgondolkodnom. Se nem jó, se nem rossz, inkább olyan vegyes érzelmekkel megtelve dőlök le utána, és merengek el egy jó darabig. Na az az igazán remek történet. :)
2020. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Klisé,unalmas,és az életben szinte mindig a rossz történik,ha meg mesét akar nézni az ember nézzen mesét.
2020. dec. 29. 00:03
 5/21 A kérdező kommentje:
Hármas ez igaz, de a legjobb történetet is elrontja a teljes happy end, túlságosan megakar felelni a köznek, általában jellemző hogy minden réteghez elakar jutni nagyon óvatosan játszik semmi új semmi kockázat, csak a biztos hogy jó profitot hozzon. Tömegtermék unalmas
2020. dec. 29. 00:05
 6/21 anonim ***** válasza:

"Klisé,unalmas,és az életben szinte mindig a rossz történik"


Manapság mondjuk lassan sokkal nagyobb klisé, ha a "jó" nyer, mert sok filmben pont, hogy a gonosz nyer, vagy minimum nyitott marad a befejezés.


És az életben sem csak a rosszak nyernek, de figyelembe kell venni, hogy a film nem az élet. Az életben nem feltétlenül van bármilyen "vég" hiszen megy továb. Míg a film egy kerek történetet ad elő véges időn belül, amit azért néz meg az ember, mert szórakoztató.

2020. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Te valami nagyon hardcore hipszter arc lehetsz.
2020. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
3-assal értek egyet. Legyen befejezetlen picit, sejtelmes, hogy tovább lehessen gondolni a történetet.
2020. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van, attól én is rosszul vagyok. Ha már jó befejezésről beszélhetünk, nem kell hogy teljesen elrugaszkodjon a valóságtól, vagy hogy tökéletes legyen. Van ugye a járulékos veszteség, mikor valaki életben is marad, néhányan pedig elhullanak. A lényeg, hogy ne untasson a történet, több legyen benne a dráma mint a tökély, ami kitart a legvégéig, egy szórakoztató történetként.
2020. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"ha meg mesét akar nézni az ember nézzen mesét"


Ha meg "rossz" végződésre vágyik, akkor kapcsolja be a híradót...

2020. dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!