Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha kritizálsz valakit, de ő...

Ha kritizálsz valakit, de ő pozitívan fogadja akkor mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés

Pl. megköszöni hogy elmondtad ezt és ezt mert rájött a kritikádnak köszönhetően, hogy ezzel kapcsolatban tényleg hiányosak, hibásak volt az ismeretei.


Vagy egy ilyen kritikai helyzet eleve érzelmekkel teli, ezért mindenképpen "lenézed" egy kicsit?


És idegesít az ember és csak úgy jól meg akarod mondani neki, hogy "tudja hol a helye" ?



2021. jan. 3. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen a való életben gyakorlatilag nem létezik. Az embereket az állati ösztöneik és a kognitív disszonancia hajtja. Még ha valaha kapsz is "pozitív" választ ilyen esetben, az is az ún. "warm glow effect" eredménye, azaz hogy azért csinálja az egészet, hogy jónak érezze magát miatta, mint pl. adományozáskor.


Kerüld a pszichológia témát nagy ívben, mert ha egyszer ráébredsz, hogy mi is az ember, és annak elméje, onnan nincs visszaút.

2021. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

helyzetfüggő. ha valakit kifejezetten segítő szándékkal kritizálok, azt azért teszem, mert sejtésem van arról, hogy meg fogja érteni, és esetleg meg is fogadja.


viszont ha valaki olyan személyt kritizálok, akinek akkora arca van, hogy úgysem fogadja el a dolgokat, azt nem tudom komolyanvenni, látszik, ha valaki védekezésből próbálja pozitív véleményként feldolgozni, de a háttérben tudom, hogy bosszantja. így tehát én nem idegesítem magam, így vagy úgy de a kritika célba fog érni.

2021. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy egyetért veled,azért mert ő is úgy érzi hogy igazad van.Vagy egyetért veled,mert látja rajtad hogy milyen vagy és okos enged és egyetért veled,mert tudja hogy ha ezt teszi akkor hamarabb lerázhat.
2021. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 2


De az ilyen nagyon nagy arcú embereknél nem az van hogy eleve nem fogják pozitív véleményként feldolgozni?

2021. jan. 3. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
4. persze, az a gyakoribb, de van, aki inkább eljátsza, hogy megértette, közben majd felrobban, hogy valaki rosszat mond róla :D az igazi nagypofájúak természetesen annyira magabiztosak, hogy "aki negatív dolgokat mond, az csak irígykedik" :D
2021. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját példámmal élve sokszor én is pozitívan jelzek vissza a kritikával kapcsolatban, viszont igazából 80%-ban nem feltétlenül tettszik a kritika, csak beismerem, hogy igaz, aki meg rosszindulatúan kritizál, azoknak szintén pozitívan fogadom, hogy idegesítsem vele őket, de igazából persze nem tetszik nekem.
2021. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos kor és élettapasztalat felett a kritika fontosabb, mint az ego. Az ember megtanulja, hogy nem tökéletes, (belőlem pl hiányzik az összes hiba D) és rájön hogy a saját tükre mindenkinek ferde képet ad vissza, ezért jobban jár, ha más, számárfontos ember ítéletére (is) hallgat.
2021. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tanulékony.
2021. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg őszintén mondja, akkor bizony felnézek rá, mert képes kezelni a saját érzelmeit és ösztönvilágát, és elfogadni a "vereséget" - azt, hogy bizonyos témában vagy területen van tanulnivalója mástól.


Erre nagyon kevesen képesek.

2021. jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszindulatúként közölt kritikából is lett már nyereségem, mert bár nem segítő szándékú volt, aki belém kötött, ez indított be bennem valamit, amivel javítottam magamon valamilyen szempontból. Szóval ő nem akart hasznos lenni nekem, csak megrugdosni, és mégis hasznomra lett.
2021. febr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!