Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tipus lehet? Narcisztik...

Milyen tipus lehet? Narcisztikus,pszichopata,szadista?Lehet valaki mindegyik?

Figyelt kérdés

Tulajdonsagai, jellemzoi: mindenben mindig o a legjobb ( sajat maga szerint), masokban allandoan a hibat keresi, masokat becsmerel, rendszeresen hazudik (magarol is), megnyero probal lenni masok szamara, allando kontroll a parja felett, ellenorzes, empatia teljes hianya, elvezi az agressziot,nincs buntudata,sajat hianyossagait nem ismeri fel, nincs benne felelem erzet, szeretteit kiakarja sajatitani, apro dolgokon kiakad, elvarja hogy mindig vele foglalkozzanak.


Szerintetek ez milyen tipusra vall?



2021. jan. 3. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

nagyon sarkos.

mert pl ez az empátia teljes hiánya téma.

ha nálam is bejön a nő cipőben a nappaliba,akkor nem azt mondom,hogy vedd már le a cipőt szakadt proli ge ci,hanem azt,hogy,amúgy porszívóztam és felmostam baba.

az egy dolog,hogy e miatt többet nem fogom hívni,de dugás előtt ezért nem fogom kidobni.

2021. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az empatia hianyat ne igy ertsd. Peldak: Amikor hajlektalant lat, serult embert/allatot es semmit sem valt ki belole. Abszolut nem tudja beleelni magat masok helyzetebe, nincs benne egyutt erzes tenyleg semmi irant.
2021. jan. 3. 22:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek legtöbbje a nárcizmusra jellemző, az agresszió pedig ennek hozadéka talán, nem lehet tudni. Lehet egyszerre több is, de én a pszichopatát kizárnám mivel a nárcisztikus emberek elvárják, hogy folyamatosan istenítsék őket így ellensúlyozva gyenge önértékelésüket, tehát komoly lelki harc dúl bennük, amit nem képesek egészséges módon feloldani
2021. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tünetek.. és ezeket te látod így. Az hogy valaki hány, az nem azt jelenti részeg.. lehet mérgezés stb.. szóval. Társas lények vagyunk.. ha felveszünk egy viselkedés formát.. annak bizony oka van.. tehát a tünetek tünetek.. Amit te írsz, betegségek.. azért ez több vizsgálatot igényel..:-) Lehet, hogy ezeket tanulta.. és tanult viselkedés.. nem beteg.. így tud az adott helyzetben viselkedni, mert nem tanult meg máshogy.. mivel nem vagy terapeuta.. ne kuszkodj vele... szerintem.. és ne pszichopatázd le.. :-) az igazi fent írt betegségek súlyos betegségek.. Az, hogy valaki hogyan küzd meg a problémáival.. az nem biztos, hogy komolyan beteg, azért mert sánta.. csak épp törött a lába.. nem feltétlenül született rendellenesség.. És nem véletlen a pár, család terápia.. nem szabad elfelejteni, hogy az adott környezetben olyan amilyen.. segítség lehet a boncolgatásnál..a múlt, a környezet..ha tényleg érdekel.. kérj segítséget. Ha nem.. tartsd magad távol tőle..
2021. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A hajléktalan dolog... Ha két három éves korában érte trauma.. (bármi ami számára rémisztő stb) akkor azt az agya megpróbálta elfelejteni.. (tagadás) -ezt úgy kell elképzelni, mint egy komód ami fiókos.. sok féle tagadó magatartás van.. kinek mi válik be.. ez egyfajta biztosíték.. segítség a további traumák megelőzésére.. illetve a kínos érzelem felszínre töréseket csírájában elfojtja.. tehát ha valakinek nincsenek látszólag érzelmei.. az nem azt jelenti nincsenek.. hosszú terápia.. minden tünet amit leírtál.. ilyen.. nem jelent semmi biztosat.. az ember múltja, és környezete nélkül..
2021. jan. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ismerem ezt az embert eleg jol es eleg regota, eloszor en is probaltam megnagyarazni a dolgait ezzel azzal, de mindig bebizonyosodott,hogy nincs benne empatia. Tobbszor is bantalmazott masokat, elvezte, es nem volt rossz erzese sem tole. Amikor a sajat csaladtagjait baj eri, akkor sem sajnalja oket,inkabb az okot keresi amiert hibaztathatja oket.
2021. jan. 4. 09:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha anyamat irtad volna le. O azert ilyen, mert ugyanezt kapta nagyanyanktol es kapja is a mai napig. Szerencsere en nem lettem ilyen, de en nekem is vannak kattanasaim, ezt elismerem.

Az ilyen emberek legtobbje is erzett valaha, ha hiszed, ha nem. Ezek komoly traumak hatasara kialakult vedekezesek, pontosan ahogyan elottem is leirtak mar. A gyerekneveles egy agymosas, a legtobb gonosz ember kulso hatasok miatt valt olyanna, amilyen.

2021. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek nagy többsége egyforma.. a születési rendellenességek száma (most hasalni fogok de 1974 től nyilvántartott) nem több, mint 5% a populációra vetítve pszichés gondokat tekintve.. tehát az, hogy valaki empátia hiányával születik.. már ha van ilyen.. és van, mint mellék tünet.. igen kevés az esélye.. tehát, hogy rosszul van bekötve fizikailag.. ezek az emberek kezelve vannak, és már iskolában - "kiesnek" .. a személyiség fejlődése során viszont érnek minket olyan behatások, amik oda vezetnek, hogy az ember betegnek tűnik.. gyógyíthatatlan fizikai probléma - tehát hiányzik egy gén, ami az érzelmekért felelős.. ilyen nincs.. :-) nem esik ki útközben.. A vallásosok úgy mondják " az ÚR megkeményítette az Ő szívét.. " összességében ez igaz is.. tulajdonképpen a gondolat érzés cselekedet kör hibás valahol.. ennyi a baja.. ha valakiről azt gondolod (csöves az utcán) beteg, rühes - akkor az érzéseid negatívak lesznek.. a cselekedeted is negatív lesz.. ha vlakai rálép a lábadra a buszon, ... ha nem szimpatikus, a gondolataid negatívak ugye az egyénről, helyzetről, az érzéseid negatívak lesznek, és elküldöd a francba,... ez lesz a negatív cselekedet.. Namármost.. ahogy látod, három szinten lehet beavatkozni.. vannak az egészségesek, tanult hibákkal.. neki az apja pl hazajött cigiszagúan, és kapott egy pofontot.. a gyerek.. ha felnőttként cigiszagot érez, lehet rossz gondolata lesz, .. innentől rossz érzései, és destruktívvá válik.. az első szint, hogy felmérik, mit gondol a világról.. lehet azt javítva már mehetünk is tovább.. A második.. hogy milyen érzései vannak.. bizonyos helyzetekben.. tesztek, művészet terápia stb.. lehet az érzései vannak fordítva.. tehát fura, ha kapsz egy tortát, és elsírod magad bánatodban.. ott munka van.. :-) a harmadik szint, az adekvát cselekvés.. ergo ha boldog - szomorú vagy, ne üsd meg a szomszédot.. kb 30 féle alap érzés van.. ezt nem mindenki tudja magáról.. hogy érez.. és az érzései alapján cselekszik, ami érzések a világról alkotott belső kép alpján keletkeznek.. tehát, ha rosszat gondolsz egy sikátorról, akkor félni fogsz.. és nem mész be.. vagy falhoz lapulva jársz.. jogos, ha bolondnak néznek? vagy fejtsük meg... A probléma megoldása, hogy miért jársz úgy? fáj a hátad? (szervi problma van e?) ezután kiderül, hogy nincs.. akkor kezelés.. kiderül pár hónap után, hogy te félsz.. jön a meló.. gyermekkor.. egyéb.. és kiderül, hogy az olasz maffiafilmek hatására(elültetett gondolatok) te azt gondolod, hogy a sikátor, a bűnözés melegágya, nem pedig ami valóság, hogy egy építészeti - város rendezési megoldás.. akkor még nem voltak autók stb.. így már nem is félelmetes.. csak egy utca.. szóval... úgy látom te igazolást akarsz, hogy a pasi pszcihopata.. és nem érdekel a megoldás.. az empátia hiánya olyan mint a törött láb.. gyógyítható.. az esetek többségében.. az illető nem tudja, hogy mit kellene éreznie.. és azt sem, hogy nem normális ahogy él.. illetve számodra nem elfogadható.. valószínű volt - van egy ilyen mintája, ami miatt azt gondolja normális a felfogása.. általában amit írsz, egyértelműen védekező magatartás - mentális állapot.. sztem terápiával oldható.. átlagemberként úgy szokott ez menni, hogy a faxi nem 100 as... lelépsz.. nem értem minek analizálod.. benned nem merült ez még fel? (hogy hol vagy ebben te?) :-) Ha hiszed, ha nem, az együtt érzés is kialakítható.. a három szint amit írtam.. ha hiányos.. pótolható minden szinten a probléma.. legalábbis tudni fogja magáról, hogy egy adott helyzetben ő pl fél.. és át tudja hidalni.. mert tudja, hogy a durranás csak egy defekt.. aztán ha sokszor áthidalja.. nem lefekszik a földre, hanem extra bátran állva marad.. onnantól a huszadik alkalom után a defekt, már nem téma.. de ez terápia nélkül.. úgy, hogy te az igazolványába vésted, hogy pszichopata.. nem fog menni.. sőt.. innentől káros vagy rá nézve.. én ismerek a fenti betegségekkel még mindig nem rendelkező embereket, akik sokkal keményebbek mint ez az ember akiről írsz.. börtönben ültek - ülnek... amit írsz viselkedésnek egy elég nagy átlag...(tehát sok bolond mászkál az utcán) gondolom ezért is nincs égető szükség terápiára.. általában ezek akkor vannak vizsgálva, ha a tünet szélsőségessé válik, és letépi egy kiskutya fejét.. pl.. vagy az élettársát halálra veri.. aztán rajzol egy képet a halott vérével.. :-) Ettől messze vagy.. és az az érzésem nem is érdekel mi zajlik benne.. kell egy bélyegző, amit a homlokára nyomhatsz, hogy BETEG AZ EMBER.. :-)
2021. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolso sajnos nincs igazad.... hosszu ideig hitegettem magam, hogy megvan mindennek a hattere es miertje,probaltam bele latni, aterezni a helyzetet....nagyon is erdekel mi zajlik benne, ezert is fogalmazodott meg bennem a kerdes :) nem nyomtam ra belyeget, ezert kerdeztem Toletek,hogy a leirtak alapjan hova sorolnatok. Peldakat soroltam csak fel :)
2021. jan. 4. 21:07
 10/11 anonim válasza:
100%

Nagggggyon nem értek egyet utolsó.

Pont a kérdező által felvázolt esetekböl lesznek a gyilkosságok.... Nem hallgatsz híreket?

A sok nő gyilkosokról sorra derül ki hogy "nárcisztikus személyiséggel" rendelkeznek. Megnyerő, normális palik.

Ne védjük már szegény kis nárcikat. Amilyen tudatosan tudják bármilyen kapcsolat elején eljátszani azokat az érzéseket, amelyek megélésére képtelenek és tudják mire vágyna a másik, pont olyan tudatossággal bántalmazzák később a partnert stb.

Millióból 1 akin lehet segíteni, mert képtelenek beismerni hogy betegek. Teljes elutasítás és támadás a reakció bármilyen segítségnyújtási szándékra. Ha valaki abba a kis százalékba tartozik, aki beismeri a hibát a gépezetben, az általában magas intelligenciával rendelkezik és sok, 5-10 év kitartó munka után is max javulás érhető el.

Ilyen szinten sérült embereknek NEM tanítható az empátia. Nem tudják megélni, ahogyan a szeretet sem.

Van már kutatás arra is, hogy ezeknek az embereknek bizonyos agyi területek fizikailag sérültek.

Kérdező, nyugodtan analizáld,olvass sokat a témában, segít megérteni, elfogadni majd elengedni, de ez hosszú folyamat.

Yout.beon sok vidi van fent, hasznosak.

2021. jan. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!