Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj ha eléggé művetlenlen vagyok?

Baj ha eléggé művetlenlen vagyok?

Figyelt kérdés
Mennyire nézhetnek le szerintetek emiatt? Ti mennyire nézitek le az ilyen embereket? Irodalom, történelem, politika: kb. semmi.

2021. jan. 5. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is az vagyok, és semennyire nem nézem le őket. Villamosmérnökként cseppet sem érdekelnek a "művelt" dolgok, a szakmám a hobbim is egyben, és ezzel foglalkozok napi 24h-ban majdnem. Van helye a műveltségnek a világon, de ha mindenki mindenhez akarna érteni, az nem működne, nincs elég ideje egy embernek ahhoz, hogy mindent megtanuljon. Munkamegosztásra van szükség, tehát tudás megosztásra is, amiből következik hogy sok ember számára nem célravezető "műveltnek" lenni.
2021. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Csatlakozok. Engem sosem erdekeltek ezek a dolgok. Valaki abban tehetséges hogy elmondja eger ostromat, hogy hanyan kuzdottek es hanyan eltek tul.. Masok meg masban jok. Ennyi.
2021. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha te nem erőlteted amihez nem értesz, vagy ha más belekezd, te meg jelzed, hogy ez nem a te világod, akkor semmi gáz nincs belőle. Ha te kezded, vagy próbálsz bele folyni, abból lesz gáz. Más esetben nem.
2021. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Nyugi, a többséghez tartozol. Nekem furcsa pl. hogy valaki nem tudja Munkácsy stílusát megnevezni, de végül is mit számít.
2021. jan. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A tárgyi tudás jelentősége csökkent, mióta bármit egy pillanat alatt meg lehet találni a neten. A kíváncsiság hiánya már nagyobb probléma, az összefüggések nem látása pedig kifejezetten hátrányos.
2021. jan. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Általános műveltség nélkül elég nehéz tájékozódni a világban, beszélgetni emberekkel. Nem jelenti, hogy valaki mindenhez ért, azt nem is lehet elképzelni. A szakmai műveltség más, de azért nem egyenlő a szakbarbársággal.
2021. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 igen kb ugyan ez vagyok én is.

#3 eszem ágában sincs erőltetni.

#4 én se tudom (mondjuk azóta megnéztem).

#5 milyen összefüggéseket kéne látni? Melyikük hiánya a hátrányos? Mire gondolsz? Mert gondolom az, hogy nem tudom, hogy melyik költő a Nyugat hányadik nemzedéke, na ez számomra teljesen felesleges infónak tűnik. Esetleg történelemre érted?

#6 Én pl akkor se beszélgetnénk szívesen Csehovról, ha minden művét ismerném, mert rohadtul nem érdekel a téma.


Amit amúgy nem értek, hogy ha a humán műveltségű, meg átlag emberek viccelődve mondhatják, hogy egy Coloumb-törvényt nem képesek felfogni (egyesek majdnem büszkék rá), akkor nekem mi a francért kéne tudnom, hogy melyik folyóban úszik a dinnye héj.

2021. jan. 6. 13:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert az általános műveltséghez tartozik József Attila költészetének ismerete.Magyar költő, ha esetleg még ez sem rémlene.
2021. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rá pont emlékszem. Amúgy az durva, hogy most májusban írtam valami 90 nem tudom hány százalékos történelem érettségit, és semmit nem tudok. Basszus nem tudom mikor szakadt szét a Római-Birodalom, vagy hogy mi volt a 30 éves háború. A száz éves háborúról full semmi, azt se tudom az angolok, vagy a franciák nyertek. Egyébként még a történelem újratanulására hajlok valamennyire, de az irodalom semmenyire se érdekel. :/ Szóval akkor ezek miatt le fognak nézni? Pl 8-as te lenézel?
2021. jan. 6. 13:23
 10/14 anonim ***** válasza:
#8: Általános műveltséghez tartozik az integrálás és deriválás ismerete, mivel anélkül a matekórákon bemagolt képletek 90%-ka nem érthető, nem lehet látni a logikát pl. amögött, hogy a kör területe miért r^2*Pi.
2021. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!