Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeret néhány ember...

Miért szeret néhány ember halott embereket / baleseteket stb...-ket nézni?

Figyelt kérdés
Magamból indulok ki elsősorban. Nem tudom miért. Már kicsiként szerettem a horrorfilmeket, érdekelt az emberi test. Aztán ahogy telt az idő, kiderült, hogy az interneten van fent mindenféle, háborús képek, boncolási felvételek, baleset és gyilkosság utáni képek stb... Én betudom annak, hogy érdekel az emberi test, de nem tudnátok valami válaszra rásegíteni?

2021. jan. 10. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Én az ilyent morbidnak találom.

És pont az ellenkezője vagyok.

El takarom a szemem, vagy el kapcsolom a tv-t.

2021. jan. 10. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

- Memento mori

- más nyomora mellett a sajátom eltörpül

- a veszély izgalmas (adrenalin)

2021. jan. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Dettó. Érdekesnek találom a balesetes videókat. Jó sokszor végignézni mi hogyan történik, szeretem tudni a fizikai, mechanikai, stb. hátteret.

És a súlyos/halálos baleseteknél meg az embert test viselkedését is érdekes megfigyelni. Szerencsére láttam már élőben is komoly baleseteket... mindenki le volt fagyva, én meg mentem segíteni, mert nem zavarnak a "csúnya dolgok".

Én is elgondolkodtam már, azon hogy biztos rosszul van bekötve valami az agyamban... vagy be sincs kötve :D

2021. jan. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Inkább azt kellne megkérdezni erről, aki (nem a munkájából adódóan) felveszi ezen dolgokat ahelyett, hogy inkább segítene a mentésben...
2021. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Este nem jutott eszembe, de nekem traumát is felold. Első auto baleseteben aludtam az autó hátsó ülésen feküdve, sofőr oszlopnak hajtott és rádőlt a villanyoszlop. Ha ülő és nem fekszem, most eggyel kevesebb troll van itt (én).


Második balesetben egy taxis baszott el a zenebrán, amikor zöld volt a gyalogosnak a lámpa. Sokmindenre nem emlékszem, mert mások mondták el mi történet. A taxis még csak le se szart.


Aztán gyalog voltam egy focibíró ütött el szándékosan. Álló helyzetből nekem jött, utána kiszállt és megvert. 1 évig lábadoztam, pénzbírsággal megúszta.


Egy kamionos a piros lámpánál hátulról belém jött és áttolt. A rendőr kijött hívásra. Egy ejnye bejnye sem hangzott el, pedig piroson ment át és 8 napon belüli sérülést okozott 7 másik embernek és 2 autót totálkárosra tört. Azt hazudta, nem látta a lámpát a naptól (ami oldalról világított). A szexárdi rendőrség úgy ítélete meg, nem történt semmi, tessék oszolni.


Hát ezek után kifejezetten féltem az utcára menni.


Ha látom a balesetekben, mi ment félre, fel tudok készülni az elkerülésükre.


Azóta a saját kollégám jött nekem hátulról, amikor bringával álltam a pirosnál.


Nem lehet mindent elkerülni.

2021. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
67%
Szerintem mindenkiben van egyfajta kíváncsiság az ilyen dolgok iránt, egy baleset mellett is azért nehéz úgy elmenni, hogy nem nézünk oda. Ösztönösen térképezzük fel a helyzetet hogy adott esetben mi megússzunk egy hasonlót. Egyébként én egy időben műtéteket és boncolásokat néztem, szerintem érdekes meg amúgy molbiosz szakra jártam és boncoltam is. Nincs ebben semmi fura, a saját bölcsességfog műtétemet is végignéztem monitoron.
2021. jan. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 12. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!