Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől én lusta, rosszabb...

Ettől én lusta, rosszabb ember vagyok, hogy még soha nem dolgoztam, csak tanulmányaim befejeztével szeretnék? 19/l

Figyelt kérdés

Év közben és nyáron voltak gyakorlataim, míg a szakmát csináltam, de azontúl sosem mentem el dolgozni sehova. Nem vagyunk gazdagok, átlagosan élünk. Nem akarok "papahotelbe" maradni, míg világ a világ. Először be szeretném fejezni a tanulmányaimat, ami évek múlva lesz, utána mennék, elhelyezkedve abban, amiért tanultam.


Az osztályomban majdnem mindenki, a többség dolgozik suli mellett. Olyan is, aki igencsak tehetős, bár az egyik tehetős csak nyáron, egyszer, de akkor is munka.


Igazából mindenem megvan. Ami meg kell, arra van vagy lesz pénz. Ha rá lennénk szorulva, zokszó nélkül mennék munkát keresni, tehát nem érzem magam lustának. Ezt érzem én. Ti mit gondoltok, ettől én lustának számítok?


2021. jan. 11. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy lusta de ha az lennel is kit erdekel?
2021. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Az önéletrajzukba be tudják írni,hogy itt és itt dolgoztak.

Álás interjún,előnyben lesznek.

2021. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Igen,#2-esnek van igaza.Tapasztalatokat gyűjtenek ami jól jön mikor élesben 8 órában kell dolgozniuk heti 5 napot
2021. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

"Igazából mindenem megvan. Ami meg kell, arra van vagy lesz pénz."


Na de honnan van meg az a pénz? Onnan, hogy apa, anya megkeresi neked.

2021. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy azért, mert apa megkeresi nekem. Ezt azért írtam, hogy nem vagyok rászorulva, hogy kénytelen vagyok elmenni.
2021. jan. 11. 16:00
 6/19 anonim ***** válasza:
62%
En is igy voltam. Aztan sajnos rajottem, hogy a munkaltatokat nem erdeklni, milyen iskolakat vegeztel, mindenhol azt nezik, mennyi tapasztalatod van. Egy friss diplomas 0 tapasztalattal a kutyanak nem kell.
2021. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

A tapasztalatokat,neked kell megszerezni.

A pénzt apukád is tudja.

És?

2021. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
62%
Bár én még csak 17 vagyok, az osztályomban már egyik barátnőm nézett rám furán (tulajdonképpen lenézett miatta), amiért nem dolgoztam még soha, nyáron sem, meg sehol és mert a szüleim "pénzelnek". 16 éves kortól már lehetne menni diákmunkára, de én is úgy voltam vele, hogy most az a dolgom, hogy tanuljak. Viszont mondhatni ez a barátnőm eléggé megbántott ezzel a lenézős dologgal, az ő családjában vannak anyagi gondok, ő a szüleinek segít, majdhogynem muszáj neki, de én pl nem vagyok ilyen helyzetben, de nem mondanám, hogy bármit is kérek, megkapom azonnal. Szóval szerintem családja válogatja ezt az egészet, nekem anyuméknak soha nem volt egy rossz szava sem arra, hogy nyáron nem dolgoztam, úgy vannak vele, hogy először tanuljak, majd utána kell magamnak megkeresnek a kenyérre valót.
2021. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Jött hozzánk egy fiatal kolléga.Suli után.Szegény nagyon kis kétbalkezes volt.

Egyszer próbàltam neki segíteni. Meg szerettem volna neki mutatni, hogyan egyszerűbb.

Elkezdett toporzékolni, és verdesett a kezével mint egy kis csirke. Azt mondta én is tudom. Tudta a nagy fenét. Verte a víz egész nap.1 hónapot sem bírt ki. Ja és fiú volt.

Szerinted? Kit érdekelt, hogy otthon anya pici fia. Az sem számított, hogy hányast kapott az irodalom dolgozatára.

Azok a fiatalok viszont, akik dolgoztak diákként gyorsabban beilleszkednek. Vajon miért?

2021. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Én sem dolgoztam suli mellett.

És habár nem voltam annyira jó tanuló, viszont nagyon szorgalmas, sajnos napi 4 vagy több órát muszáj voltam tanulni hogy tudjam a 3 4 átlagot hozni, így már nem is dolgoztam.

Meg tulajdonképpen mondhatni dolgoztam, mert egyik hét gyakorlat, másik suli, gyakorlati héten 9-16 - ig dolgoztunk, suli héten meg sokszor 14:25,meg 15:20-kor végeztem, így nem tudtam volna összeegyeztetni.

Na, meg elég volt az 5 hét nyári gyakorlat. (azért id kaptunk egy kis pénzt.

2021. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!