Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Múlt héten talált egy ember 4...

Múlt héten talált egy ember 4 millió forintot az utcán, Békéscsabán és visszaadta a tulajdonosának. Te visszaadtad volna?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 20:12
1 2 3
 1/25 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
78%

Gyönyörű cselekedet. De ilyenkor mindig érdekel, az utcán milyen ember hagy el 4M Ft-t.

Mi, amikor házat mentünk venni, és nálunk volt a foglaló, a kezem izzadt, úgy markoltam a táskám. Apósom majdnem agyvérzést kapott. Jó, nem is csak 4M volt nálunk, de akkor is :D Hallottam másik sztorit, nekem hamarabb ugrana az be, hogy egy drogfutár hagyta el a zsét.

Én lehet nem adnám vissza, de élből a felét állatmenhelyre fordítanám, és tudnám is hogy melyikre. Aztán meg ki tudja, lehet visszaadnám, mert a belső, nagyon kicsike jó részem arra ösztökélne, hogy az lenne a helyes. A másik, a nagyobb, a félelem irányítaná, hogy mi van ha bekamerázott helyen találom, stb...és nagyobb baj lenne, ha nálam marad.

2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nagyon jól jönne ennyi pénz, de visszaadnám, mert nem bírná el a lelkiismeretem.
2021. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki nagyobb összeget hagy el, akkor annak meg van a helye. Lelkiismereti okból kifolyólag először megpróbálnám megtalalni a tulajdonosát. Ha hosszú idő után se jelentkezik max akkor tartanám meg, de akkor se koltenem el.
2021. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
61%
Magyaroknak talan nem evidencia: a talalt penz megtartasa az lopas.
2021. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
29%
Miért ne.
2021. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
24%

Megtartanám. Miért volt hülye, minek hagyta el. Rohadt érdekes, hogy mióta felnőtt vagyok, semmit sem vesztettem el. Sem pénzt, sem tárcát, sem telefont, soha, semmit, pedig párszor voltam már vállalhatatlan állapotban, de akkor is normálisan bántam az értékeimmel.


Tanulópénznek jó lesz. Az én részemről meg nincs ráírva a neve

2021. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Én őszinte leszek, szerintem nehéz kérdés. Általában véve szeretek becsületes lenni, és így, hogy elméleti a kérdés, mindenki nagyon könnyen rávágja, hogy igen, visszaadná, de egész más lenne, ha ténylegesen itt lenne a talált pénz nálam. Épp olyan élethelyzetben vagyunk, hogy minden egyes forintnál meg kell gondolnunk, mire költsünk, és egy ekkora összeg nagyon sokat segítene most rajtunk. Szóval nem tudom. Ha lennének mellette személyes tárgyak vagy iratok, amik alapján könnyen meg lehet találni a tulajdonost, akkor esélyesebb, hogy visszaadnám, mint hogy nem, de ha csak maga a pénz lenne, akkor lehet, hogy megtartanám.
2021. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Én éppen ma láttam a buszon ülve, hogy egy járókelőnek kiesett a zsebéből egy ötezres. Az első gondolatom az volt, hogy milyen jó lenne, ha most mögé teleportálhatnék, és zsebre tehetném. De szerintem utána valószínűleg megszólalt volna a lelkiismeretem, és inkább visszaadtam volna neki.
2021. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Én egyszer találtam egy pénztárcát az utcán, benne minden személyes irattal, lakáskulccsal. Egy idős bácsié volt, onnan 500 méterre lakott. Gondoltam nem eszetlenkedek a rendőrökkel, hazaviszem neki.

A felesége nyitott ajtót, na gyerekek... amit én attól kaptam. Elkezdett ripákolni, hogy akkor most cseréltetheti le a zárat, menjek onnan a fenébe és bevágta az ajtót. Annyit nem mondott, hogy köszönöm.

Ekkor megfogadtam, hogy nem fogok ennyire jótékonykodni legközelebb, de nem volt legközelebb, mert azota sem találtam semmit.

2021. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%
A 4 millió már túl nagy összeg nekem. Ha találok is pénzt először megpróbálom visszaadni annak akihez tartozik. Egyetértek a korábban szólók egy részével, nekem sem bírná el a lelkiismeretem.
2021. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!