Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha már élni sincs...

Mit tegyek, ha már élni sincs kedvem?

Figyelt kérdés

Tavaly előtt végeztem az iskolában, lett szoftverfejlesztő OKJ-m, de jelenleg munkát sem találok, még egy nyamvadt Bárdi Autós futár melóre sem vettek fel. Szüleimmel nem vagyok jó viszonyban, barátom is csak egy van, illetve barátnőm van de szerinte már nem olyan a kapcsolatunk mint régen és nem tudja hogyan tovább ha egyáltalán legyen tovább. Plusz egészségügyi gondokkal is küzdök.

Nagyon szomorú vagyok, van hogy mást sem csinálok mint ülök és gondolkodok hogy így mi értelme élni, ha semmi sincs rendben az életemben, néha arra is gondolok hogyan lenne jó meghalni.


Szerintetek mit tegyek? Már remény is alig van bennem. Oké tudom pszichológus meg bogyók, de azoktól sem lesz jövőm. Valaki volt már így?



2021. jan. 14. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok most hasonlóan. Fogok menni pszichológushoz, aztán meglátom mi lesz. Bogyókat egyenlőre kihagyom ha lehet, már így is rendesen be vagyok zsibbadva.
2021. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Az elkeseredettség miatt gondolkozol így! Hogy mi az élet értelme? Nekünk kell értelmet adni az életnek. Mi a célod? Jó munkahely, önállóság? Család? Mindegyikért tenni kell! Nem hullik az ölünkbe. Sok a kudarc, de aki egy kudarc után feladja, nem győzhet! Ahhoz kell erő, hogy újra talpra álljunk. Az a baj, hogy ez a világ azt hirdeti, hogy mindenkinek sikeresnek kell lennie, vagy sztárnak, a fiatalok azt hiszik, minden az ölükbe hullik. Egy ilyen állásra szerinted hányan pályáztak még? Nehéz munkát találni. Regisztrálj a munkaügyibe. Van egy jó hírem! 25 év alatt pályakezdőként bérköltség támogatás jár utánad. Ez a vállalkozó számára megéri és felvehet. Menj el egy gyárba betanított melóra, amíg nincs jobb. Oda szokott lenni felvétel. Öntőket is keresnek mindig. Ha végképp nincs meló a munkaügyin keresztül tanfolyamra mehetsz és ezért kapsz fizetést. Persze most a Covid miatt tolódnak a tanfolyamok. Én 30 helyre pályáztam mielőtt első melóm lett. Abban is segítettek rokonok! Nem az a megoldás hg megöljük magunkat. A szar élet is jobb, mint a semmi. A problémák elől nem elfutni kellm meg kell oldani őket. Az öngyilkosság menekülés. Küzdj! Semmit sem adnak ingyen. Sok sikert!
2021. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos már ez vagy az ezredik kudarcom az életben, több párkapcsolat után. A tőlem telhető mindent megtettem hogy jó munkahelyem legyen, a lehető legjobban telejsítettem a vizsgáimon hogy meglegyen a végzettségem, meglett. De még vissza sem szólnak egyik munkahelyről sem.
2021. jan. 14. 19:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem. Én is melót keresek éppen. Voltam interjún, 20 jelentkező volt bejutottam a legjobb 5 be, 2. körben kiestem, mégsem kötöm fel magam. Nem biztos, hogy a végzettséged szerint fogsz dolgozni. Meg kell vizsgálnod, hol hibáztál, miben kell fejlődnöd. A mai világban, ha nincs ismerősöd aki betol, nagyon nehéz. Építs kapcsolatokat! Nem biztos, hogy a te hibád, rengeteg a munkanélküli. Ezeregyedszer is újra kell kezdened! Pesszimista vagy! Fel a fejjel! Nem szólnak vissza, csak ha téged akarnak! Milyen a CV-d? Milyen motivációs levelet írsz? Ezek is számítanak, illetve, ha bekerülsz egy interjúra az is, hogy el tudd adni magad.
2021. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"Nem olyan a kapcsolat mint régen" Egy kapcsolatért is tenni kell! Mert ellaposodik. Udvarolni kell akkor is, ha már megszereztük a hölgyet. Nem azt kapja, amit régen! Ezért nem tudja mi legyen...
2021. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dorci1999 ***** válasza:
100%

Mit mondanak ha nincs kedve valakinek tanulni: -Tanulj!

Mit mondanak ha nincs kedve valakinek dolgozni: - Dolgozz!

Mit mondanak ha nincs kedve valakinek házimunkázni: - Csináld meg a házimunkát!

Ebből következik: Mit mondok én annak akinek nincs kedve élni? -Élj!

Viccet félretéve sajnálom hogy ennyire rosszul vagy lelkileg. Ne add fel mert lehet jobb lesz később! Ismerkedj (akár hasonló cipőben járó emberekkel)! Találj valami hobbit! Várj türelmesen az állásra! És átkozd el azt aki előírta a sorsodat (fura morbid egy kicsit de feszültségoldásnak jó)! És kitartást, TE vagy az egyik legjobb! :):) 21/L

2021. jan. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az oktatási rendszer lexikális tudást sulykol a fejekbe. Ezt 1-2 év múlva elfelejti az ember. Gyakorlati haszna nem sok van, nem az életre készítenek fel. Van olyan vállalkozó akinek érettségije sincs, vagy szakmunkás, mégis milliókat szedett össze, mert van üzleti érzéke, saját vállalkozáshoz. Az, hogy jó jegyeid voltak nem sokat számít, van olyan diplomás, aki nem tud megélni, mert nem talpraesett. Ha ennyire nincs önbizalmad, az a munkáltatóknak sem fog pozitív képet festeni rólad. Magadban kell, hogy bízz.
2021. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!