Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem érzelmi úton gondolkozu...

Ha nem érzelmi úton gondolkozunk jobb volt amikor kevesebb ember élt a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Jó jó tudom hogy most mindenkitől jön majd az a szokásos mondat hogy jó hogy van vakcina hisz akkor lehet hogy te se meg apád anyád nagy apád dédapád se élte volna túl vagy ugye ti se akár a gyermek bénulást, akár más vírust és betegséget. Na de most csak elméleti szinten gondoljunk bele, egy percre és ne érzelmi szinten. Egyrészt nem lenne ekkora Túlnépesedés. ( lassan 8 milliárd ember, termőföld ivóvíz véges stb, és nagyon szennyezett a föld) Másrészt nem szólnánk bele a természet rendjébe. Harmadrészt oké annó kevés ember volt nyilván a mentés volt a cél hogy ne haljon ki az emberiség. De hová fog nőni? Ez a mentősdi? Nincs annyi gyümölcs ( a danonok 1 százaléka gyümölcs) a citromlé 40%, gesztenyepürét babbal dúsítják tejet vízzel és porból stb stb jó mi nekünk van pár kapirgálós de ez akkor is zavar. Szóval szerintem nem kellene kötelezővé tenni és zsarolni az oltással azt aki nem akarja Ő Teste Ő dönt. Ha ti ilyenek vagytok az oltás ellenesekkel akkor ne csodálkozzatok ha ők is szurkolnak a rosz vakcinák miatt.

2021. jan. 16. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Sehogyse nem jó, hogy ennyi ember és így él a Földön.


Se nem az, ahogy a fejlődő országokban, se nem az, ahogy a jóléti államokban.


Egyik éhezik, a másik pazarol, és mindkettő csak a környezetet terheli.


Én is örülök, hogy nem vitt el a torokgyík, apám-anyám még mindig él, de őszintén, ez túl drága ár érte.


Nem irtanám ki a fél világot, de... De nem jó ez így.. :/

2021. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem A vírus miatt élt kevesebb ember.
2021. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 1es válaszoló. Teljes mértékben egyetértek. Én igazából örülök a halottaknak nem érdekel hogy most ezekután ki mit fog írni. De örömmel tölt el a tudat hogy x ember helyett csak x szenyezni a földet. Egyébként azt is tudom még mondani hogy mindenki azt fogja kapni amit megérdemelt, a föld ezt nem fogja hagyni. Ezért vannak SZERENCSÉRE a vírusok, (amit csak simán elkellene engedni) háborúk, de ha mást nem majd a nyersanyagért való küzdelmek, éhínségek illetve a sok levegő szennyezés miatt keletkező gázok által egyre több rákos és atszmás. Hát hajrá. Engem már nem érdekel. Hiába próbáltam meggyőzni körülöttem az embereket. Semmi értelme. (és a legjobb idézet : "az ember olyan mint az élesztő gombák a petricsészében, addig szaporodik még kaját lát aztán belefullad a saját szarába) hát hajrá.
2021. jan. 16. 12:05
 4/17 anonim ***** válasza:

Jó, akkor gondolkodjunk értelmesen. A koronavírusról minden vírustagadótól azt hallani, hogy nem is olyan halálos, és ezért nem kell oltani és korlátozni. Szóval ha neked egy "kényelmes népirtás" a vágyad (ahol emberek halnak meg, de senkinek sem lesz közvetlenül piszkos a keze), akkor a koronavírus nem sokat segít.

Viszont az vírustagadók azok, akik visszasírják a "normális életet". Azt a pazarlót, környezetszennyezőt. Akármennyi halálos áldozat árán. És a másik oldal hívja fel a figyelmet, hogy a koronavírus után rengeteg dolgot újra kell gondolni, hogy mit tekintünk normális életnek. Mert egyre több hasonló vírus várható, ha a környezetet tovább szennyezzük, tovább szűkülnek a természetes élőhelyek.

Arra pedig nem a népesség csökkentése a megoldás, mert a szennyezésért nem a többség felel, hanem a fejlett országok, a nagy cégek.

A sok ésszel talán azt is belátnád, hogy a joghurtba azért van annyi gyümölcs, mert egyrészt joghurt nélkül nem lenne joghurt, másrészt mert olcsóbb előállítani. Nyugaton nincs élelmiszerhiány, és a világ éhező országaiban sem az a gond, hogy babot kevernek a gesztenyepürébe, hanem hogy a gazdaság rosszul van szervezve.

2021. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, tegyél érte.


Kezdésnek mi lenne ha te halnál meg először?


X ember szennyezi a földet"


Főleg a nyugati életmód szennyezi a földet. Pl amikor a wc-be is 6 személyes kocsival megy a paraszt, sőt 2x akkor kocsit vesz mint amire szüksége van mert az az igazi nyugati jólét.

2021. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Elég nyilvánvaló, hogy ha mi látunk egy problémát (túlnépesedés, környezetszennyéz, várható ivóvíz és élelmiszer hiány) azokat a fenti "okosok" is látják, akik mögött a világ legjobb tudósai állnak. És biztosak lehetünk benne, hogy van tervük és menetrendjük mindenre. Lehetséges, hogy az a terv nem lesz jó mindenkinek, lehet nem értenénk egyet vele, de a terv készen áll. Én ebben biztos vagyok. Az információk alig 1%-át tudjuk, azt is mesésítve... Szóval nem kell félni a túlnépesedéstől sem. Lehetséges, hogy lesz egy-két generáció, mikor már úgy tűnik majd, hogy túl késő, túl sokan vagyunk, de lehet, hogy sosem jut el arra a pontra a dolog. Nem ismerjük a terveket. És nem is fogják sosem megosztani velünk. Csak szép csendben csinálják a dolgaikat, ahogy eddig is. Hisz az ember minden tervben a legkevésbé megbízható tényező. És gondoljunk bele, ha azt mondanák, hogy mostantól x évig csak minden nő 1x szülhet, az is sosakat lázítana, ha azt mondanák, hogy beleengedtünk valamit a vízbe/levegőbe, ami némely embert meddővé fog tenni, azon is kiakadnának. Se kérni nem lehet minket az együtt működésre, de azon is kiakadunk, ha aztán ránk kényszerítik a dolgot. Szóval pont ezért, amiért tudom, hogy nem bízhatnak bennünk, ezért nem aggódok egy ilyen problémán sem, mert tudom, hogy van rá tervük, és úgyis az lesz, amit akarnak, akkor is ha ez nekem nem tetszik, hisz tudni sem fogok róla. Elfogadom, hogy túl kicsi és kevés vagyok, hozzá, hogy valódi szavam/hatásom legyen ilyen nagy dolgokra
2021. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Azért egy magyarnak nem a túlszaporodástól kell félnie hanem a kihalástól.


De most az utolsó pl elképzelte hogy az uralkodó fehér testvérei majd jól kiírtják a túlszaporodott pór népet.

2021. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk ez kicsit erős hogy örülsz a halottaknak, remelhetőleg akkor is fogsz örülni, ha a te szüleid, csaladtagjaid lesznek ezek a halottak.
2021. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jó, akkor gondolkodjunk értelmesen. A koronavírusról minden vírustagadótól azt hallani, hogy nem is olyan halálos, és ezért nem kell oltani és korlátozni. (IGAZAD VAN AMÚGY A LEIRTAKBAN VALÓBAN EZT IS HALLANI ILLETVE VAN AZÉRT OLYAN IS MINT ÉN HOGY OKÉ, NE HALJONAK MEG, DE! ÉN BELÉM NE SZURJANAK SEMMIT EGYRÉSZT A BELEEGYEZÉSEM AKARATOM NÉLKÜL MÁSRÉSZT PEDIG MÁSOK MIATT! oké felvettük a hülye maszkot a bírság elkerülése miatt de, az nem kockázatos mint egy kitudja milyen oltás TEHÁT HÚZZUK MEG MÁR A HATÁRT. ÉN BEVALLOM HOGY SOKAN HALNAK MEG VÍRUSBA DE 1.ÉN AKKOR SE OLTATOK 2.LESZAROM. 3. NEM ÉRDEKELNEK NEKEM EGY SE ROKON. 4 JS ÉS AZT MONDTAM MÁR HOGY LESZAROM?


ASzóval ha neked egy "kényelmes népirtás" a vágyad (ahol emberek halnak meg, de senkinek sem lesz közvetlenül piszkos a keze), akkor a koronavírus nem sokat segít. IGEN MERT SAJNOS NEM ENGEDIK EL A VÍRUST SZABADJÁRA.

2021. jan. 16. 19:53
 10/17 A kérdező kommentje:

Bébó harcsizol? Nehari küldte, ekkor: Ma, 19:53-kor

Viszont az vírustagadók azok, akik visszasírják a "normális életet". Azt a pazarló, környezetszennyezőt EBBEN EGYETÉRTÜNK de ERRE A MEGOLDÁS A BENZIN DRÁGULÁS LENNE, PARKOLÓ DÍJAK KOCSI ADÓK NÖVEKEDÉSE STB. (ez lenne a gazdagok inspirálása hogy kevesebbet menjenek kocsival illetve) SZELEKTÍV GYŰJTŐK ADNÁNAK NÉMI PÉNZT HA A SZEGÉNYEK VISSZA VISZIK A SZELEKTÍV ÜVEGEKET ÚJRAHASZNOSÍTHATÓ DOLGOKAT PAPÍROKAT ÉS A LEG FONTOSABB HOGY MŰANYAGOT ( így sok szegény 1. Nem műanyaggal tüzelne ezzel szenyezve környezetet) 2. Lenne kis ösztönzés a dolgokra. 3.CSINALNÁNAK KIMÉRŐS BOLTOKAT. 4. KÖZMUNKÁN SEPRÉS HELYETT ZÖLDSÉGEK ÉS GYÜMÖLCSÖK AKÁR ÁLLATTARTÁS IS LENNE


egyre több hasonló vírus várható, ha a környezetet tovább szennyezzük, tovább szűkülnek a természetes élőhelyek NAGYON HELYES NAGYON HELYES. MÁR ALIG VÁROM. ÉN MÁR BELE FÁRADTAM NEM FOGOM GYŐZKÖDNI AZ EMBEREKET A KÖRNYEZETTUDATOSSÁGRA KOMPOSZTÁLÁSRA STB. FELESLEGES.

2021. jan. 16. 19:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!