Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nemtelen embereknek sértő...

A nemtelen embereknek sértő az, ha azt mondom, hogy 'srác'?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés, ugyanis egy nemtelen (non-binary) emberről beszélgettünk, és azt mondtam, hogy jófej srác. Aztán elgondolkodtam, hogy a srácot férfiakra szokás használni, szóval ha véletlen egy ilyen embernek ezt mondom, akkor jogosan sértődne meg? Illetve a másik kérdés, hogy ha igen, akkor mégis mit használjak az ember, egyén szavak helyett. Ezek olyan rokonszenvetlenül hangzanak egy bizalmas beszélgetés közepén.

Trollok kíméljenek, és köszönöm a válaszokat!



#LMBTQ #Nemtelem
2021. jan. 18. 03:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szükségem volt egy ilyen válaszra is.
2021. jan. 18. 14:41
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
"Nemtelen", de az is lehet hogy szimplán félkegyelmű. 🤔
2021. jan. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nézd, ez egy elcsépelt kifejezés rá, sokkal jobban definiálja azt, hogy a spektrum közepén érzi magát. A legkevésbé sem félkegyelmű a haverom, bár nem megy neki könnyen a szorongása miatt a szociális élet, de egy roppant intelligens, nyitott, jószívű emberről van szó. Szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy nem véleményt kértem, hanem egy kérdést tettem fel. Bár elég nyilvánvaló volt, hogy egy ilyen bicskanyitogató kérdésnél megjelennek a nem várt személyek.
2021. jan. 19. 18:37
 14/18 anonim ***** válasza:
23%
Tehát a szorongása miatt nem találja a helyét a világban, esetleg nincs tisztában azzal hogy ki és mi ő valójában? Nézd, ha ez a helyzet, akkor leírom azt hogy mit, és mit NE csinálj. A haverodnak segítségre van szüksége egy szakembertől, aki segíthet rajta. Vagy bemutathatod az lmbtq szakszervezetnek akik majd beadagolják neki hogy maradjon egy buborékban, egy úgynevezett "safespace"-ben. Ahol nem hallja mások véleményét, nem látja a világot maga előtt mert a pajtásai bekötik a szemét egy szivárványos kendővel, és éli az életét úgy hogy ő "elfogadja saját magát annak, ami", de amikor ez a buborék kipukkan és szembesül a valósággal akkor majd jön a kötél. De tudom nagyon jól, én egy "utálkozó, nem kívánatos személy" vagyok, mert azt írom le amit senki se akar hallani. Szóval ha tönkre akarod tenni az életét még jobban, akkor csak tessék... lmbtq forever...
2021. jan. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Vannak félreértések..attól még, hogy itt, anonimen meg merem védeni az álláspontom az nem azt jelenti, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogyha ezt 'odakint' teszem, akkor mit kapnék érte. Nem kötöm, kötünk a szeme elé semmilyen kendőt: ő is és mi is tudjuk, hogy itt, Magyarországon mivel jár nyílt lmbtq embernek lenni.

A szorongásával valóban kellene járnia valahova, ám nem vagyok abban a pozicíóban, hogy én ezt nála próbáljam bepasszírozni, illetve már felelős a saját cselekedeteiért, nem fogom megmondani neki, hogy mit tegyen.

Közben olvasom vissza a válaszod, és épp ellenkezőleg: pont, hogy emiatt az identitászavar miatt alalkulhat ki szorongás, bár ezt nem tudom neked megmondani, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás.

2021. jan. 19. 21:56
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

"#1 Ugye te is érzed, hogy amit írtál értelmetlen?"


Mármint hogy a szó kisfiút jelent, és idősebbekre használni sértő? Nem értelmetlen az, csak nektek kell értelmező szótár...

2021. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A kedvedért rákerestem, és a fiatalabb korosztálybeli fiúkra/férfiakra egyaránt használatos.

Bár nem írtam, hogy milyen korú az illető, de azt sem, hogy idősebb lenne, annyit viszont elmondhatok, hogy ha a korából indulunk ki, akkor bátran lehetne rá használni.

2021. jan. 20. 00:14
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nb, ugyhogy nek tudok senki neveben beszelni


En ugy tudom, hogy mindenki mashogy preferalja, kerdezd meg, nehogy gond legyen

2021. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!