Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok mennyire szivélyes...

A cigányok mennyire szivélyes emberek?

Figyelt kérdés
Én magyar vagyok,de ellentmondásos véleményem van róluk,mert úgy vettem észre,hogy nagyon szivélyesek,kedvesek is tudnak lenni.Pl behívank,megkínálnak étellel ,itallal,segítenek amiben tudnak. Viszont van egy olyan oldaluk ami nem kellemes, simán átvernek ha úgy adódik,lenyúlják a párod,ha úgy adódik,kihasználnak anyagilag. Mi a véleményetek róluk?
2021. jan. 19. 10:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon hálásak szerintem összességében. Tehát egyszer tegyél velük valami jót, azt soha nem felejtik el, hangoztatni fogják és mindenképp vissza akarják adni, akár erőszakosan is (a szó jó értelmében). Tehát szívességekkel nem szeretnek tartozni.


Viszont ez visszafelé is igaz. Ha ők egyszer segítettek neked valamiben, azt hangoztatni fogják és elvárják, hogy cserébe te is tegyél nekik szívességet szó nélkül.


Fontos, hogy ez nem az anyagi részére vonatkozik, hanem cselekedetekre inkább.

2021. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Köztük is van rendes ember, csak sajnos kevés. Én összességében nem vagyok jó véleménnyel róluk, annak ellenére, hogy tudom, hogy vannak kivételek. Csak sajnos annyira csekély a kivételek száma, hogy önkéntelenül is előítéletes vagyok velük szemben. Szerintem ez egyébként nem is rasszizmus, hiszen nem azért van velük bajom, mert barnább a bőrük, hanem sajnos tapasztalat alapján...

A rendes, becsületes, dolgozó cigány embereket nagyon sajnálom, hogy a többi miatt nekik nagyon nehéz érvényesülni az életben.

2021. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

Egyes első mondatát meg tudom erősíteni. Még 90-es évek hajnalán 14 évesen az első discovan egy kért sört. Be voltam ijedve, meghívtam egyre.

Évek múlva egyszer, amikor már nekem is nagyobb pofám volt, ment a kötekedés, majdnem bunyó lett, valahonnan előkerült az említett gyerek, az mondja “ezt hagyjátok, ez jó csávó! Meghívott sörre még itt és itt..”

Így meg lett mentve az este.

2021. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
4 a fehérek közt is van elég. Nézz magadba. Én nem kedvelem őket, de buta egybites fehéreket sem.
2021. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

Röviden tömören, érteni kell a nyelvükön!

A 26 évem alatt soha semmilyen cigó konfliktusom nem volt. Pedig 8.kerületben lakok.


Ha azt kérdezi, mennyi az idő tesom?

Azt kell mondani nem tudom tesom. Anyám eldurrantotta multhéten az órámat buszjegyre.


Egyébként viccenkívül, ovodás koromban megkínáltam valakit csipszel és azóta mondja, h "jáá, nagyon fajiiiiin"

Jó a memoriájuk

2021. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Az idősebbekkel nincs gond, a fiatalabb srácok a hunyók, azok is csak ha többen vannak.
2021. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%

Náluk alapszabály: amilyen az agyonisten, olyan a fogadjisten. És ha az első alkalommal elszúrod, azon már később sem fogsz tudni változtatni.

Nagyon érzékenyek, és ha az ismeretség kezdetén úgy érzékelik, hogy lenézed őket, vagy útálod, stb. stb. sohasem fogják ezt megbocsátani neked.

2021. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
A véleményemet az eddigi tapasztalataim formálták, azok pedig nem jók. Néhányan mondják, hogy vannak köztük rendes emberek, de én még olyat sem ismerek, aki találkozott volna ilyennel.
2021. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

“ agyonisten” 🤣


Ezt így most komolyan?

2021. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
10! Nem ez volt az egyetlen hiba abban a pár mondatban. :D
2021. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!