Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem éri el és tesz a...

Miért nem éri el és tesz a legtöbb az álmaiért?

Figyelt kérdés

Nem közvetlen a hatalmas pénzeket igénylő dolgokról beszélek, mindenkinek vannak kisebb álmai amiket csak halogatunk.

Mindig találunk kifogást miért ne kezdjünk bele.

Akár a sport akár egy utazásról akár egy vállalkozásról legyen szó.

Félünk a bukástól? Nem akarjuk elhagyni a biztonságot?



2021. jan. 22. 02:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nektek mik a halogató tényezőitek?
2021. jan. 22. 02:13
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Félelem attól, hogy:

-Nem fog sikerülni

-Túl nagy árat kellene érte fizetnem

-Én ehhez kevés/öreg/fiatal vagyok

-Most nem alkalmas, majd akkor, ha...

2021. jan. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De én pont azért, mert nem tehetem meg egyszerűen. Sportolni meg sportolok.
2021. jan. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól írod.

Lehetséges hogy talán félek is,igaz én több dolgot is mondhatni megpróbáltam,külföldön is voltam több országban sofőrként (mindenki azt hiszi egyszerű de csepp nyelvtudással vannak olyan helyzetek amikor nem az,sok butaság is van,stb..)

Kis hazánkat is körbe autóztam több nap alatt,pontosan nem tudom mennyi? de a kéthéthez közelítetem vele,sok helyet meglátogattam amit úgy mond állítólag érdemes látni legalább egyszer az életben,ezen kívül random amihez kedvem volt azt is meg néztem,ingyenesen fürödtem hol ebbe a tóba vagy folyóba, alacsony költségvetésen voltam,kaptam egy kocsit majd kicsit terveztem aztán elindultam,volt egyszer olyan hogy inkább vissza fordulok mert 2 nap csak szakadt az eső és mindent elmosott de aztán csak tovább mentem.

Voltak ilyen dolgaim,hogy pl random fel ültem a vonatra aztán menjünk körbe a balatonon,ez a folyamat egy napos volt mert nem épp ott lakom meg azért ahol érdemes volt ott le szálltam.

De volt hogy csak random buszoztam,ahol érdemes busszal menni mert szép a környezet, nyilván diák jeggyel csináltam ezeket,csak sajnos elég későn jutottak ezek eszembe.

Egyedül sem volt rossz ezeket átt élni,de nyilván jobb lett volna ha rajtam kívül lett volna még egy jó barát.

Ilyen dolgokba mondhatni benne lennék,vagy is utazások jók lennének, ehez viszont azért pénz is kell ha alacsony a költségvetés akkor is na meg egyedül nekem nem volt mindig az az igaz.


Külföldön töltött időm alatt azért rá jöttem hogy egyedül nem egyszerű az élet,olyan szinten rád tör a magány is hogy rendesen rossz,pedig nem vagyok az a nagy társoság kedvelő,szóval igen hazajöttem a biztonságba


Nem is tudom mibe kéne bele kezdenem pontosan?

Ez is meg az is érdekelne,csak épp kicsit bizonytalan vagyok,melyiket is kéne?

Van olyan munka szempontjából ahol sokat tudsz keresni de kevés a szabadidőd, ennek az ellentéte is van.

Most élni akarsz kevesebb pénzből vagy dolgozni több pénzért.

Kicsit lehet túl bonyolítom.

De simán van hogy csak nagyon lusta az ember.

Hozni kéne döntéseket csak hát van akinek ez nem egyszerű.

Stb...

Szívesen beszélgetnék erről hosszabban is,mert szerintem össze-vissza írtam mindent.


22F

2021. jan. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Jaj meg az sem könnyű most hogy ezt a nyelvet vagy azt a nyelvet kezdjem el jobban tanulni?
2021. jan. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert Magyarországon az élet brutálisan az orrodra koppint, ha megpróbálsz kicsit is jobb életet élni, és a legtöbb ember már meg sem próbálja. Csak nézi vágyakozva a dolgokat ott, ahol vigyázzba állították, és nem vállalja a kockázatot.


Próbáld meg 10 random embernek elmondani, hogy Thaiföldön jártál nyaralni. Minimum a felétől azt fogod kapni, hogy te rohadt burzsuj gazdag szemét, miből telik?

2021. jan. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most hogy ezt így le írtad már is motiváltál,köszönöm szépen!

🙂

2021. jan. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Teszek, csak van néhány ezer ember aki akadályoz benne, hogy elérjem az álmomat. Ja és ha már álom, akkor kicsit legyen több annál pl, hogy szeretném a Rúzsa Magdit élőben látni.
2021. jan. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Félünk a bukástól? Nem akarjuk elhagyni a biztonságot?":

Igen, a bukástól, az ismeretlentől félek, mert nagy veszélyt jelentene, ha a biztost feladnám. E mellett van egy jó idézetem a mondataidra:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." (Dokik)

2021. jan. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a bukástól való félelem, vagy valaki gyerekkorától olyan környezetben él, ahol elveszik bizalmát, bármiben mer reménykedni, esetleg azt mondogatják: "vigyázz! vigyázz ha jól mennek a dolgok, bármikor baj lehet!" stb.
2021. jan. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!