Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vegyem rá magamat arra,...

Hogy vegyem rá magamat arra, hogy hamarabb elmenjek aludni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában túl későn fekszem le, ahhoz képest, hogy hamarabb is álmos vagyok. Jelenleg hét órákat alszok, ami nem sok, de nekem minimum nyolc kell. Az nem megoldás, hogy később kelek, mert vannak online óráim. És alapvetően nincs semmi gond a hét óra alvással, valamennyire elég nekem, mert nem vagyok hulla tőle, a hétköznapokat jól bírom, de aztán az lesz belőle, hogy a hétvége nagyrészét átalszom, és ez már nem állapot, hogy a szabadidőm az a része, amikor nem alszol, akkor van, amikor már mindenki alszik itthon, szóval csak mobilozni, számítógépezni, esetleg olvasni tudok. Ha pedig hamarabb lefeküdnék, akkor hamarabb tudnék kelni, és akkor már nem lennének korlátozottak a lehetőségek, nem aludnám át a hétvégét.

A tavalyi digitális oktatás alatt mindig tizenegy körül feküdtem le, pedig ráértem többször is később kelni, most ez a lefekvés eltolódott éjfél és fél egy irányába, pedig szinte minden nap vannak reggeli óráim. Többnyire az történik, hogy este nézek valami sorozatot/filmet/videót/chatelek egy online játékon belül és elmegy vele az idő az este. Én meg elhatározom mindig, hogy na, legkésőbb fél 12-kor lefekszem, de ez mindig csúszik minimum fél órát, de gyakran többet. Ha pedig korábbi időpontot tűzök ki, beleszámolva a "jajj még ezt meg ezt megnézem" időhúzást, akkor se jön össze, mert a korábbi időpontot meg nem veszem komolyan.

Az esti telefonozok/filmezek/játszok/telón olvasok rutintól semmiképp nem akarok megszabadulni, mivel csak mostanában kezdett gondot okozni. Inkább arra kéne megoldás, hogy hogyan korlátozzam magamat hatásosan, és feküdjek le időben.


Mit javasoltok?


2021. jan. 25. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az esti játék/filmezést nem akarod abbahagyni, akkor nem sok esélyt látok rá. Amúgy nem egy atomfizika, egyszerűen kikapcsolod az eszközt, elmész zuhanyozni/fogat mosni, belebújsz a pizsamába, előtte kiszellőztetsz, beteszel valami nyugtató zenét, és lefekszel. Helyetted nem tudjuk megtenni.
2021. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Állíts be egy ébresztőt, amire neked ágyba kell bújnod. (Előtte fél órával lehet egy másik, fogat mosni meg ilyenekhez, hogy ne csússz)


Alakíts ki egy jutalom-büntetés rendszert magadnak, még jobb ha valaki be tud segíteni. Az agynak jó a pozitív és negatív visszacsatolás.

2021. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hideg vizes fürdés, és garantálom a pihe puha meleg ágyadba akarsz bújni mihamarabb, és úgy elalszol mint a bunda!


2-es rendszere is jó, tetszetős!

2021. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ébresztőset ki fogom próbálni az este. :)

A hideg fürdő ötlete is jól hangzik, de én mindig friss és üde leszek tőle. Illetve 8 körül szoktam zuhanyozni, mert kilenc után alszanak a szüleim és a későbbi az zavaró lenne nekik. Én meg kilenckor soha nem tudtam aludni az elmúlt öt évben :)

2021. jan. 25. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

A hideg fürdő nem jó. Érrendszeri és ízületi problémákat okozhat.

A kajálást old meg este 8-ig. Utána már kezd készülődni lefeküdni.

2021. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig ugyanabban az időben feküdj le, ne előbb, ne hamarabb.
2021. jan. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A telefon vagy képernyő teljesen felborítja a melatonin termelést, és én úgy érzem, a ledes lámpák is. Hiába van sárgítva a képernyő, amíg nézem, nem álmosodom el, viszont egy idő után egyszerűen beájulok, annyira elfáradok.

Szerintem te is efelé haladsz. Az egyetlen megoldás, hogy minden led fényt ki kell zárni fél órával azelőtt, mielőtt aludni szeretnél. képernyők, ledes lámpák. Akkor megint el tudsz majd aludni. Amikor meg tudom csinálni, simán elalszom.

2021. febr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!